Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

оригинален звук за Октавия 1 комби ?!


Thunderbolt

Recommended Posts

Здравейте

 

много ми харесва как свирят оригиналните 4 говорителя отпред на моята октавия и реших потърся още 4 за отзад. защото много често хората, возещи се отзад не чуват нито нота от музиката. чисто информационно питам: какви са елипсите (като размер и характеристики) и пищялките (във вратите)

също така какви цени горе-долу вървят, защото в сайта на ЕТ моделът 1U5 направо е изчезнал и не мога да проверя.

и не на последно място, дали тези октавии са окабелени или ще трябва и това упражнение да се прави, живот и здраве ако си взема тези 4 колонки.

тези въпроси нямат нищо общо с озвучителния тунинг, не искам хиляди децибели, допълнителни усилватели и туба в багажника. просто питам какви са оригиналните колонки и съответно кои са техните сходни модели на пазара.

 

ще се радвам ако има отзовали се smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

много ми харесва как свирят оригиналните 4 говорителя отпред на моята октавия и реших потърся още 4 за отзад. защото много често хората, возещи се отзад не чуват нито нота от музиката. чисто информационно питам: какви са елипсите (като размер и характеристики) и пищялките (във вратите)

също така какви цени горе-долу вървят, защото в сайта на ЕТ моделът 1U5 направо е изчезнал и не мога да проверя.

и не на последно място, дали тези октавии са окабелени или ще трябва и това упражнение да се прави, живот и здраве ако си взема тези 4 колонки.

тези въпроси нямат нищо общо с озвучителния тунинг, не искам хиляди децибели, допълнителни усилватели и туба в багажника. просто питам какви са оригиналните колонки и съответно кои са техните сходни модели на пазара.

 

ще се радвам ако има отзовали се smile027

Борка, ето - viewtopic.php?f=44&t=15800&start=0

Задните врати, както и елипсите в багажника не са окабелени. Ако искаш мога да ти съдействам и да те заведа при един пич, който работи с Авител и би ти бил доста полезен :)

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодарим smile027

а елипсите какъв размер са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са този - (9.5 х 15.3 см). Нюню са, ама има разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Препоръчайте ми сигурен човек, който ще се справи качествено с окабеляването и монтирането на колонките. Аз имам същия проблем с TOUR с базово монтирани само 4 колони отпреди и за беда вчера установих, че хората от завода не са си направили труда дори и кабели да докарат до задните врати и багажника...

 

Мерси предварително! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми сигурен човек, който ще се справи качествено с окабеляването и монтирането на колонките. Аз имам същия проблем с TOUR с базово монтирани само 4 колони отпреди и за беда вчера установих, че хората от завода не са си направили труда дори и кабели да докарат до задните врати и багажника...

 

Мерси предварително! smile159

 

Колега, наскоро и аз на моята точно това правих – окабеляване на задните врати и монтиране на колони. Разчетох се доста по форуми къде качествено могат да свършат тази работа, без да си оставят ръцете (пишман майстори колкото щеш!) и се спрях на следните 3 фирми – Тояга, Авител и R&B Audio. Последните са ми много далече, чак при Централните гробища, та се отказах да ходя дотам. Ходих в Тояга и там ми се изсмяха като им казах бюджета, с който разполагам и ми съобщиха, че само за труда не ми мърдат 100 лв. Отидох след това в Авител, където се оказаха изключително приятелски настроени, посъветваха ме какво и как, попитах ги ще се вместим ли в бюджет малко над 200 лв. и в крайна сметка се сдобих с това и цялото удоволствие ми излезе 180 лв. – с труд и всичко. Много съм доволен от тях, много чисто са работили, не си личеше изобщо, че са разглобявали половината купе :D А и в магазина те изслушват внимателно и предлагат адекватни и смислени решения на твоите изисквания. Атестат за качество в тяхна полза беше, че като закарах колата в монтажния център рано сутринта и там беше почти претъпкано от автомобили (от лъскав Кадилак Ескалейд до съвсем скромни машини като моята) – явно имат доста работа и клиентела, и въпреки това успяха да я направят моята още същия ден. Така че ги препоръчвам горещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.