Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлини на фабия


Flox

Recommended Posts

Колеги закупих една фабия, обаче задните светлини не работят. Та въпросът ми е и на двата стопа ли има задни светлини или само на единия и на кой (ляв или десен) и какъв тип крушка да купя?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Fabia 2 светлината е 1. Не мога да твърдя на 100%, но логически трябва да е дясна. От другата страна е заден фар за мъгла, който също разсъждавайки логически, трябва да е ляв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата стопа имат светлина за задна ако е Фабия 1 за 2 не знам. Проблема на 70% е в буксата която е на скоростната кутия където може би е прекъснат кабела (при мен вече за 3 път). Другите 30% са или самите крушки да са изгорели или бушона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата стопа имат светлина за задна ако е Фабия 1 за 2 не знам. Проблема на 70% е в буксата която е на скоростната кутия където може би е прекъснат кабела (при мен вече за 3 път). Другите 30% са или самите крушки да са изгорели или бушона

 

Забарвих да пиша, че става въпрос са Фабия 1 2005г. Колега warfather можеш ли да обясниш по-подробно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sk.GIF

 

Датчика които включва светлините се намира от пред на кутията където съм отбелязал. При мен проблема беше в скъсване на кабелите на буксата в основата. След запояване на кабелите към буксата на датчика се решава проблема. Другото място може да е изгорял бушон от таблото в ляво на волана. Отваряш четеш книгата кои е бушона и проверяваш дали е изгорял. Третия вариянт е крушките да са изгорели. Отваряш багажника махаш декоративните капаци които са от вътрешната страна и стигаш до куплунга с крушките които е закачен към целия стоп с закопчалка която с натискане се откопчава и излиза целия куплонг със крушките. Ако до тук няма проблем отиваш при някой ел-майстор да търси прекъсвания по мрежата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подробно описание колега....но най важното и най вероятното не си казал.

Като погледне датчика и ако не е скъсана жицата,щото най вероятно няма да е/НЕ СИ МИСЛЕТЕ ,ЧЕ КАКВОТО СЕ Е СЛУЧИЛО ПРИ ВАС ,ТОВА Е ОБИЧАЙНОТО И ХАРАКТЕРНОТО ПО ПРИНЦИП-ГРУБА И ЧЕСТО СРЕЩАНА ГРЕШКА В НЕТА/ да закъси с 1 кабелче в буксата и да види дали свети, и да разбере че трябва да си купи нов датчик.Защото обикновено това е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама да не забравиш да дадеш на контакт, че ще има да чакаш. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вероятно е най-важното, но за 540 х. км. 3 пъти ми се е късал кабел и един път не ми се е налагало да купувам датчик може би от там изходих за липсата на обяснение дали е изгорял :) сорри smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вероятно е най-важното, но за 540 х. км. 3 пъти ми се е късал кабел и един път не ми се е налагало да купувам датчик може би от там изходих за липсата на обяснение дали е изгорял :) сорри smile150

Как ги късаш кабелчетата????особено пък и си с дизел и имаш екокора :-k

виж дали няма проблем със закрепването на кабелчетата за кутията-трябва да трептят с нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата warfather е абсолютно прав.Прекъснат проводник.Момчетата от Шкода са спестили малко кабел и в следствие на вибрации и още много други неща се е прекъснал.Благодаря на warfather за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.