Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с изпотяване на стьклата О1


meto79

Recommended Posts

Здравейте колеги, дългогодишен фен сьм на Шкода, но сега собственик на Октавия 1,6 бензин 1998г. Изпотяват ми се стьклата, предишната ми кола беше сьщото. Смених малкия радиатор и се оправи. Но сега не знам как се сваля радиатора, ако може някой да помогне? Благодаря предварително. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без климатик, дори и с нов филтър, пак ще се изпотяват

Тогава какво трябва да направя? Защото когато купих колата преди месец до ден днешен съм нямал проблеми. 1000км сьм навъртял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи при последния голям дъжд (есента). На други колеги се е проявявало и след автомивка. ](*,) Не само, че се изпотяваха стъклата, но при включена вентилация на 3-4 степен прокапа пред дясната седалка. Вода имаше и пред шофьорската седалка. Една седмица суших мокета с вентилаторна печка (и още има влага в единия ъгъл). :smt0344 Във форума има поне 3-4 теми от сорта на "вода в купето", от които се светнах за причините. :smt034 Пред предното стъкло има пластмасова кора, а под нея има ниша, която се пълни с листа, борови иглички, прахоляк, кал и др.под. гадости. Тези боклуци запушват каналите, по които влязлата вода се оттича встрани и надолу по едни каналчета, които излизат зад предните гуми. Резултатът е, че нишата се пълни с вода като леген, в който плува филтъра за купето. От там (през филтъра) водата влиза във вентилационната система и изпотява стъклата, независимо дали има включен или не климатик. При мен проблемът се реши по следния начин: Почистих листата и боклуците под пластмасовата кора пред предното стъкло. С една стоманена тел (от закачалка от химическо чистене) бръкнах надолу по каналите (намират се вляво и вдясно в ъгъла до стъклото) с цел да ги отпуша и едновременно наливах вода, за да преценя какъв е ефекта от действията ми. После с каране, при загрят двигател, се изсушават не само запотените стъкла, но и филтъра и въздуховодите на вентилационната система. С климатик, разбира се, е малко по-добре, защото вкарва по-сух въздух. Не останаха миризми и влага и затова не съм сменял филтъра за купето, а и скоро ми предстои смяна на масло и филтри и тогава ще се погрижа за него. От тогава не са се запотявали прозорците, но винаги, когато е валял сняг :!: внимавам да е добре почистено около пластмасовата кора пред стъклото. Напролет и лятото ще видим дали проливните дъждовете няма отново да създават проблеми ?!? Успех, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи при последния голям дъжд (есента). На други колеги се е проявявало и след автомивка. ](*,) Не само, че се изпотяваха стъклата, но при включена вентилация на 3-4 степен прокапа пред дясната седалка. Вода имаше и пред шофьорската седалка. Една седмица суших мокета с вентилаторна печка (и още има влага в единия ъгъл). :smt0344 Във форума има поне 3-4 теми от сорта на "вода в купето", от които се светнах за причините. :smt034 Пред предното стъкло има пластмасова кора, а под нея има ниша, която се пълни с листа, борови иглички, прахоляк, кал и др.под. гадости. Тези боклуци запушват каналите, по които влязлата вода се оттича встрани и надолу по едни каналчета, които излизат зад предните гуми. Резултатът е, че нишата се пълни с вода като леген, в който плува филтъра за купето. От там (през филтъра) водата влиза във вентилационната система и изпотява стъклата, независимо дали има включен или не климатик. При мен проблемът се реши по следния начин: Почистих листата и боклуците под пластмасовата кора пред предното стъкло. С една стоманена тел (от закачалка от химическо чистене) бръкнах надолу по каналите (намират се вляво и вдясно в ъгъла до стъклото) с цел да ги отпуша и едновременно наливах вода, за да преценя какъв е ефекта от действията ми. После с каране, при загрят двигател, се изсушават не само запотените стъкла, но и филтъра и въздуховодите на вентилационната система. С климатик, разбира се, е малко по-добре, защото вкарва по-сух въздух. Не останаха миризми и влага и затова не съм сменял филтъра за купето, а и скоро ми предстои смяна на масло и филтри и тогава ще се погрижа за него. От тогава не са се запотявали прозорците, но винаги, когато е валял сняг :!: внимавам да е добре почистено около пластмасовата кора пред стъклото. Напролет и лятото ще видим дали проливните дъждовете няма отново да създават проблеми ?!? Успех, колега!

мерси колега ще се пробвам така както казваш smile035

Mod Edit: Колега! Ще въобЩе, изобЩо, Щом, неЩо, ниЩо се пишат с "Щ". Не за друго, мисля ще ти е по-лесно да ползваш един клавиш, вместо два. Иначе, успех при оправянето на проблема с изпотяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без климатик, дори и с нов филтър, пак ще се изпотяват

 

Айде да не е баш точно така smile049. Чудно как цяла зима веднъж не са ми се запотили стъклата, карам без климатик по това време на годината. Лятно време на дъжд е друга бира smile056.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Чудно как цяла зима веднъж не са ми се запотили стъклата, карам без климатик по това време на годината. ...

 

Ти и да искаш не можеш да го пуснеш при външна температура под 7 градуса smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причини за влизане на вода през филтъра:

 

- Запушване на водосточните отвори под капаците!

- Ако пластмасовите капаци над филтъра са разместени, без тапи или напукани гумени у-я по периферията към стъклото!

- Много е важно да се обърне внимание, над филтъра има втора пластмаса под основната, която отвежда водата встрани /която при мен липсваше и водата се изливаше през филтъра на пода/

 

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причини за влизане на вода през филтъра:

 

- Запушване на водосточните отвори под капаците!

- Ако пластмасовите капаци над филтъра са разместени, без тапи или напукани гумени у-я по периферията към стъклото!

- Много е важно да се обърне внимание, над филтъра има втора пластмаса под основната, която отвежда водата встрани /която при мен липсваше и водата се изливаше през филтъра на пода/

 

 

поздрави

при мен проблема излезна от гуменото у-е,беше видимо повредено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го решавам с препарат против изпотяване, третирам стъклата преди сезона и цяла зима няма проблеми дори и реотана става излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го решавам с препарат против изпотяване, третирам стъклата преди сезона и цяла зима няма проблеми дори и реотана става излишен.

 

И това трябва да се прави, но според мен по-важното е да се открие причината за запотяването на стъклата и да се отстрани. От голямо значение за диагностициране на причината е кога е започнало изпотяването и по какъв повод - лято, зима, при дъжд или след автомивка и др.под. Добре е да се подава и такава информация. Иначе само си пишем и ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ти и да искаш не можеш да го пуснеш при външна температура под 7 градуса smile049

 

 

Я пак? Обясни? Питам, понеже аз... точно когато се запотят стъклата пускам климатика на максимално топло и всичко заминава, няма изпотено? А проблема с изпотяването е, защото се качва водача (температура 36+ при температура в колата -ХХ) и стъклата стават матови...

Защо да не можеш да го пуснеш ;) Т.е. ако духа само духалката няма оправия, прозорците стават все по-матови, а като пусна климатика и всичко изчезва за кратко време.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ти и да искаш не можеш да го пуснеш при външна температура под 7 градуса smile049

 

 

Я пак? Обясни? Питам, понеже аз... точно когато се запотят стъклата пускам климатика на максимално топло и всичко заминава, няма изпотено? А проблема с изпотяването е, защото се качва водача (температура 36+ при температура в колата -ХХ) и стъклата стават матови...

Защо да не можеш да го пуснеш ;) Т.е. ако духа само духалката няма оправия, прозорците стават все по-матови, а като пусна климатика и всичко изчезва за кратко време.

 

Поздрави

С климатик ли си или с климатроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

С климатик ли си или с климатроник?

 

Като в грийн-лайн съм. Климатик. Аз съм с класик оборудване+

2011-Skoda-Octavia-GreenLine-007.jpg

 

Ей такова с врътки, абсолютно същото.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.