Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане от задна дясна врата


valerispasov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време карам Октавия Тур 1,9 TDI-PD (карам я от чисто нова - 15км).

Колата е на 47000 км., но от извесно време се появи някакав скърцащ звук от задна дясна врата.

Разглобих вратата, но не можах да локализирам източника на шум.

Та моля ако някой се е борил с подобен скърцащ звук нека да обясни как се е преборил.

 

П.С. Мазал съм гумните уплатненията на вратите със специална силиконова течност, но звука идва като че ли от самата вътрешност на вратата.

 

Поздрави и безпроблемни километри на всички.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така, колега, и аз мажа уплътненията редовно, но скърцането продължава. при мен има скърцане и от заключващия механизъм на задна дясна облегалка. при ниски температури се чува странен шум и от таблото - дразнещо скърцане/просвирване. писна ми вече да се вслушвам във всички шумове, затова лееекичко усилвам музиката и всичко е ок. весели празници!

 

п.п. забравих да те поздравя с "добре дошъл при нас!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и добре дошъл и от мен, колега. smile027 И аз като теб карам Октавия Тур 1,9 ТДИ, от малка, от 6км още, :mrgreen: вече порасна, :mrgreen: на 4 годинки и 42 000 км е, но скърцането в задна дясна врата си се появи още в началото и досега не спира, а само ту се появява, ту изчезва. Мазани са уплътненията, но не помага.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е нищо сериозно или изолиран случай и ще трябва просто да свикна с него. Иначе колата си е супер. Просто не намирам слаби места (или просто съм пристрастен). Поздрави на всички от този форум и ще ми е много приятно да се видим на някоя от месечните срещи и даси поговорим. Приятно изкарване на празниците!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е нищо сериозно или изолиран случай и ще трябва просто да свикна с него. Иначе колата си е супер. Просто не намирам слаби места (или просто съм пристрастен). Поздрави на всички от този форум и ще ми е много приятно да се видим на някоя от месечните срещи и даси поговорим. Приятно изкарване на празниците!!! :)

За твое успокоение, случая не е изолиран.Има цяла тема по въпроса. :lol:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=16721

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.