Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте съвет относно тази Октавия 1.8Т ...


fitnesman

Recommended Posts

Здравейте, нов съм в този форум, но Ви чета вече от доста време...Сега ще ви помоля за съвет. Какво ще кажете за този автомобил - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295128779295801&f1=details ? Заслужава ли си според вас? Тотално съм се "влюбил" в Октавия 1, и особено в комбито....А сме семейство и с дете,така че мисля си това е колата...Кажете си мнението , моля ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години си купих "Октавиа-1" ТДИ комби-като за семеен автомобил е прекрасна-голяма,с хубава возия,икономична и удобна,но тук следва голямото НО:според мен(не налагам мнение-опазил ме Бог),при подобна покупка е хубаво да я "преслушат" във сервиз-аз бях взел човек за консултант,но така и не "хванахме",че съединителят е пътник(в друга тема съм описал какво се случи и четирицифрената сума за решаването на проблемът).Ползвй търсачката и се подготви предварително какво да гледате,и да сте подготвени предварително.http://www.proauto.bg/id-35/125_point_mechanical_and_appearance_inspection.htmlНадявам се да съм бил полезен :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора и за линка...Доста полезен е. ТДИ-то знам че е супер икономично, а какъв е разхода на бензиновата турбина? В каталозите пише градско 10,5, но май това е доста относително. Може ли някой да сподели и каква е поддръжката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бензиновите версии не мога да кажа нищо(няма да е коректно-имам впечатление от ТДИ)..прави ми неприятно впечатлене,че в този сайт почти всички "Октавии" са на тези километри(вкл. и моята)-хайде де smile021 ,а цените не са се променили много за тези две години(държат цена) моята беше обявена за 7 000 ,взех я за 6 200 :smt030 Успех с покупката! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Отскоро имам октавия 1,8 ТSI. Знам, че е по-различна като концепция на двигател, но при нея разхода в София варира около 10,5/100. Трябва да спомена, че не я настъпвам, по-скоро нормално придвижване по задръстените улици. Преди това имах Толедо 1,8 125 коня, чийто двигател се приближава повече до този, към който си се спрял. При него разхода в София се движеше около 11, в редки случай съм слизал под 10.... събота и неделя. Твърди се, че турбото не влияе чак толкова на разхода, така че предполагам, че едва ли ще ти харчи повече от 10-11. Имай впредвид, че зимата ще бъде по-скоро 12. Моят съвет е да обърнеш внимание на ламба сондата, при толедото ми се наложи да сменя е двете за по-малко от година... а цените не са никак за пренебрегване... при съединителя важи същото правило. Желая ти успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е идеален, но всеки преценява според нуждите му. Ако искаш икономичен и пъргав автомобил, тогава търси TDI. Разхода на 1.8 Т, зависи само от теб и разбира се от потдръжката му. Обслужването му пак зависи от това какви масла и филтри ще избереш и къде ще ги сменяш. Аз бих те посъветвал, ако го вземеш, да го обслужиш в Еуратек, защото там, ще имаш гаранция на частите и труда.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе след последния подарък който ни направи Лукоил (от тази сутрин), вече се чудя кое е по разумното решение - газифициран 1.8T или 1.9TDI.

 

бахти нафтата , до 2.5 не и остава много. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм с TDI .. 1.8Т е доста приятен двигател .. направи си сметката колко караш .. за под 15-20 х.км. годишно TDI ти е излишен разход ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе след последния подарък който ни направи Лукоил (от тази сутрин), вече се чудя кое е по разумното решение - газифициран 1.8T или 1.9TDI.

 

бахти нафтата , до 2.5 не и остава много. :(

 

Колега, грехота е да сложиш на 1.8 Т, LPG. Първо, ще ти стува скъпо! Второ, разхода на газ незнам дали ще е икономия! Трето, знаеш с газовите как е.....постоянно нещо все не е както трябва. Тази инвестиция за LPG, след колко десетки хиляди километри ще се върне?

Не съм против LPG, но незнм защо да се вкарваш в такива филми.

 

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите.... И аз съм твърдо против газифицирането на колата, още повече на такъв двигател....Днес отидох да я видя, но в автокъщата ми казаха че още не е пристигнала в България, чакат я от Италия. Така че огледа се отлага за неопределено време. Относно ТДИ-то и на мен ми се искаше да е такава, но ме разубеждаваха много някои майстори че и била скъпа подръжката - имала демпферен маховик, и още не знам какво си....Ама то май че и бензиновата е с такъв....За поддръжката на колата мисля си че трябва да е качествена. В момента карам Опел Вектра и не правя компромиси с консумативите и грижите си за нея.Вярвам че това е задължително условие за да е послушен "коня " ти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите.... И аз съм твърдо против газифицирането на колата, още повече на такъв двигател....Днес отидох да я видя, но в автокъщата ми казаха че още не е пристигнала в България, чакат я от Италия. Така че огледа се отлага за неопределено време. Относно ТДИ-то и на мен ми се искаше да е такава, но ме разубеждаваха много някои майстори че и била скъпа подръжката - имала демпферен маховик, и още не знам какво си....Ама то май че и бензиновата е с такъв....За поддръжката на колата мисля си че трябва да е качествена. В момента карам Опел Вектра и не правя компромиси с консумативите и грижите си за нея.Вярвам че това е задължително условие за да е послушен "коня " ти....

 

.........не мисля че някой "майстор" ще ми дава наклон на ".........." за да карам или не опрделена кола. Ако ти се кара дизел 140 коня и повече, взимай и се кефи. И на двата мотора разходите са почти еднакви при обслужването, така че решавай си сам, а не някой да ти казава какво да НЕ караш.

Пък като ти стане "слаба" колицата, има едни колеги дето правят чудеса smile117

 

последно: карай едната и другата и слушай сърцето :smt017

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходите за газифициране са 1000-1500лв. При днешните цени на бензин/газ се избиват за около 20-25к километра.

 

Въпрос на сметки, наистина все още е спорна ползата, предвид това, че малко са майсторите на които бих поверил точно тази кола за газифициране.

 

Просто допреди месец, беше много по изгодно да караш TDI. Ама тия се оляха с цените бе! От нова година, за по малко от месец почти докараха 10% увеличение. Това е изродия. С тия темпове....

 

То е ясно, че казахме последно сбогом на евтините горива. Посоката е една и само нагоре (т.е. навътре). Ама много рязко бе, боли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ви помоля за съвет. Какво ще кажете за този автомобил - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295128779295801&f1=details ? Заслужава ли си според вас?

 

Мисля, че колата е хубава - след фейслифта е, луксозно изпълнение с много екстри (като климатроник, подлакътник ...) и цената е отлична. От това което виждам на картинка мисля, че много си заслужава. Но дали наистина е така зависи от реалното състояние, а то не може да се определи от картинката :) Забелязах, че отпред отляво не е с лята джанта, което е странно.

 

Поддръжката не мисля, че е скъпа. Колата е здрава и частите са на нормални цени за кола от това поколение. Мотора и турбото също са изключително здрави. Стига им хубаво масалце и редовна смяна, за да деянат безпроблемно стотици хиляди километри.

 

За разхода на 1.8Т - щом отдавна четеш форума сигурно си прочел и моето мнение, което се намира тук:

viewtopic.php?f=46&t=21421&start=26

 

Ако имаш други конкретни въпроси питай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че казахме последно сбогом на евтините горива. Посоката е една и само нагоре (т.е. навътре). Ама много рязко бе, боли :)

Сигурно са много противниците на метана защото по пътищата сме като "куци коне",но нека ние си знаем. За където съм тръгнал,съм стигнал. А като отида да зареждам, ми е "обидно" евтино. Извънградско 6-6.50лв. на 100км, а само градско 9-9.50лв. и то при цена на газа 1.54лв. А на места в Б-я е 1.20лв. Всеки сам може да си направи сметка за колко км. се изплаща уредбата. А относно тази Октавия 1.8Т, на снимка добре изглежда, но как ще гори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295128779295801&f1=details

Колеги здравейте отново...Ето вече е дошла Октавията. Утре отивам да я видя с очите си , така вече ще имам впечатления които от снимка няма как....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295128779295801&f1=details

Колеги здравейте отново...Ето вече е дошла Октавията. Утре отивам да я видя с очите си , така вече ще имам впечатления които от снимка няма как....

 

На снимките доста приятно изглежда и като цяло съм чувал, че 1.8т е супер сполучлив мотор! Но това не са и реалните километри на 100% поне според мен много малко ми се виждат! Успех в търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.