Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стрелката на километража не работи


micyri

Recommended Posts

Случая е следния:

карам си и гледам стрелката на километража стои на 0 км.Докато гледам и си мисля какво е станало,забелязвам ,че отвреме на време помрдва до скоростта с която се движа.Съответно километрите и метрите също не помръдват.Проверих датчика да не се е откачил,не е! Бушоните всички ги проверих ,здрави са!

В последствие установих ,че на дисплея за моментния и времения разход също са спрели да отчитат,стоят си на едни стойности и не реагират.

Някой да има идея какво се е случило и къде да търся проблема.

Благодаря предварително!

Октавията е 1.8 20V AGN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е или е датчика или таблото или жицата.

 

Жицата лесно можеш да провериш с мултицет. Виж и да не окъсява към маса някъде. Датчика за да провериш, вече не е толкова просто (ако нямаш друг под ръка де). Таблото.... там вече си трябва квалифициран персонал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи. Обикновенно ако е "обичайния" проблем с таблото, се ошашква цялото. А при него тенденциозно не работят само уредите свързани с датчика за километри. Може пак да е в таблото, ама да не е "обичайния" проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другата седмица ще я разхвърлям ,че сега още не ми е дошла музата.. ;)

а и много други задачки изникват след отсъствието ми за 10 дена от дома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,днес явно музата ми беше дошла,щото от сутринта са занимавах с дреболиики по полото,после се прехвърлих на шкодата,и си реших проблема с скоростомера и т.н.

Размина ми се само с нова букса на датчика на скоростната кутия,старата беше с изгнил от влагата минусов кабел.И понеже не подлежеше на ремонт,вземах от моргата(от Golf 3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.