Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампата за маслото пресветка ...


momcheto_s_favorita

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Значи преди около 2 седмици забелязах, че в някои завои лампата за маслото ми пресветка. (много бързо светне изгасне) След направената проверка маслото беше на минимум-а, отидох взех 0.500 мл. долях и проверих на нормалното е .. и още на същия ден забелязах, че пак пресветна в една пресечка като влизах. Седмица по късно доливам към 0.700 мл. тъй като беше тръгнало пак към минимума и след като го долях пак пресветна в един завой ...

 

От какво може да ми прави така, след като има масло в нея и е на нормалното да ми мига лампата за маслото ?

Като отворя предния капак, не виждам никъде да е хвърляла масло .. + това гумичките на клапаните са сменяни, не е минала още 15000 км. пробег и не мога да си го обесня ..

 

Предложения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го хвърля през ауспуха - маслообиращи сегменти.Как са свещите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го хвърля през ауспуха - маслообиращи сегменти.Как са свещите?

 

Няма да е от това, свещите са сменяни преди няма и 2000 км ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го хвърля през ауспуха - маслообиращи сегменти.Как са свещите?

 

Няма да е от това, свещите са сменяни преди няма и 2000 км ..

 

Какво имаш в предвид това,че свещите са сменяни преди 2 000км?Свещите не могат да оправят сегментите!?!

 

Другия вариант е пак от гумичките на клапаните - ако са били от онези гадните и са се спекли(втвърдили) и по този начин не уплътняват добре около стъблото на клапаните и ето ти причината.А 20 000км са доволно много за едни гумички менте според мен smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са от хубавите, гумичките също. Но е възможно да има нещо такова ..

 

Разпитвах наляво - надясно и ми казаха, че може да е и от маслената помпа, да не прави хубаво налягане .. не знам вече какво да си мисля, сигорно ще я карам на сервиз.

 

Ако има други мнения, споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в завой ли пресвятква лампата или и на свободни обороти като е на място и е загряла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в завой ли пресвятква лампата или и на свободни обороти като е на място и е загряла?

 

Само в завои, пресечки като завивам ( и то не на всяко завойче, ами по-рядко ) и като се спирам на предавки ( примерно от 4та на 3та , също пак рядко)

 

На свободни обороти попринцип, не само като е загряла, не свети изобщо, нито на прав път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко изчетено до тук, кристалната топка ми казва: Мотора ще се отваря !!!

 

%D0%92%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата на датчика не съм я гледал, но ще вида да я погледна да не би да се ебава нещо тя ..

А относно масления филтър, той е сменяван заедно с маслото, и още не е дошло време за смяна на масло.

 

 

От всичко изчетено до тук, кристалната топка ми казва: Мотора ще се отваря !!!

 

%D0%92%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0.jpg

 

Смисъл ? Какво имаш в предвид ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата на датчика не съм я гледал, но ще вида да я погледна да не би да се ебава нещо тя ..

А относно масления филтър, той е сменяван заедно с маслото, и още не е дошло време за смяна на масло.

 

 

От всичко изчетено до тук, кристалната топка ми казва: Мотора ще се отваря !!!

 

%D0%92%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0.jpg

 

Смисъл ? Какво имаш в предвид ?

 

маслото беше на минимум-а, отидох взех 0.500 мл........ Седмица по късно доливам към 0.700 мл.

 

Щом не капе къде отива според теб ?

 

 

П.П.Въпроса ми е реторичен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вчера го проверявах пак, не е мръднало нивото на маслото, на нормалното си е и чат - пат си пресветка пак ..

Да вметна само, че семеринга ми е за смяна, но едва ли точно от него ще е проблема.

 

Според мен не го гори, има нещо друго. Гледал съм под капака, не е хвърляла никъде ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото има в общи линий три пътя - първия през семерингите навън , втория през гумичките или сегментите в цилиндрите и през ауспуха ( не е задължително да виждаш сини кълбета дим зад колата ) и третия през гарнитурата на главата в охладителната система , но при всички случаи тоз разход на масло не е нормален ( допуска според завода е 300/1000 ) и ако искаш да разбереш какво се случва мотора не е зле да го разчастиш ... кристални топки и заклинания няма да помогнат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото има в общи линий три пътя - първия през семерингите навън , втория през гумичките или сегментите в цилиндрите и през ауспуха ( не е задължително да виждаш сини кълбета дим зад колата ) и третия през гарнитурата на главата в охладителната система , но при всички случаи тоз разход на масло не е нормален ( допуска според завода е 300/1000 ) и ако искаш да разбереш какво се случва мотора не е зле да го разчастиш ... кристални топки и заклинания няма да помогнат ;)

 

Ако вариантите са само тези трите, които изброи ще е добре :mrgreen: само да не е нещо по - лошо .. но благодаря ти, ще видя да направя нещо по въпроса.

 

А грубо колко ще излезне да премахна тоя проблем (в пари) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ако искаш да разбереш какво се случва мотора не е зле да го разчастиш ... кристални топки и заклинания няма да помогнат ;)

 

Стана ми безинтересна тази тема :!:

Колегата сам си противоречи.

 

Като отворя предния капак, не виждам никъде да е хвърляла масло ..
Да вметна само, че семеринга ми е за смяна, но едва ли точно от него ще е проблема.
Гледал съм под капака, не е хвърляла никъде ...

 

 

Разпитвах наляво - надясно и ми казаха, че може да е и от маслената помпа, да не прави хубаво налягане .. не знам вече какво да си мисля, сигорно ще я карам на сервиз.
Най добре ще е ;) Така като чета дори кристалната топка да каже какъв и е проблема едва ли ще можеш да го отстраниш сам ;)

 

 

 

А грубо колко ще излезне да премахна тоя проблем (в пари) ?
Като го отвориш ще разбереш ..... много работи могат да изникнат !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то по лошо няма накъде. Може и да имаш проблем с лагерите на коляновия вал. Също така един колега в друга тема спомена за гарнитурката на маслената помпа. Но ако си сигурен че пилее масло от някъде се готви за едно 100 лв -отваряне гарнитури сегменти . Добави и ремонт на коляновия вал с ремонтен комплект лагери още 100 лв. Цените са груби не съм ги сверявал точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахх, то било сериозно ..

 

Преди малко говорих с баща ми, той ми каза, че е от семеринга и от самото масло, защото не било гъсто (тъй като взимам 10w40 мисля че беше)

Тия дни ше е карам при един монтьор да е погледне и да ми каже за кво иде речи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам абсолютно същия проблем. 1.3 карб. масло 10в40, сменен маслен филтър и датчик за масло. отзад няма черен пушек. забелязах,че картера е омаслен, но не ми прави локва. мисля си,че някъде в движение губи масло. нямам масло в антифриза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам абсолютно същия проблем. 1.3 карб. масло 10в40, сменен маслен филтър и датчик за масло. отзад няма черен пушек. забелязах,че картера е омаслен, но не ми прави локва. мисля си,че някъде в движение губи масло. нямам масло в антифриза.

 

 

Мисля, че има лека разлика, мойта е 1.3 моно инжекция, по нагоре споменах, че не ми е омаслено нищо ..

 

След като направя необходимата профилактика, ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като направя необходимата профилактика, ще пиша.

 

Я направо направи моята гимнастика с маторя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то хубаво така, даже с удоволствие, но нямам необходимите финанси за тази цел .. за това гледам каквото изникне, колкото се може по бързо да се отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.