Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане, относно ел.стъкла


KiP

Recommended Posts

При мене беше същата работа. Не издържах и ги замених с ръчни механизми - поне са безотказни. Няма никакви скоби за затягане - пластмасовите брони са счупени и затова ти прави проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при фелициите с новата маска водачите на ел.стъклата са пластмасови и се трошат след някоя друга годинка(а те колите вече са на над 10г.),докато при тези със старата маска най-общо казано водачите са метални и проблеми няма - поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене беше същата работа. Не издържах и ги замених с ръчни механизми - поне са безотказни. Няма никакви скоби за затягане - пластмасовите брони са счупени и затова ти прави проблем

 

 

Да точно пластмасовите брони се чупят и....

Аз така си взех комплекта с една счупена броня , а другата си я счупих като я монтирах във вратата :oops: .... smile091 , ама се бях заинатил че ще имам ел. стъкла и си ги оправих ! По много простичък начин, но ефективен и вече повече от година нямам грижи. Имам подробни снимки, на които се вижда как съм решил проблема - като се прибера в къщи ще ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишоооо,неможа ли да си купиш две читави машинки от некоя морга,ми си турил тез китайски фуражомелки. smile004

Примерно от мазда машинки.Пак щеше да е играчка,но поне си заслужава.

 

Ми...не мъ кефи тоя механизъм ич. Дано поне да бачкат дълго време и не ти създават ядове. smile159

Я сподели за тея МАЗДА машинки? Случайно (или не съвсем) разполагам с три броя (четири са ама едната не работи) и взе да ми става интересно - току виж се електрифицирам и аз малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене беше същата работа. Не издържах и ги замених с ръчни механизми - поне са безотказни. Няма никакви скоби за затягане - пластмасовите брони са счупени и затова ти прави проблем

 

 

Да точно пластмасовите брони се чупят и....

Аз така си взех комплекта с една счупена броня , а другата си я счупих като я монтирах във вратата :oops: .... smile091 , ама се бях заинатил че ще имам ел. стъкла и си ги оправих ! По много простичък начин, но ефективен и вече повече от година нямам грижи. Имам подробни снимки, на които се вижда как съм решил проблема - като се прибера в къщи ще ги кача.

Ако е с маркучи и скоби - на всеки дъжд се правеха на интересни и помагах с ръка. Ел. стъклата на Фелиция са недоразумение, като тая хидравлична джвъчка за регулиране на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са недоразумение, стъклата си работят безотказно стига да са регулирани правилно и да нямат щети жилата и да са смазани с масло. Проблема е в това че стъклото се усуква при вдигане и затяга, след което се смъква само, причината за което е несинхронното повдигане т.е жилото от към задния край на стъклото леко изостава, защото при вдигане изпълнява избутване и се изкривява като натоварва една черна скобичка за кабели, която го е държала до едно време, а след късането на скобата жилото просто се нагъва оставайки без упора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен - просто не ми се занимаваше повече, не съм го измислил как и реших да сложа край на тая "екстра". Но се чудя как за теб са безотказни, като самия пишеш толкова много "ако" и казваш че си ги преработил :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с маркучи и скоби - на всеки дъжд се правеха на интересни и помагах с ръка. Ел. стъклата на Фелиция са недоразумение, като тая хидравлична джвъчка за регулиране на фаровете.

Да, аз найстина не съм виждал фелиция на която да е фабричната и тя да работи, за стъклата не знам, чехите попринцип са електрически и електронно некадърен народ(инженерно некадърен), това от отдавна съм го казал. Само знам , че ми трябват 4 дръжки, та ако някой се осмели да мине на ел недомислиците на чехите, да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с маркучи и скоби - на всеки дъжд се правеха на интересни и помагах с ръка. Ел. стъклата на Фелиция са недоразумение, като тая хидравлична джвъчка за регулиране на фаровете.

Да, аз найстина не съм виждал фелиция на която да е фабричната и тя да работи, за стъклата не знам, чехите попринцип са електрически и електронно некадърен народ(инженерно некадърен), това от отдавна съм го казал. Само знам , че ми трябват 4 дръжки, та ако някой се осмели да мине на ел недомислиците на чехите, да свирка.

 

По принцип не ми се вярва ел.стъклата да са творение на чехите.След 97г. по фелициите трудно можеда се открият елементи,които са чешки(изключвам 1.3 двигателя,скоростите и контактния ключ :D ),така че тези фалшиви ел.стъкла вероятно са някакво бюджетно решение на VW-AUDI,както пише на всички черни пластмасови куплунзи по ел.инсталацията и които са вградили къде - естествено в евтините фелиции.То за по-евтини оттях в тоз концерн не знам да е имало по това време,така че няма какво да се чудим как,кое,защо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да кажа, че дори и да не са най-гениално проектираните ел. стъкла, все пак си има начини да бъдат ремонтирани при повреда, стига да има достатъчно желание за това . Аз лично след ремонта и монтажа / при който доста си поиграх да ги центрирам / не съм имал грижи 8)

 

И да - по метода с маркучите съм ги правил, нооо и за къде без малко тел smile091

Ето и обещаните снимки:

 

027819406.jpg?r=0

027819407.jpg?r=0

027819408.jpg?r=0

027819409.jpg?r=0

027819410.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за моето Шкоде, колко ще излезне горе доло да си сложа ел. стъкла, само на двете предни врати

 

http://prikachi.com/images/675/2696675T.jpg

 

ето я :)

колега аз има коплект ел машинки оригинални с исталацията при итерес пиши на лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ивак, при теб се е получило добре, но моите бяха целите помляни и така. :) Не ми пречи да си ги въртя на ръчичка :).

Сега се сещам, че можеше да ги облека целите в маркуч и скоби :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Допълнителни машинки - китайски. На снимката се вижда. Едно моторче с червяк върти едно голямо зъбно колело. Голямото зъбно колело движи един зъбчат ремък-жило. На другия му край е вътрешна зъбчатка, на която се закачат накрайници (има ги в комплекта). Съответно този механизъм се монтира на мястото на манивелата под кората. От там окабеляване (купуваш си кабели, щото тези в комплекта не стигат), релета за по-сигурно (отделно и тях си ги купуваш) и към бушонното табло. В комплекта има и бутони. Целия тоз комплект е малко по-малко от 100 лв. само за предните стъкла в Илиянци. След това още към 50 - 60 лв. за труд и имаш ел. стъкла. Вярно, звука при сваляне и качване на стъклата е като от ярмомелка, но работят. За дупките от манивелите си има капачки в комплекта. Абе става почти оргиналдъ.

Сега подробно, но без коментар:

022421256.jpg?r=0

 

022421254.jpg?r=0

 

022421253.jpg?r=0

 

022421257.jpg?r=0

 

022421258.jpg?r=0

Мдаааааа. Подробно без коментар те таз точно машинка на шофьорската врата превъртя и сега си вдигам стъклото с натискане на бутона и дърпане на джама нагоре. Взех 2 оригинални машинки, но се оказа, че жилата не са същите и сега трябва да се купуват и жила. Въобще целия масраф си........... Ама кат съм се Фанал на хорото ше го играя. Оказа се, че тез машинка не е толкоз лоша. Проблемът е в пластмасовите брони на пружината, които ако се счупят прозореца започва да се криви, да затяга и съответно моторчето изронва изронва зъбчетата на водещото колело. Ужасно тъп механизъм за повдигане на стъкла. От магазина на Сточна гара ми казаха, че тези оригиналните за ел. стъкла били от Рено, ама не знаят от кое.

 

Сега ще трябва да си сложа обратно манивелата и да карам с нея докато пластмасовата броня съвсем се изпочупи и накрая ше си купа нов механизъм.

 

Между другото, ако някой има читави стъклоповдигащи механизми за ел. стъкла без моторчета да свирка. Аз имам един десен със счупена броня, която трудно подлежи на възстановяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.