Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Два Проблема с Фабия 1.4 16V 2000г.!!!


razera2

Recommended Posts

Здравейте на всички!Имам два проблема с фабията- първият е ,че климатика неще да се включи.Зареден е с фреон, миналото лято работеше , а на следващото не работи....Какво може да е?Проверих бушоните няма изгорели.....Вторият проблем е , че задната чистачка се включва без да съм я включил.... просто тръгва когато си иска.....много се чудех какъв може да е проблема и реших да се допитам до Вас :). Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Първо ,от къде си?

Обясни ни в какво положение е лоста за пускане на чистачките при сработване на задната чистачка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега!

По първия въпрос, има един включвател под волана, който не разрешава работа на климатика при температури под нулата и е много вероятно той да е заминал. Има тема за него някъде из форума, но може и да имаш съвсем друг проблем. Диагностика и сам ще си изпее.

За втория, ако при включени предни чистачки включиш на задна, задната чистачка се включва веднъж автоматично. Иначе във включено положение, бърше на около 5 секунди, докато не я изключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Русе съм.Лоста за пускане на чистачките е в положение - предни и задна чистачка изключени. Като завъртя на контакт ключа, се включва задната чистачка и се движи постоянно през импулс от около 5 сек.Като запаля,продължава да се движи.Забелязал съм ,че когато пусна предните с функцията да пръска течност за чистачки, задната се изключва.После ако изгася автомобила,при следващото даване на контакт е пак същатата история.....Скоростния лост е в свободно положение и пак се включва задната чистачка....Относно климатика,не успях да намеря темата , за която спомена колегата във форума.Преди 2 години имах малък проблем,есента...От някви листа се запушили тръбичките от които излиза водата ,която се събира под предното стъкло.В следствие на това беше влязло малко количество вода през входа за въздух на климатика и протече под жабката. Разглобих , суших и изчистих,изчистих и маркучетата за отвеждане на водата.....Възможно ли е да е изгоряло нещо от този проблем?Благодаря много на отзовалите се !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия проблем САМО ДИАГНОСТИКА ! После напиши какво ти е показало ще те посъвтваме !

Относно втория: лосчето дръпнато ли е напред ? Ако да, може да е нещо от клемите вътре. Но преди да го сменяш го провери внимателно наистина ли има поверда че до сега не съм срещала такава.

 

Почети в този форум при Поло нещата са идентични.

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewforum.php?f=7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Русе съм.Лоста за пускане на чистачките е в положение - предни и задна чистачка изключени. Като завъртя на контакт ключа, се включва задната чистачка и се движи постоянно през импулс от около 5 сек.Като запаля,продължава да се движи.Забелязал съм ,че когато пусна предните с функцията да пръска течност за чистачки, задната се изключва.После ако изгася автомобила,при следващото даване на контакт е пак същатата история.....Скоростния лост е в свободно положение и пак се включва задната чистачка....Относно климатика,не успях да намеря темата , за която спомена колегата във форума.Преди 2 години имах малък проблем,есента...От някви листа се запушили тръбичките от които излиза водата ,която се събира под предното стъкло.В следствие на това беше влязло малко количество вода през входа за въздух на климатика и протече под жабката. Разглобих , суших и изчистих,изчистих и маркучетата за отвеждане на водата.....Възможно ли е да е изгоряло нещо от този проблем?Благодаря много на отзовалите се !!!

 

Здравей колега. Проблема с чистачката трудно може в форума да го отгатнем но гледам че си градски, ако не се справиш сам може да завъртиш един телефон да я погледнем в сервиза. Диагностиката ще ни насочи и за двата проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.