Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Superb 1st gen!


chefo1979

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Тъй като това ми е първият пост изобщо във форума, първо искам да поздравя всички и предварително да се извиня за пропуските в познанията ми в автомобилната сфера, които неминуемо ще ме подлъжат да кажа/напиша някоя глупост!

Първо ще споделя, че съм фен на Skoda от доста време, но така или иначе пътищата ни с тази великолепна марка автомобили, все не се пресичаха, с изключение на една моя среща с Octavia II 1.2Т, от която останах очарован.

Сега дойде време за нова, по-голяма и удобна семейна кола, за което се спрях първо на Octavia Комби първо поколение, но след разговори с жената (също много голяма фенка на Skoda, като половин чехкиня), решихме да отложим купуването, докато съберем ресурс за Superb, първо поколение.

Като цяло намерението ни беше за около 7000 лева да намерим нещо удобно за младо семейство с току-що родено детенце, затова се спряхме на комби варианта – предполагам, че и нормалната Octavia има предостатъчен багажник за побиране на детска количка, но все пак комбито дава допълнително полезно пространство.

Как да е – тези дни, докато разглеждах обяви, така и не си харесах Octavia, за сметка на това поогледах обявите за Superb, понеже флагмана на Skoda ми е мечта отдавна. Решихме, че така и така ще се купува кола, то нека да е такава, която ще ни донесе много приятни емоции и ще я управляваме с удоволствие, а и малко лукс не вреди на никой, в крайна сметка...

Предполагам, че това, че не е комби, няма да навреди на пренасянето на детска количка в багажника – съжалявам за (предполагам) глупавия въпрос, но не мога да си представя визуално какво представлява пространството в багажника на Superb.

Автомобилите с производство 200+ година са около 10 000 лева, като вече набелязах няколко.

Така, първо съм почитател на бензиновите машини и ръчните скорости, но това никак няма да ми попречи да се възползвам от някое прилично дизелово/автоматично предложение.

Особено ми харесаха 2.5 TDI двигателите, 163 коня, BDG (доколкото разбрах). В една от темите тук разбрах, че 2.5 двигателите от по-ранните серии са проблемни, но тези при Skoda са ревизираните, по-нови версии и при нормална експлоатация и добра поддръжка, са надеждни колкото всеки един друг двигател на WAG. Видях Superb с предната модификация на мотора, 155 коня, но на 200 000+ км, което не знам дали трябва да ме плаши, понеже доколкото знам, дизеловите двигатели имат доста по-сериозен ресурс откъм пробег спрямо бензиновите.

От бензиновата страна ми харесаха 2.0 8v, 115 к.с. и 1.8Т, 150 к.с.

Ако смятате, че има по-удачни комбинации за автомобила с друг двигател, моля, посъветвайте ме, за да го имам предвид, когато се оглеждам за кола.

Другото, което не е добре за мен е, че из Варна не попаднах на обяви за Superb – по принцип идеята ми беше след договорка с настоящият собственик, колата да се закара до EuraTec, където да и направят диагностична проверка, а след като разбрах, че във форума има специалист по Skoda, и той е от Варна, мислех и с него да се разбера за бърз преглед и оценка на колата. При купуване на автомобил от друг град, втората част отпада, за жалост.

Това, което ме успокоява е, че за моя радост в града ми ще има компетентна помощ и сервиз, към който, след първоначалният преглед, се надявам да прибягвам само за дребни проблеми.

 

В общи линии това е, идеята на този пост е да се представя и евентуално да събера съвети и мнения, ако някой бъде така любезен да ги сподели с мен.

Предварително благодаря на всеки, отделил време и усилия да сподели препоръките си.

Поздрави на всички и хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега при нас.

Като се спреш сериозно на някоя кола и е във Варна,може да ми звъннеш да дойдем да я видим и да я закачим на място за да и направим комп.диагностика.За съфорумци е безплатно.

0896670196 Самуил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Благодаря за любезните думи!

По принцип от темите наоколо разбрах, че ти си човекът за съвет и експертна оценка за Шкода за Варна и региона - ако намеря нещо в района, задължително ще се обърна към теб за становище. А ако я намеря от друг град - така или иначе ще я доведа за преглед :).

 

Благодаря за офертата за преглед на място - задължително ще се възползвам при първа сериозна възможност!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега !

Доколкото разбирам си се насочил към модела ,който аз карам. За багажника на Суперба мога да ти кажа ,че е достатъчно голям , но обемисти предмети по-трудно влизат ,понеже не е комби. За сметка на това пространството на задните седалки е повече от доволно. Пътуването там е песен. Жената предпочита да си се вози отзад и да си полягва с кафенце в ръка и цигарка в другата. :mrgreen: Сравнение между Суперба и Октавия І не може да се прави, въпреки че на Октито багажника е доста по удобен.Просто са различни класове. Успех с избора и послушай съвета на Самуил. Той е човека , който ще ти помогне във Варна ! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.