Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване на дюзи


ikonoma

Recommended Posts

Здравейте!

Мисля да почистя дюзите на Октавията, тъй като разполагам с ултразвукова вана. Обаче ще ми трябва комутатор за отваряне/затваряне по време на почистването. Ще може ли да ми помогнете с някоя схемичка по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще пиша. :D

Виж какво извадих от eshop:[attachment=0]Duzi_Taimer.rar[/attachment]

Мисля да сглобя схемичката. Имам следните питания, 5 k и 100 k потенциометри ли са? Долу в дясно не пише параметрите на диода. Трябва ми сигнал от 1 до 100 Hz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да потенциометри са. Така като я гледам, трябва да работи схемата (но не гарантирам). За всеки случай, първо вместо дюза, вържи един резистор (да кажем 100 ома / 250mW). Да се увериш, че щрака. Светодиода трябва да мига. Т.е. трябва да свети като дюзата не е "активна" и да не свети като е активирана.

 

Долу вдясно е въпросния светодиод. Типа му е - какъвто имаш под ръка (червен, зелен, жълт).

 

Това което ме притеснява в подобни схеми, е какво ще се случи, ако го забиеш в постоянно активно състояние? Колко време е разчетена да удържи дюзата? Може да държи и до безкрай, а може и след определено време да изгори, не знам каква е намотката вътре.

 

Аз бих вързал в гейта на транзистора още един светодиод ( с резистор де). Така ще знаеш кога дюзата е отпушена и кога запушена (ще свети или единия или другия).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.