Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Октавия 1.9TDI-лоша нафта или нещо друго?


daniel_elenkov

Recommended Posts

Привет на всички,

Появи се странен проблем при Октавията(2000г.;1.9TDI; AHF мотор-130к.с. с чип).След сипването на скапана нафта от безизвестна бензиностанция започна да пресецва като подавам газ и на по-високи обороти при по-рязко настъпване на педала да попушва повече от обикновенно.Покарах я малко,за да поизгоря нафтата и спря да пресецва и пушека се пооправи.Но интересното е друго-на трета предавка,като започна да ускорявам и както се набира колата в един момент спира,издава някакъв странен звук двигателя като прехъркване и след това(а това става за една-две секунди) колата продължава да си набира и да върви.Интересното е ,че това става само на трета скорост.Бихте ли ме посъветвали какъв може да е проблемът?Също така колата някак не иска да върви като преди и то откакто е сипана тази скапана нафа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си горивния филтър,сложи си хубава нафта и пробвай колата.

После ще расъждаваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.Да разбирам ли,че главният виновник може да е нафтата?Обмислям първо да я поизгоря,че е останало малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени я веднага, кой знае какво менте е, ще направи сажди и ще задръсти катализатора, а да не говорим за мазането на помпата и дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново

Смених нафтата и колата се пооправи,но прихъркването при ускорение остана(макар и да се чува по слабо).Струва ми се,че и турбото не се включва-няма го онова рязко ускорение-характерно за турбо дизел.Дали нещо не се е запушило от лошата нафта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

Смених нафтата и колата се пооправи,но прихъркването при ускорение остана(макар и да се чува по слабо).Струва ми се,че и турбото не се включва-няма го онова рязко ускорение-характерно за турбо дизел.Дали нещо не се е запушило от лошата нафта?

Филтъра смени ли?Какво разбираш под прехъркване :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра не съм сменил,а под прехръкване някакъв странен звук от към двигателя,който се появява за части от секундата-нито мога да си го обясня нито да го обясня.А също така като я натисна повече-на по-ниска предавка,на по-високи обороти попушва малко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра не съм сменил,а под прехръкване някакъв странен звук от към двигателя,който се появява за части от секундата-нито мога да си го обясня нито да го обясня.А също така като я натисна повече-на по-ниска предавка,на по-високи обороти попушва малко повече.

Като чукане на дюза ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямям представа как чука дюза,но не подобява чукане.

 

Трудно ще го уточним тука тва прехъркване,защо не смени горивния филтър :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го сменя.Но сега падна сняг и на майсторите във Враца им се не работи,а сам не желая да пипам неща,които незнам.Затова и питам по-обстойно.Благодаря ти за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.