Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов фен и съвсем скоро собственик


Петър Ганев

Recommended Posts

О да,благодаря :) Вече е на 2000км и на дълго за 950км 5,8 разход като не я жалих smile159 от 12 направо съм щастлив smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Петър Ганев

    24

  • shaft

    9

  • bega4kata

    5

  • ruark

    5

Най-много писали в темата

Здравейте !

Нов /стар/ фен и съвсем скоро съм собственик на Шкода.

Харесвам Шкода от години, но сега ми се случи да се сдобия с такъв автомобил.

Харесах си Октавия 1,6 mpi - 2008г., Елеганс.

 

Ще бъда благодарен за малко насоки, за грижата към този бензинов модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 MPI е най-безпроблемния двигател на OCTAVIA .Преди да купя моята съм изчел всичко по български и руски форуми.Споровете около този двигател са само около динамичните му възможности.Предишния ми автомобил беше VW VENTO 1.8mi 90hp,Октавията след 100км/ч набира по-бързо тоест много по-лесно и удобно е за изпреварване.150-160км/ч са крейсерска скорост,180-190км/ч не са проблем(освен разхода).Двигателя е добре обезшумен,до 3000rpm не се чува а след това е съвсем търпимо.В града до 3000rpm е малко мудна и има закъснение около 1.5 сек заради електронния педал на газта,но ако я държиш в обороти доста добре набира.Гори около 9-9.5л/100км градско и 6-6.7л/100 извънградско.Аз лично съм много доволен но този мотор не е за състезатели.Ето ти линк към руския форум:

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=16&t=62325&hilit=1.6MPI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ValMar ! smile152

 

Прецених, че не я вземам за състезания и основно, а и малки пробези в града - това ще ми е достатъчно!

Пък лятото...като съм по-свободен.....тръгвам на екскурзии:)

тогана пък въобще няма да го мисля разхода:)

пп. от Еуратек я докарах до Пловдив с минимален разход - с темпомат при 120 км./ч. ми даваше 6.1. - 6.2 л./100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караи колата и не я мисли,честита да ти е и хиляди безавариини километри smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, чудно как са изчезнали 2-3 поста от 12.02.2011 ?!

 

Отново благодаря, П.Ганев ! smile056

 

Нарича се "СПАМ", колега. :smt034 И не изчезват сами... smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.