Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 12V внезапно загуби мощност


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес както си карах колата от заглавието и извенъж изгуби мощност - на таблото никаква индикация...

Вдигам капака двигателя се тресеше и работеше на два цилиндъра. Как да е- докарах я до бензиностанцията на 2ра с голям зор- сипах и бензин 98 ако е от бензина да се оправи, вдигайки октановото число. като запалих колата отново беше всичко наред . Какъв може да е проблема гаден бензин или неизправност, сблъсквал ли се е някой с подобен проблем. Подчертавам че индикация на таблото нямаше, температура на двигателя наред си беше :| :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е напълно възможно да е от кофти бензин.

Старата ми кола дори е гаснела в движение от кофти бензин, дори и да не ви се вярва :?

Все пак съветът ми е да си я наблюдаваш, за всеки случай smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....гледам много колеги са видели темата но само вие се отзовахте- явно такъв проблем не е често срещан при този тип вигатели точно

 

Просто няма смисъл да се гадае от разстояние,след като си има ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТОЧЕН начин за диагностика.Загубата на мощност може да е от много фактори и ако посочим някой "според нас" който е най вероятен и се окаже от друго......ЩЕ СИ ОЩЕ ПО-НЕДОВОЛЕН и ще си помислиш-Тези пък какво ли разбират smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината не се разваля от веднъж, затова може би си внушаваш, че виновникът е горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се поосвободя ще иде на диагностика в еуратек-а да видят какъв е проблема :) майсторе няма да си кажа че не разбирате , аз не съм пък толкова тънкообиден :lol: Айде като науча какво й има ще пиша тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем със Фабия 2005 1.2HTP, 40kW,трицилиндрова, карам само на бензин, има няма 40000км, от един месец ми направи същото и продължава така през ден. Като спреш колата изгасиш или извадиш ключа и след това запалиш отново всичко е наред, но след това започва да се повтаря. Ходих на майстори от Русе (той може и да чете), става същото като при колегата. Резултата от диагностиката беше че електрониката изключва 1цилиндър - причини бобина, кабели, дюзи, свещи и най-лошото ниска компресия (клапани). Аз извадих късата клечка, след като смених бобината, свещта, кабели наред , се оказа ниска компресия и от там ремонт на главата и клапаните. Майсторите казаха че ще се праща главата от Русе в Пловдив във фирма занимаваща се с това, ще слагат керамични легла на клапаните, нови клапани и ще си карам. "Успокоиха" ме че вече са имали такива случаи на такива фабии трицилиндрови..но на 40000км, досега не са имали. Не искам да отчайвам колегата но го съветвам да отиде на диагностика и ако иска да си измери компресията профилактично- в книгите пише мин.11 - за нова кола 14 (моята на 1 цилиндър е 6-7).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:arrow:

Здравейте драги съфорумци,

Днес си взех колата от еуратек. Това което е показала диагностиката е че проблемът е бобината. Подмениха ми я, мерили са и компресията на автомобила - приемчика каза че компресията била като на нов автомобил ( тя колата си е нова все пак ) и че повредата е остстранена. Ако говорим в цени те са следните:

БОБИНА СВЕЩ 1.2 12v- 1 БРОЙ - 58, 03 ЛВ.

ИЗМЕРВАНЕ НА КОМПРЕСИЯ- 27 ЛЕВА

Приемчик - 27 лева

демонтаж стара бобина - 27 лева

+ навъртени 40 километра за да я тества приемчика

Общо с работата и разните неща дето еуратек си изсмукват от пръстите - 147, 40 лв.

Тук не е раздела , но ще споделя и това че като цяло не съм доволен от това че Еуратек работиха бавно и конкретизрам - колата стоя 3 дни в сервиза, което според мене е много, това е работа за не повече от няколко часа.

Приемчика тръгна пред мене със пилаж на гуми тип "токио дрифт" докато я изкарваше от сервизния паркинг( още не беше видял че идвам) което също ми направи недобро впечетление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.