Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте и от мен !


Rikko

Recommended Posts

Здравейте колеги по марка !

Идвам от френската автомобилна секта или по-точно от Рено форума(аз ще си остана още там де) и много поздрави от там.

Но от няколко дена карам една чисто нова служебна Шкода Фабиа 1.2 HTP бензин.

Първо да кажа ,че съм доста приятно изненадан от първите 600км с автомобила - стегната и същевременно доста добра возия , страхотна хидравлика.

Удобни седалки и интериор , доволна пъргавост на иначе малкия мотор и доста добър разход на гориво ми се струва , за сега . :D

Та исках да задам няколко въпросчета като за начало :D :

Защо този бензинов двигател звучи типчно дизелски , и това ще се промени ли с времето и разработването му. :roll:

И какво точно значи това НТР. :)

 

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги по марка !

Идвам от френската автомобилна секта или по-точно от Рено форума(аз ще си остана още там де) и много поздрави от там.

Но от няколко дена карам една чисто нова служебна Шкода Фабиа 1.2 HTP бензин.

Първо да кажа ,че съм доста приятно изненадан от първите 600км с автомобила - стегната и същевременно доста добра возия , страхотна хидравлика.

Удобни седалки и интериор , доволна пъргавост на иначе малкия мотор и доста добър разход на гориво ми се струва , за сега . :D

Та исках да задам няколко въпросчета като за начало :D :

Защо този бензинов двигател звучи типчно дизелски , и това ще се промени ли с времето и разработването му. :roll:

И какво точно значи това НТР. :)

 

Благодаря предварително !

Звучи дизелски най-вече защото,е 3 цил. :smt018 а също така има верига вместо ремък .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги по марка !

Идвам от френската автомобилна секта или по-точно от Рено форума(аз ще си остана още там де) и много поздрави от там.

Но от няколко дена карам една чисто нова служебна Шкода Фабиа 1.2 HTP бензин.

Първо да кажа ,че съм доста приятно изненадан от първите 600км с автомобила - стегната и същевременно доста добра возия , страхотна хидравлика.

Удобни седалки и интериор , доволна пъргавост на иначе малкия мотор и доста добър разход на гориво ми се струва , за сега . :D

Та исках да задам няколко въпросчета като за начало :D :

Защо този бензинов двигател звучи типчно дизелски , и това ще се промени ли с времето и разработването му. :roll:

И какво точно значи това НТР. :)

 

Благодаря предварително !

Звучи дизелски най-вече защото,е 3 цил. :smt018 а също така има верига вместо ремък .

 

Колега тва , че е три цилиндъра и е с верига означава ли , че е кофти ?

И този дизел звук ще си остане за постоянно ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто три цилиндровите така си тракат,а веригата е по надеждна от ремъка но за сметка на това по шумна smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто три цилиндровите така си тракат,а веригата е по надеждна от ремъка но за сметка на това по шумна smile049

Ясноо малко е кофти това със звука понеже съм свикнал от реното ми на тих звук и този ми идва малко вповече , но ще свикна ко да прая :)

 

Благодаря за разяснението колег !

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мисля , че е фабия 2 понеже някаде из документацията и мернах , че е произведена 2011г - съвсем прясна :)

А дали е фейслифт не мога да кажа понеже нямам база за сравнение - не знам как точно изглежда Фабия преди и след фейслифт.

Иначе ето така изглежда :

http://www.skoda-auto.bg/bgr/model/newf ... /Candy.jpg

 

@ikonoma - ти същия "ikonoma" ли си рено форума ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и тук! :)

Как така 3 цилиндъра, това да не Фабия 1?

 

Май бъркаш 1.2HTP с 1.2 TSI ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя - с напредването на изминатите километри дизелския звук малко по малко преминава към звука нормален бензинов двигател от което съм доста щаслив smile152

 

Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.