Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 2.0 ТДИ


ivailo_bogdanov

Recommended Posts

Привет

 

Пускам темата защото живо ме интересува разхода на дизел на моята Принцеса.

Изчетох всичко по темата за средния разход на Октавиа 1.9 и мойте резултати ме притесняват!!!

 

Колата е на един месец 2.0 ТДИ 140 к.с 8 клапана. В момента е на 2023 км и за този пробег съм заредил 156.38 л алпин дизел.

Средният ми разход е 7.73л/100км.

Разхода е засечен пълен пълен резервоар.

Извънградското грубо пресметнато е около 800 - 820 км. Другите са градско каране.

 

Разходът нормален ли ми е ?

Или не е разработена ?

Или аз не я карам икономично ?

 

Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivailo_bogdanov

    9

  • stoianovm

    7

  • stefan l

    6

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

Съвсем нормален ти е разхода. Като се разработи колата още ще падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ти кажа. Нормален ти е :) Моята я гледах сега, първоначално беше нисък, защото не смеех да я карам с повече от 70-80км/ч. После се позасили малко, явно разработваше, а след това намали, смених й маслото и си държа така. Сега пак го е вдигнала (около 8-9 беше градското) - 24 000км вече (година и два месеца). Казвам ти за 1.9ТДИ от онази тема. Та... щом ти си с повече коне, по-голям си, повече ще трябва да ядеш. Едва ли ще паднеш много под това, дори бих казал, че това ти е средната граница(около 7). :) Евентуално да си паднеш до 6.5, но по-малко страшно трудно ще го свалиш... Моята е около 5.5 средния, така, че... :)

 

Поздрави

 

 

ПП: Няколко факта, които съм забелязал:

 

Ако я карам извън града, вдигнеш ли повече от 100 отива на висок разход. Аз си правих експеримент така. София-Дупница (около 130км отиване и връщане с 5-6 часа престой там) я карах с 80-90км/ч или по-точно не гледах да минавам 2000 оборота на пета предавка (ти сигурно имаш 6). Разхода излезе около 4.2 за 130км... При нормално каране ми излиза малко повече, някъде към 4.7, но е под 5. Карах я същия маршрут, но настъпвах здраво - 150-160-180... където, колкото можах... Разхода ми беше около и под 6. Сега има да мечтая да направя този резултат... Сигурно ще е към 6 и малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да я платя в официалното представителство ме убеждаваха , че средният разход е 6.0л/100км , а ако я галя може да слезе и под 6.0л/100км.

Това 4.8л/100км където са го обявили при каква скорост е на каква предавка при какви обороти е постигнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 4.8л/100км където са го обявили при каква скорост е на каква предавка при какви обороти е постигнато.

Това е в сферата на мечтите, измерено при идеални лабораторни условия :^o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ти кажа. Нормален ти е :) Моята я гледах сега, първоначално беше нисък, защото не смеех да я карам с повече от 70-80км/ч. После се позасили малко, явно разработваше, а след това намали, смених й маслото и си държа така. Сега пак го е вдигнала (около 8-9 беше градското) - 24 000км вече (година и два месеца). Казвам ти за 1.9ТДИ от онази тема. Та... щом ти си с повече коне, по-голям си, повече ще трябва да ядеш. Едва ли ще паднеш много под това, дори бих казал, че това ти е средната граница(около 7). :) Евентуално да си паднеш до 6.5, но по-малко страшно трудно ще го свалиш... Моята е около 5.5 средния, така, че... :)

 

Поздрави

 

 

ПП: Няколко факта, които съм забелязал:

 

Ако я карам извън града, вдигнеш ли повече от 100 отива на висок разход. Аз си правих експеримент така. София-Дупница (около 130км отиване и връщане с 5-6 часа престой там) я карах с 80-90км/ч или по-точно не гледах да минавам 2000 оборота на пета предавка (ти сигурно имаш 6). Разхода излезе около 4.2 за 130км... При нормално каране ми излиза малко повече, някъде към 4.7, но е под 5. Карах я същия маршрут, но настъпвах здраво - 150-160-180... където, колкото можах... Разхода ми беше около и под 6. Сега има да мечтая да направя този резултат... Сигурно ще е към 6 и малко :)

 

Да 6 степенна е скоростната кутия. На 6 предавка с 90км/ч гори повече от 5 предавка със същата скорост.

Ти ме разби с този разход :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 4.8л/100км където са го обявили при каква скорост е на каква предавка при какви обороти е постигнато.

Това е в сферата на мечтите, измерено при идеални лабораторни условия :^o

 

+Това няма въздух, който да те брули и спира, а само гол двигател...

 

Тестват се на права писта при идеално натисната газ, която нито ускорява колата, нито я спъва, а поддържа скоростта... Направи си опит да видиш - колкото успееш повече я карай така, да не си играеш с оборотите нагоре-надолу и ще излезе разхода :) Аз съм го тествал до морето ни и на гръцка магистрала... Става.

 

При мен, поне в началото отговаряше :) Сега като се затопли времето почвам с тестовете пак (стига да оправят малко цената на нафтата, ако стане чудо), че зимата не е работа, особено с последните ми резервоари...

 

 

Поздрави

 

ПП: Аз го засичам моя от колонка до колонка. Нямам бордови "сметачник" :P На месец и десетина дена зареждам с премиум нафтата на омв - около 45-49 литра винаги. Та така ги засичам. Правя си сметка къде съм ходил и какви разстояния е било (предимно са къси, което е много лошо за такава кола).

Ето доказателство:

13.02.2011 22.875km 504,0km 46,00l Winter tires City Normal 113,00BGN 9,13 l/100km - максимални дистанции са 7-8км сутрин и толкова вечер.

 

ПП2: А имах ентри с 1100км изминати с 50 литра... Сега половината с толкова нафта, но ще видим след зимата как сме. Та не й се плаши на твойта :) Перфектен ти е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По борд компютър е 7.49л/100км но на колонката .... показва повече. Да и аз така я засичам на колонката пълен пълен резервоар. Другото е събиране на бележките със зарежданията и когато напълниш до горе засичаш си километрите от километража ... и истината е пред теб. Аз пуснах темата понеже до сега съм карал само бензинова кола ( сивия вълк ) и се притеснявах че може да не я карам както трябва и за това да имам такъв разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 4.8л/100км където са го обявили при каква скорост е на каква предавка при какви обороти е постигнато.

Това е в сферата на мечтите, измерено при идеални лабораторни условия :^o

 

Колегата с 1.9 е постигал 4.2л/100км. Та и аз си мисля за оптимистичния вариянт 5.2-5.5л/100км. То при тия цени на дизела 2л надолу като разход сие 5лв на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По борд компютър е 7.49л/100км но на колонката .... показва повече. Да и аз така я засичам на колонката пълен пълен резервуар. Другото е събиране на бележките със зарежданията и когато напълниш до горе засичаш си километрите от километража ... и истината е пред теб. Аз пуснах темата понеже до сега съм карал само бензинова кола ( сивия вълк ) и се притеснявах че може да не я карам както трябва и за това да имам такав разход.

 

Такъв е... минеш ли 5к - 9к ще падне както трябва... за сега толкова дава.

 

Ето реални данни: http://www.spritmonitor.de/en/detail/377915.html -- моята.

А ето и една друга, като твоята 2.0 от Ирландия: http://www.spritmonitor.de/en/detail/441440.html

 

Общо взето, ти си добре :)

 

Поздрави

 

 

ПП: Ето едно красиво изпълнение: http://www.spritmonitor.de/en/detail/414114.html

 

ПП2: А като ги гледам колите, в този сайт, на колко км са за по 8-9 месеца от покупката - направо се плаша и в същото време се възхищавам на производителите, колко км изкарват колите им, и по-специално тези дошли в България - рофл. Сигурно "караме" коли от Горубляне на по 500 000км и никой няма и да разбере, защото са на максимум 5 години и показват 123 456км на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти видях статистиката, искам да те питам, обикновения дизел от къде го сипваш?

 

Прави ми впечатление, че с обикновен дизел имаш. като че ли по-висок разход.

 

 

едит: видях, че е ОМВ спринт дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти видях статистиката, искам да те питам, обикновения дизел от къде го сипваш?

 

Прави ми впечатление, че с обикновен дизел имаш. като че ли по-висок разход.

 

Омв...... И аз затова все проповядвам, че има разлика освен в разхода и във вървежа на колата, ама хората не ми вярват... :)

Не знам колко ми съсипват колата с тази добавка и каква е въобще(в скъпата нафта), но колата се кефи за момента - после ще видим, дали ще се задържи с кефа си.

 

А... Веднъж заредих на Лукойл в Сърбия, че другите не ми бяха познати. Леле, проклех се :) Дори пушеше, а никога не е пушила... Сякаш й сипах боза. Карал съм я безхаберно, само и само да я разкарам тази нафта от резервоара... Никога вече на "чистокръвен" Лукойл, където и да е.

 

Поздрави

 

ПП: Веднъж на Шел в Гърция - нямаше разлика от ОМВ обикновената нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ти е разхода.

Ако мислиш да го гониш 4.5 май си взел грешния двигател.

1.6 TDI или 1.9 TDI ще са по-удачни.

Карай си 140-те коня колкото ти е кеф, аз мойта е на 3300км и при каране не с твърде големи скорости, но с

максимално бързо ускорение ми е около 6.4 извънградско и около 9-10 в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омв...... И аз затова все проповядвам, че има разлика освен в разхода и във вървежа на колата, ама хората не ми вярват... :)

 

Вярват, вярват. Ела е Ауди форума да видиш колко хора се кълнат как А6ци 3.0 TDI направо спират да вървят, но за сметка на това и повече харчат в момента, в който им сипеш от дизеловия елексир на ОМВ. Един път и на мен ми се случи драстично колата ми буквално да спре да върви без никаква динамика след зареждане от ОМВ, но пък от друга страна само веднъж ми се е случвало. Принципно нямам пристрастия към отделни бензиностанции - зареждам където ми е удобно.

 

ПП: Няколко факта, които съм забелязал:

 

Ако я карам извън града, вдигнеш ли повече от 100 отива на висок разход.

 

Въздушното съпротивление не е линейно, а експоненциално. До 120км/ч съпротивлението е на 2та степен, а веднага след това директно скача на 3та степен. С две думи всичко над 120км/ч вдига разхода и то сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ти е разхода.

Ако мислиш да го гониш 4.5 май си взел грешния двигател.

1.6 TDI или 1.9 TDI ще са по-удачни.

Карай си 140-те коня колкото ти е кеф, аз мойта е на 3300км и при каране не с твърде големи скорости, но с

максимално бързо ускорение ми е около 6.4 извънградско и около 9-10 в града.

 

 

От къде зареждаш - коя верига бензиностанции ползваш?

Да кефа е невероятен :smt017 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, какво се притесняваш? Съвсем нормален ти е разходът. Моята ми даде последно 4,9 л/100 км, но това е на темпомат на 100 км/ч. Градско в София стига и до 9 през зимата.

Off topic: Ако може малко да си подобриш правописа! (не се заяждам - просто прави лошо впечатление) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивайло, какво се притесняваш? Съвсем нормален ти е разходът. Моята ми даде последно 4,9 л/100 км, но това е на темпомат на 100 км/ч. Градско в София стига и до 9 през зимата.

Off topic: Ако може малко да си подобриш правописа! (не се заяждам - просто прави лошо впечатление) smile159

 

Адмирации =D> за теб и твоята Октавия. Аз 4.9 л/100 км съм виждал на борд компютъра на 6 предавка малко преди да да стане 0.00 л/100 км. Притесненията са ми свързани с това, че до сега съм карал бензинова кола а от официалния представител ми бяха казали 6.00 л/100 км , а моят е с около 28 - 29 % по-висок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,какво очакваш при изминати малко над 2000 км?!!!Като направиш 15 - 18 000км може да гониш каталожните данни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

От 335 печки 2.0 ТДИ - среден разход 6,33.

При 80 на 6-та (на темпомат) моментният ми разход е 3,6 - 3,8. Пробвал съм го многократно през последните 4,5 г. от последния светофар на Ботевградско до моста (Враждебна). На 5-та ще пробвам утре, но съм сигурен, че ще даде повече.

Среден разход по комп (от 15.02.) - 4,9. Преди това - от 15.12.2010 - 5,2 (по колонка - 2 десети повече). Гуми - 195/65/15, не бия спирачки пред всеки завой, както много колеги правят и, може би най-важното - колкото по-ниски са оборотите толкова по-малък е харча. Е, по някога "дигам" 50 на първа, 85 на втора, 125 на трета ... ама рядко.

София-Ст.Загора - около 6 при 130-135 ср. скорост по комп.(145 на темпомата с няколко леки настъпвания). До Приморско и обратно - 5-5,5 при ср. скорост около 105 (по комп естествено).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам ОМВ Alpine/Premium Diesel & Shell Vpower Diesel както и понякога от Еко скъпия дизел.

Старата ми кола - Mitsubishi Carisma common rail дизел вървеше също най-добре с горните горива.

От Лукойл дизел - зле, от Shell обикновен дизел беше зле също. Обикновен дизел на старата съм сипвал

в OMV и Еко но с по-скъпите имаше разлика и като харч и вървеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,какво очакваш при изминати малко над 2000 км?!!!Като направиш 15 - 18 000км може да гониш каталожните данни!

 

 

:smt017 Прав си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че разхода пада някъде след 20 000 разработване.

 

Съвети за каране - рядко палене и после дълго каране, без студени стартове, 1500-2500 об./мин не я карай прекалено ниско-оборотно (пак вдига разхода)

 

Нещо много важно, което много хора подценяват - гуми и налягане

 

само заради Мишленките (зимата) разхода ми пада 0,7 л/100 от 6.6 на 5.9 л/100 - няма грешка зимата разхода ми е по-нисък зарати гумите (х-гриин някаква френска боза). Отделно правилните налягания в гумите (СТУДЕНИ) са 2.2-2.3 отпред и от 2.0-до 3.1 отзад (зависи как си задънил багажника) тука може разхода да се качи при меки гуми до литър отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък рекордът ми е около 3,5 стабилен разход smile004

Ама тва на междуселски пътища с 60км/ч, че и на мен и на дружката ни става лошо от криви завои, а и с тия дупки не си е работа smile049

 

Иначе по магистралата през Витиня няма как да е под 6.

И нафтата ако не е лукойлска, прибавяме още 1л към разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Вчера ходих до Велинград, и в дефилето тръгнах да изпреварвам един бус на дисплея видях моментен разход 36.6 л/100км. Това ли е максималния разход? Иначе между Пловдив и Пазарджик на 6 предавка на темпомат при 90км/ч 5.6-5.8 л/100км. Данните са по дисплея. Колата е на 3000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.