Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среден разход на Октавия 2.0 ТДИ


ivailo_bogdanov

Recommended Posts

Ovtavia II Facelift 140Hp

Минимален разход на извънградско 5.0, но пак казвам Минимален разход. Нормалният е 5,5-6.0.

Магистрала до 7.4 в зависимост от теглото на крака.

Градско 8.0-9.5 в зависимост от трафика ( на мене средно ми е 9.0)

За разход от порядъка на 4.5 и дума не може да става.

 

Ако искате нисък разход това не е най-доброто решение, но ако искате мощност - е smile035 !

 

 

Това е от мен надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivailo_bogdanov

    9

  • stoianovm

    7

  • stefan l

    6

  • shaft

    4

Най-много писали в темата

Octavia Scout 2.0TDI DPF 4x4 -140hp 2010-среден разход за 25х.км 6.3/100.Имам таблица за разходите от както съм я купил,така че разхода е реален.

Кара се ежедневно до работа 10км в едната посока нормално.На магистрала от 120 до 180 зависи от настроението.

Играх си да видя до къде мога да я смъкна-4.8/100 с голям зор.При нормално каране извън града(средна скорост по комп. 70-80км/ч) 5.6-5.8/100-както си пише в книжката.

На зет ми Octavia 1.9TDI 4x4-90hp 2003-при нормално извън градско 4.5-4.6 :roll: -направо и се ядосах как може да харчи толкова малко(аз я карах с моя стил).Нея съм я смъквал до 3.8/100.Ужас!Абе гори си с 1 литър по-малко от моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Ей хора искам да ви се похваля!Днес реших да пробвам колко минимално харчи скаута 2.0TDI PD.Реших,стиснах здраво зъби,настроих се психически(задължително е) и напред.Маршрута беше-Разград-Варна-130км,от които около 70км магистрала.До Шумен не можах да карам на темпомат,т.к. имаше движение и все нещо ме спираше,но на магистралата условията бяха идеални-17градуса,никакъв вятър и рядко движение.Нагласих темпомата на 1750оборота(там където се достига макс.въртящ момент) на 6та скорост=95км/ч,въоръжих се с търпение и издържах цялата магистрала без да докосна нито един педал-цяло геройство smile152 !!!И търпението се възнагради 4.5/100 със средна скорост 69км/ч-за около 135км с включени 5км градско.На връщане бях въодушевен и отново реших да се подложа на мъчението-а резултата беше 4.3/100 при средна скорост 75кмч!!!! smile152

Мога да кажа,че го направих само от любопитство-иначе финансово преценете сами-за някои си струва,за други времето е по-ценно-така спестих около 15лв за около 300км,но сигурно съм пътувал 40мин. повече от нормалното.

ПС:Модераторите най-после да ми дадат да качвам снимки,щото снимах и дисплеите на компа за да ви ги покажа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

ПС:Модераторите най-после да ми дадат да качвам снимки,щото снимах и дисплеите на компа за да ви ги покажа :D

 

А кой ти каза, че ти е забранено? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моята Шкода Фабия 1.9 ТДИ 105 кс. като ходих от Русе до Варна вечерта нямаше трафик и я смъкнах разхода 3.8, скоростта беше 90-110 км smile092 s_flag smile152 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Моята Шкода Фабия 1.9 ТДИ 105 кс. като ходих от Русе до Варна вечерта нямаше трафик и я смъкнах разхода 3.8, скоростта беше 90-110 км smile092 s_flag smile152 smile091

Това е ясно и е малко по-друг филм.В тази тема говорим за 2.0TDI,за Октавия,а в моя случай и за 4Х4.Няма база за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и доказателствата за разхода-найпосле мога да качвам снимки :D

post-6143-138453339578_thumb.jpg

post-6143-138453339603_thumb.jpg

post-6143-138453339596_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колко харчи 2.0 TDI-CR 140 к.с., на магистрала в Македония, в леко хладно и дъждовно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точно толкова харчи 1.6FSI при 40/60 градско/извънградско:

post-2459-138453340095_thumb.jpg

При съотношение 30/70, ще се получи и числото обявено от производителя - 6.6/100 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-2822-138453341669_thumb.jpgДа споделя и аз: за същия двигател, на още по-малко километри - 747 км.

Днес отидох от Бургас до Приморско. Карах като най-образцов шофьор. Където ограничението е 80 км/ч - със 85-90, а при 90 км/ч - с не повече от 95-100. Където беше възможно, ползвах и темпомата. Получи се разход от 3,6/100 при изминати точно 100 км.

Откакто я имам пък съм минал общо 730 км (получих я на 16 км) и имам среден разход 5/100. От тези 730 км извънградско са около 400 км, а останалите са в града.

Карам кротко, спазвам указанията в книжката, не ръчкам, не държа високи обороти. При такова каране явно 4,8/100 комбиниран разход е възможен. Друг въпрос е кой ще има нерви да кара така.

post-2822-138453341725_thumb.jpg

post-2822-138453341727_thumb.jpg

post-2822-138453341735_thumb.jpg

post-2822-138453341741_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се разход от 3,6/100 при изминати точно 100 км.

Откакто я имам пък съм минал общо 730 км (получих я на 16 км) и имам среден разход 5/100. От тези 730 км извънградско са около 400 км, а останалите са в града.

Карам кротко, спазвам указанията в книжката, не ръчкам, не държа високи обороти. При такова каране явно 4,8/100 комбиниран разход е възможен. Друг въпрос е кой ще има нерви да кара така.

Е,ти уби змея с прашка =D> !!!Сега няма да мога да спя докато не направя нови тестове :mrgreen: .Среден разход 5 за над 700км си е постижение!А среден разход 3,6 при средна скорост 63км/ч си е убийствено добро!!!Ама съм почти сигурен,че от това дето съм постигнал до сега няма как да я сваля повече ](*,)

Ами да,чак сега видях че си с CR,а не PD!Тестовете отпадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разград - Варна. Субчо - 2,5 TDI като пилотна кола на Елишка за Конкурса за елегантност преди три години. Снимката е правена на първия светофар на Варна. В града числото се увеличи почти два пъти.

post-2096-138453341802_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да,чак сега видях че си с CR,а не PD!Тестовете отпадат.

Отпадат защото Скаутчето е по-тежко и има един диференциал в повече, а не защото е ПД.

Ето какво показва статистиката:

PD - 6,32 http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

CR - 6,46 http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е,че няма как да докарам разход на 4Х4,като на предно,ама тая работа,че CR ще гори по-много от PD,не ми се вярва нещо.Поне чисто теоритично CR е редно да гори по-малко-най-малкото заради многократното впръскване...?

Айде сега и други със CR да се напънат да направят тестове за икономичност да видим какво ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е,че няма как да докарам разход на 4Х4,като на предно,ама тая работа,че CR ще гори по-много от PD,не ми се вярва нещо.Поне чисто теоритично CR е редно да гори по-малко-най-малкото заради многократното впръскване...?

Айде сега и други със CR да се напънат да направят тестове за икономичност да видим какво ще излезе.

 

Абе на теория си прав. Ама на практика и аз се чудя, що PD гори повече от обикновенно TDI с роторна помпа, ама на факт гледам го всекидневно. Та няма да се учудя, ако като теглиш чертата се окаже, че и CR по някаква неведома причина яде повече. Екология ли, що ли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2 дизел 2 литра 140 коня, DSG. Имам я от февруари тази година, пича от който я взех я е взел 2008 и сега колата е на 70 000км. Та разхода ми по борд комп е 6,4лтр/100км смесено магистрала +градско. Сега магистралата към Ботевград трудно може да се брои за магистрала но заковавм компа на 130 и те така. Градско вдига разхода много между 8-11лтр/100км пак по борд комп. Извън градско ако карам по второстепенен(не магистрала) път и спазвам ограниченията т.е. не пове 90км/ч айде на места 100км/ч ми пада под 6 някъде около 5,5лтр/100км. За мен борд компа ми показва вярно и си се водя по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-2822-138453343247_thumb.jpgВчера: Бургас - София по подбалканския път, днес: София - Бургас по магистрала Тракия. Става общо разход 4,7 л / 100 км при средна скорост 83 км/ч.

post-2822-138453343259_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да го смъкна на 4.9 за последните 1000км -смесено градско 400км и извън градско 600км,при средна скорост 51км/ч. \:D/ .Е,то в Разград колко да е градско-рядко ми се случва да остана за втори сфетофар,но все пак при тръгване за и от работа температурите са между 2 и 6 градуса,а това има голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

На 23.06. пътувах до Варна през Ст Загора и Ришкия ](*,) проход - 5.7 по комп.

Връщане на 26.06. през В.Търново (на варненската магистрала долях 30 л. випауър) - 5.0 по комп.

Като се върнах нулирах 100 часовия брояч и до днес разходът ми, за около 450 км "градско", е 4.2 по комп.

Днес допълних до горе и крайният резултат е: 1440 км изминати със 74.5 л.

Среден разход 5.17!

Простата сметка показва, че от тръгването ми от Варна до сега, средният ми разход е не повече от 4.8 - по колонка! smile048

Виновникът за тези невероятни цифри е известен: viewtopic.php?f=2&t=24255&start=330

Октавията ми никога не е вървяла толкова добре и никога не е харчила толкова малко, както след намесата на Самуил! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефко, това е пенсионерско каране с до 100 - 110 км/ч. :D Туй го мога за не повече от 1/2 час , после ми става тъпо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димчо, ако искаш да кажеш, че 110 ти е бавно за нормален път (НЕмагистрала) - нема а се разбЕреме :D На магистрала карам със 145-150 (по километраж) на темпомат. smile049 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[attachment=4]DSC00061.JPG[/attachment]Да споделя и аз: за същия двигател, на още по-малко километри - 747 км.

Днес отидох от Бургас до Приморско. Карах като най-образцов шофьор. Където ограничението е 80 км/ч - със 85-90, а при 90 км/ч - с не повече от 95-100. Където беше възможно, ползвах и темпомата. Получи се разход от 3,6/100 при изминати точно 100 км.

Откакто я имам пък съм минал общо 730 км (получих я на 16 км) и имам среден разход 5/100. От тези 730 км извънградско са около 400 км, а останалите са в града.

Карам кротко, спазвам указанията в книжката, не ръчкам, не държа високи обороти. При такова каране явно 4,8/100 комбиниран разход е възможен. Друг въпрос е кой ще има нерви да кара така.

 

Това е номера - че на човек му писва да кара кротко! :mrgreen:

А иначе е съвсем възможно да се постигнат направо фантастични стойности! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Добре ти е разхода.

Ако мислиш да го гониш 4.5 май си взел грешния двигател.

1.6 TDI или 1.9 TDI ще са по-удачни.

Карай си 140-те коня колкото ти е кеф, аз мойта е на 3300км и при каране не с твърде големи скорости, но с

максимално бързо ускорение ми е около 6.4 извънградско и около 9-10 в града.

 

Преди две седмици се върнах от пътуване из Европа. Минах точно 6932 км, от които около 4000 км магистрали и около 200 км градско, при среден разход 4,8/100 по данни от компютъра: жена, две деца, багаж, климатик, при спазване на ограниченията в населени места и с 5-10 км отгоре на магистралите. Тъй че и със 140-те коня разходът е доста приличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От 06.07 до днес имам 2 допълвания до горе, при общо изминати 2110 км.

При първото - р-д 4.75 (4.2 по комп) и при второто - 4.34 (4.1 по комп).

За ежедневния ми полуградски 40 километров маршрут - чудесен р-д.

След ремапа грешката при отчитането по комп, се е увеличила от 5 на, горе-доле, 8% :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само не раѕбрах PD ли е или CR. Аз имам PD и принципно тази технология е малко по стара и разхода е средно около 0,7 литра на 100 мк по висок от CR. Както и да е, аз карам доста динамично с тези 140 кс и градско не падам никога под 8 л. а извън градско не съм карал под 5,8 л. Това е при положение че по магистралите и останали по добри пътища я карам над 140 км/час. Харчил сам и по 8 л. по магистралите. Всичко е въпрос колко я гониш. Тоз двигател и няма как да не го гониш. Преди около месец купих новата Октавия 2.0 ТДИ Елеганс с CR технологията. Минал сам само 1470 км и още не мога да си кажа впечатленията. Като ще мога и намера време ще направя едно сравнение по отношение на разход, возия и други параметри. До тогава ти пожелавам много безаварийни км, да си я караш и си свиркай smile021 . Колицата ти, си е чудесна smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.