Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ISOFIX приставки за детско столче


johnnie213

Recommended Posts

Аха, ок, разбрах. минава между седалката и облегалката. Така като гледам се отнася за модели, в които има дупки...не че не можемда си пробием, де...ама няма да е същото и не се знае дали ще е сигурно. Благодаря за инфото! (Аз си ползвам колана, без изофикс)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На детето столчето е с ISOFIX, но и аз в момента го ползвам само с колани на VW Vento. Днес ако ми остане време ще вдигна седалката да видя дали има оставени отвори и ако има ще търся приставка. :) Открих, че на немски въпросната приставка за VAG се води Halter с каталожен номер 1K0881545, но за кои модели на VAG става още не ми е много ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не че не можемда си пробием, де...ама няма да е същото и не се знае дали ще е сигурно.

 

И защо да не е същото и защо да не е сигурно (поне колкото оригинала)? Те сигурно имат някакви по специални бормашини :)

 

Просто трябва да се види как е направено фабрично и вероятно ако човек има въпросния детаил не е проблем да го прикачи по същия начин.

 

Единствения проблем който виждам, е какво има зад дупката. Да не е резервоара, защото тогава вече ще е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично са заварени на купето и като гледам, че при мен са в цвета на купето, това се прави още при заваряването на самото купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ура! На моята Шкода се оказа, че също си има фабрични ISOFIX куки заварени директно за купето. Сега вече си монтирах столчето както си трябва и стана доста по-стабилно отколкото само с колани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колани е голяма простотия и хамалогия. Още сме на етап кошче за кола и много съжалявам, че спестих от ISOFIX, но седалката със сигурност ще бъде ISOFIX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое точно е хамалогия и простотия? От любопитство питам... Че по тази логика, слагайки си колана е хамалогия и простотия и за мен. Столчето се слага точно за 30 секунди и е точно толкова безопасно, колкото и с ISOFIX. Поне така твърди етикета на производителя на столчето smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, с предишното столче, което е за най-малките бебета бая зор виждах и аз докато промуша колана и го наглася както трябва. ISOFIX системата наистина е доста по-удобна и стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

johnnie213 и evin, когато аз търсих столче бях твърдо за ISOFIX ( като си мислех, че няма как колата ми да няма такова закрепване).

В момента в който видях другите с коланите почнах да се колебая - честно си казвам - незнам защо :)

Но като видях и закрепването на ISOFIX и се и зачудих аз как ще го хвана това :)

И тогава ми направи впечатление че почти всички столчета над определен ценови клас се предлагаха с база.

Монтираш и забравяш - само слагаш горния колан.

Даже можеш да го въртиш столчето за хранене и за слизанеа, и качване.

Това беше преломния момент да избера това с коланите.

Макар, че до ден днешен не си взех база - монтирам за около 30 секунди , свалям за 5.

Признавам, че когато седалката беше с гръб на движението монтирах поне 5 минути, защото колана след опасването стигна на косъм до закопчалката.

И последно - поне аз така забелязах - предлагането ISOFIX към тези с колани е поне 1:5 д ане казвам 1:10.

Явно са еднакво сигурни и предпочитани тези с коланите - лично мнение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, с предишното столче, което е за най-малките бебета бая зор виждах и аз докато промуша колана и го наглася както трябва.

 

+1

 

Изключително неудобна и ОПАСНА процедура, защото се гъзурча при отворена лява задна врата в продължение на 1 минута, докато промуша колана през всичките уши на кошчето и накрая нацеля скобата му. ISOFIX се щрака за 3 секунди и това е. Освен това не бих нарекъл захващането с колани здраво - кошчето се мандахерца с доста голям луфт хоризонтално и вертикално, въпреки че заклинвам механизма на колана. Освен това коланът минава и през колената на бебето в кошчето - уж не ги опира, ама при инцидент (не дай си боже) не знам какво ще стане като се стегне. Освен това с колан не ми изглежда никак стабилно закрепването при евентуален страничен удар, при който коланът изобщо няма да се задейства!

 

Хубавото е, че кошчето ще го ползвам още 3-4 месеца, после минавам на седалка, задължително ISOFIX!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашното столче (CONCORD Transformer T, което е група 15-36 кг) първоначално го ползвахме около половин година със захващане само с колан, тъй като другата кола VW Vento няма ISOFIX. При него монтирането с колан е много по-лесно и бързо от предишното столче (в по-горната група за по-големи деца захващането е по-опростено). Сега като го закачих и с ISOFIX куките е доста по-стабилно (просто си е фиксирано здраво и неподвижно в основата, а колана отново си минава през него и обхваща детето). Та тези столчета (с ISOFIX захващане) могат спокойно да си се ползват и само с колан, когато в колата липсва ISOFIX, но са по-скъпи, заради тази опция.

Аз като избирах столчето гледах и класацията за безопасност на ADAC за миналата година, където закрепено с ISOFIX беше класирано на едно от първите места в тази група. За съжаление не открих тестове когато е закрепено само с колан, но предполагам, че пак ще е с добра защита. Гледам, че за тази година в класацията с много добри резултати е CONCORD Transformer Click, може би някаква по-нова модификация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.