Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зумер за забравени светлини


berberov_sm

Recommended Posts

Здравейте,

 

днес с изненада установих, че ми се е прецакал зумера за забравени светлини, просто вече не свири.

Някой има ли представа как да си реша този малък, но леко неприятен проблем?

 

Търсих в търсачката за подобна тема, но не открих нищо.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като начало го намери къде е и провери дали идва до него плюс.

масата му се прекъсва от вратите! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали ти работи микроключето във вратата. :)

 

:smt017 На Пасата ми спря да свири, заради него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това микроключе :-k :)

ключето което ти е монтирано в бравата на шофьорската врата и управлява осветлението на купето + зумера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворя вратата плафона си светва. Възможно ли е да е от някое бушонче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворя вратата плафона си светва. Възможно ли е да е от някое бушонче?

 

А индикацията за отворена врата светва ли на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен тази екстра по сценарий я няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен ключето се беше прецакало по следния начин:

Има една пластмасова гърбица,която задейства ключето чрез натискане.Тази гърбица се беше износила в следствие на което самото ключе мърдаше настрани.От там,като се завърташе гърбицата,задействаше ключето(колкото да светне плафона)и моментално избутваше ключето в страни(изплюваше го),като то веднага изключваше.Плафона разбирасе си светеше,защото той така или иначе не гасне веднага.Но не светеше плафончето(червено-бялата лампа) на вратата и не пищеше зумера,защото те работят само при натиснато ключе.Така че ориентирай се по това дали ти свети плафона на вратата.

Между другото цялата брава от моргата я взех за 40 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворя вратата плафона си светва. Възможно ли е да е от някое бушонче?

Колеги при мен, дори и плафона не свети и зумера не свири като отворя, но като извадя ключа от таблото си светва. Как според вас да го отремонтирам и възможно ли е да не работи от някой страничен удар във вратата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега zepster, микроключето което е във бравата на вратата, от него е при теб! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здр. колеги и аз имам същият проблем с моя Шкодилак.Не ми работи зумера.Стана 2-3 пъти си забравям лостчето на мигачите включено и то минава съответно на ляв или десен габарит.

Иначе плафона си работи, даже онзи ден ми си стори, че си чух зумера, ама едвам едвам писукаше трябва да си с въоръжено ухо за да го чуеш.Нещо да ме посъветвате освен гореспоменатите тънкости.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да си с въоръжено ухо за да го чуеш

Извинявай, колега, ама не се стърпях. Кажи само с какво си "въоръжаваш" ухото?

 

И аз като теб - сигурно с SMG или фуния.

 

С добри чувства, разбира се :)

 

Поздрави

 

 

ПП: При мен, когато лостчето на мигачите е на положение ляв или десен мигач - зумер не работи :) Така, че - вероятно не е проблем, а идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен взе да се включва някак си със закъснение. Включвам фаровете, вадя ключа, отварям вратата - не писука. Заключвам вратата и след няколко минути като се върна при колата и отворя вратата зумера си работи - не разбирам какъв му е проблема :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.