Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Superb


bili

Recommended Posts

Здравейте!

Купих си на скоро Шкода СупърБ 1,9ТД-5 степена ръчна кутия.

Та имам следния проблем-понякога колата няма никаква мощност-все едно изведнъж прекъсва горивото-едвам едвам 110-120 км.Спирам ,изгасям я и пак паля и все едно е друга кола150-200 км.Дали някой е имал същия проблем? :-k Благодаря ,Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно ти пренадува турбото!!!

Ще го пръснеш ако не вземеш мерки.

от къде си???

потърси с търсачката има писано по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм.Ами незнам дали е турбо.Тя няма мощност и даже когато съм с 60 км.Когато изгася и запаля все едно е друга кола.Мерси за инфото-ще потърся-а някакъв съвет за майстори за турбото?ЕураТек ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не ти работи регулирането на турбото.Турбото прави свръх налягане ,което се отчита от мап сензора и кома го вижда и включва сервизен режим.Трябва да се направи един лог файл или ела да я закачим в живи данни да видим какво точно се случва.Турбото може да не може да се регулира

-защото е замърсена геометрията

-повредена е самата геометрия

-повреден е актуатора

-клапана за вакума

-вакуум маркуч е прекъснат

повреден е мап сензора и дава грешно налягане на компа-трябва да се види какво атмосферно отчита в живи данни

ако направиш диагностике ,ще има записана грешката че пренадува

ако искаш обади ми се ще я оправим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не ти работи регулирането на турбото.Турбото прави свръх налягане ,което се отчита от мап сензора и кома го вижда и включва сервизен режим.Трябва да се направи един лог файл или ела да я закачим в живи данни да видим какво точно се случва.Турбото може да не може да се регулира

-защото е замърсена геометрията

-повредена е самата геометрия

-повреден е актуатора

-клапана за вакума

-вакуум маркуч е прекъснат

повреден е мап сензора и дава грешно налягане на компа-трябва да се види какво атмосферно отчита в живи данни

ако направиш диагностике ,ще има записана грешката че пренадува

ако искаш обади ми се ще я оправим :D

 

Благодаря ти!Ще ти се обадя!Даже още утре:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bili бягай при @bega4kata, ако не беше във Варна, аз щях да съм му постоянен клиент...

:smt017 :smt017 :smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Купих си на скоро Шкода СупърБ 1,9ТД-5 степена ръчна кутия.

Та имам следния проблем-понякога колата няма никаква мощност-все едно изведнъж прекъсва горивото-едвам едвам 110-120 км.Спирам ,изгасям я и пак паля и все едно е друга кола150-200 км.Дали някой е имал същия проблем? :-k Благодаря ,Ви предварително.

 

 

 

Проблема е разрешен!Оказа се турбото -както беше предположил Самуил.Отидох при тях и ей на вече е готова колата smile152 .Благодаря много на Gunter сервиз. smile126 .Вече съм техен клиент! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.