Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за Фабия 1 - 2001г. 1.9TDI


tosholini

Recommended Posts

Наскоро се сдобих с това цвете, но имам някои проблеми, които не съм сигурен как да реша! Моля ако някой е отстранявал да даде съвет:

1.Подгряването на шофьорската седалка не работи! Пробрах дали не е от ключето, смених го с другото но не е от него. Освен ключето, не знам какво остава - реотанчето, но как се стига до него, къде е то и сменяемо ли е?

2.Обливането на задното стъкло не работи! Чува се че помпичката отпред работи, но вода отзад на стъклото няма. Предните чистачки са ОК, работят си, вода бол /ако сипваш де/, но отзад няма. А между другото докато пробвах и помпих ми светна лампичката за намаляване течността за чистачките, което ме навежда на мисълта, че някъде има теч по системата, но откъде минава това маркуче???

Имам и други проблми, но за тях намериш решенията, само време да остане да ги подхвана /подгряване на огледалата, светкане на фаровете за мъгла, когато си поискат и други./

 

БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГИТЕ, предварително!! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мъркучето за задната пръскалка минава под задната дясна седалка, като най-често там се откача. Аз имах същия проблем и с информация от форума успях да си го оправя сам.

 

А за подгряването провери ли си бушоните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или отпред до компа има връзка до колкото си спомням от стари теми.

За подгряването - провери бушона, ако ли не трябва да измериш нагревателя. Буксите са отдолу под седалката.

За течността -при мен не успя и да събере 2 литра от светнала лампичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или отпред до компа има връзка до колкото си спомням от стари теми.

По точно между компа и купето. Там има връзка, която се откача, ако ти е подпушена дюзата за задното стъкло. Може да се наложи да я смениш за да решиш този проблем.

Пусни пръскалото за задното стъкло и погледни под колата в предната част. Ако протече зад предна лява гума бъркай смело за компа и търси двата края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да поставя още едно проблемче, което имам за решаване - Значи отварянето на стъклото на предна дясна врата не функционира от копчето, като може да се сваля само от моята страна, т.е. предполагам, че по механизма всичко е ок. Отворих бутона и го преместих отзад да видя дали той е дал фира, но си работи, т.е. не е от копчето. По моята логика остава да е някъде по жичките между бутона и механизма, но това изискваше да свалям цялата кора, което е по-трудоемко и не опрях до там. Все пак бих се радвал да чуя и вашето мнение??? Мерси пак предварително smile126

 

ПП А как точно се сваля кората на вратата, да не счупя някоя щипка, от коя страна да я напъна!!??? Вероятно първо трябва да сваря дръжката, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или отпред до компа има връзка до колкото си спомням от стари теми.

От къде да ги съединя от пред маркучетата че и на мен ми се е откачило от там.Трябва ли да се маха пластмасовата решетка под рамената на чистачките или от долу някъде под купето се откачат,че два дена ми седи колата разфасована и се чудя какво да предприема.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се разкача. Заставаш пред колата и бъркаш зад компа. Ровиш наляво, надясно или горе долу и хващаш двата края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще проверя по обстойно пак и ще пиша какво е станало,но ми се струва че теча е доста под компа почти до рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не е само заради течността и замлъзването, моята това лято 2 пъти я правих в мемента пак няма вода на задната чистачка, но този път не тече под компа...май някъде в колата, колега беше писал, че най-често проблема е под задна лява седалка, но не мога да намеря темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за маркучето и ка се оправя и къде се намира при различни модели:

viewtopic.php?f=4&t=3174&start=15

 

А относно стъклото - откакто съм я взел моята (2 ръка) все имам роблем със копчетата.

От досега всичко което съм опитал единственото което си мисля е че е от клупунгите които са на моторчето.

При мене не работи само при влажно и студено време - явно не е супве добър контакта и се вдига съпротивлени еи и ттам няма цък мък.

Но това е само предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за маркучето и ка се оправя и къде се намира при различни модели:

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 174&start=

 

 

След два дена мъки и споменаване на близки родственици намерих двата края.Благодарности на форума за светкавичните рефлекси за помощ.Свързах двата края и ги стегнах със свинска опашка smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След два дена мъки и споменаване на близки родственици намерих двата края.Благодарности на форума за светкавичните рефлекси за помощ.Свързах двата края и ги стегнах със свинска опашка smile152

Сега остава да кажеш на колко места си обели ръцете докато бъркаше зад компа... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След два дена мъки и споменаване на близки родственици намерих двата края.Благодарности на форума за светкавичните рефлекси за помощ.Свързах двата края и ги стегнах със свинска опашка smile152

Сега остава да кажеш на колко места си обели ръцете докато бъркаше зад компа... smile159

По-добре питай колко работи разглобих за да стигна до там. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре питай колко работи разглобих за да стигна до там. ](*,)

Питам! Наистина ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре питай колко работи разглобих за да стигна до там. ](*,)

Питам! Наистина ми е интересно.

Акумулатор,въздушен филтър,калобран,компютър,стойката за филтъра,пластмасовата решетка под рамената на чистачките и др. дреболии от любопитсво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.