Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За тоците, белите мечки и още нещо...


NightSpirit

Recommended Posts

..За сравнение телевизора ти на stand by харчи 3-5W, което прави 3-5лв/месец smile048 Ама ако го изключваш от контакта пък се скапва по-бързо електрониката и ... пак ще ги дадеш тия пари ама за рамонти smile049

 

Как стигна до този извод ми е чудно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предолагам изхождайки от факта, че преходните процеси при включване го натоварват в пъти над номинала. Но ако е читаво сметнато - не би трябвало да е проблем. Ако е проектирано в Китай - преходните процеси са ти най-малкия проблем.

 

Абе изключвайте ги, да не викате бившите колеги на премиера. Стотинките дето ще ги спестите не си заслужават напъна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе,нека ги държат включени в мрежата.Такива като мен тряя едът леб и те. smile048

Най обичам да се ровя в импулсни захранвания. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..За сравнение телевизора ти на stand by харчи 3-5W, което прави 3-5лв/месец smile048 Ама ако го изключваш от контакта пък се скапва по-бързо електрониката и ... пак ще ги дадеш тия пари ама за рамонти smile049

 

Как стигна до този извод ми е чудно?

 

Точно на теб да ти разказвам за преходни процеси, съхнене на кондензатори и сие ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ака адаптерът е направен както трябва, няма да му вредят неограничен брой включвания/изключвания smile049 .

Във входната верига се поставя NTC (Negative Temperature Coefficient) резистор, който намалява началния пиков ток с 2-3 порядъка.

А можем да познаем такива устройства, ако никога не се чува пукане при включване в контакта.

При изключване е почти невъзможно да се получи дефект, и то, ако се вади много бавно и контактът и/или адаптерът са с нарушена проводимост на контактуващите повърхности.

Това последното пак важи само за некоректно проектирани устройства...

Между другото, при импулсните захранвания на празен ход съществува друг проблем - изпадат в бърст режим, при който също има вредни преходни процеси smile021 .

---

Разговорът наистина се отклони леко от консумация към надеждност, но пак си е по темата.

Не виждам никакви причини неизползвани адаптери да висят по контактите :roll: .

За устройствата със стендбай режим, те трябва да си стоят включени, с изключение на отсъствие в жилището на хора повече от 1-2 дни.

Аз лично гася всички бушони и спирам водата във всички щрангове при отсъствие повече от една нощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ака адаптерът е направен както трябва, няма да му вредят неограничен брой включвания/изключвания smile049 .

Във входната верига се поставя NTC (Negative Temperature Coefficient) резистор, който намалява началния пиков ток с 2-3 порядъка.

:smt017

Ама...само в читавите слагат,на останалите турат обикновени резистори от порядъка 1-5 ом /5W

 

Ай стига, че верно се отплесваме. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз лично гася всички бушони и спирам водата във всички щрангове при отсъствие повече от една нощ.

 

Това екстра, ама ако се отопляваш (или поне отчасти) на ток, ако имаш СОТ и т.н. не е добра идея да дърпаш шалтера.

 

Що се отнася до зарядните в контакта - ами имам такива които непрекъснато ги държа, има и такива които ги изключвам в зависимост от това колко са ми достъпни (единия разклонител е под леглото smile011 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joe, сметката ти наистина е завишена в пъти(правилно си предположил 17 ст. на киловатчас, но само за справка 1.5кВт нагревател с терморегулатор за едната стая при мен ми харчи между 90ст и 1.50 на ден), аз също платих подобна на теб сметка но за доста повече консуматори. 400лв трябва да е сметка за 2,5 МВтч енергия. Ако си похарчил тази енергия, трябва да прегледаш ефективността най-вече на "печките за отопление". Сложи контролен електромер и виж. Оттам може да ти падне на половина като стой та гледай. Ако са без терморегулатори - направо ги изхвърли или им сложи допълнително!

По основната тема - щаденето на тропическите гори от зарядно в контакта smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако оставиш зарядното за телефона ти за една година ще изхарчи под 25ст (то и това е много, ама карай).

 

БЛАГОРДАРЯ ТИ! Те това питах. Радвам се, че получих отговор, който не съдържаше в себе си думи като импеданс, индукции и други подобни :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е около 1.49 лв годишно при денонощна цена 0.17 лв/квч.

Тези по-загряващите отиват на около 5 лв годишно.

Не че тези цифри са кой знае колко плашещи де... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.