Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Забелязани - Skoda


Recommended Posts

  • Отговори 493
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    41

  • rsk

    39

  • joro-120L

    34

  • gogata

    22

Жоро, Шкодата е много хубава :smt017 , ама къщето е... smile126 smile126

Гоше, ми тя нова е. Само на 2-3години :) Беше гълъбово сиво-син цвят.

През 1975-та г. баща ми я продаде, щото получи телеграма от Мототехника, пак за Шкодичка, светлосиня, вече с лайстната отпред на маската и асиметрично разположения надпис "Шкода"

Къщето е нашата виличка в Родопите, на 4км. от с. Равногор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето на естел 2 е еднакво с това на естел 1 разликата е само в предните мигачи, но се пригажда.

 

Помня 1998 баща ми гледаше една японка да я взема за части и вика, абе добре сега тая еднаква ли е с наща, а ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето на естел 2 е еднакво с това на естел 1 разликата е само в предните мигачи, но се пригажда.

Еднакво е, обаче нали си представяш каква гледка ще бъде с преден и заден мост от Естел 1 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, аз съм чадо 1987. Днешното поколение се радва само дори и да върви, апък чисто ново купе ми звучи като уаааууу... Нищо че ще потъне с по 3см от всяка страна.

 

Гуми 185/50/14 и от там нататък газ до дупка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко.

Всичко, ама нищо.

Днес ходих да видя Рапида - 130, 5 speed, лош външен и вътрешен вид - дотук с добрите новини.

Говорих със собственика - възстановява колата от 2 години (бавно заради други ангажименти), но няма да е оригинал. Ще се правят раздувки на калниците, прагове, щуротии и ще бъде (най-вероятно) с Хонда мотор. Човекът има още две (които се виждат на снимките в Гоогле-то) - Гарде и 120. 120-ката е с мотор на Косуьрт - правена е за драг. Това го чака и Рапида. Дума не дава да се продума за продаване - 3 години е обработвал предишния й собственик докато му я даде. Иначе казано момчето е мераклия, ама е щурав като Анастас :lol:

http://logrus.snimka.bg/automobiles/rapid.744518 - ето три снимчици ("Сега ще ти покажа защо не я продавам").

М/у другото сам си е правил пантите - шапка му свалям, получило се е страхотно smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Дори каза, че е идвал един път на НИМ преди време, ама там били само "кисели дупета" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе казано момчето е мераклия, ама е щурав като Анастас

Недей така за анастас, анастас е пичага и може би е един от малкото който разбират, че Шкодите не са ретро коли, шапка трябва да му се сваля, че прави коли в който щом се повозя, го помня цяла година. За първи път в Шкода крещях от страх за живота в шкодата на мечката, втория път крещях по същата причина в ръждивото МБ на анастас. Всички Шкоди трябва да са с такива мотори, всичко друго е компромис или липса на пари.

 

Чувството 40 годишна кола да те засмуче за седалката като прахосмукачка е неописуемо яко!

 

Шкодата ми може да е много хубава кола, но оригиналния мотор с най - голям кеф ще изведа от движение по съответния ред, разглобя и предам за скрап, той още през далечната 1981 е бил поставен там, само за да мога аз да я закарам до работилницата си! :mrgreen:

 

В този ред на мисли, нека не се засягат и собствениците на нови шкоди. Карал съм на бившата фелицията една пряка на пилеж с навит волан. Всяка шкода знае как, стига да знаят как да я пипнат там където я сърби smile092 Никога повече няма да се кача в нея, камо ли да я карам, но винаги когато минавам покрай ВМА си спомням звука от гумите чак до светофара smile035

 

Само мога да си представям как са гледали страничните минувачи Фелиция с зайци по нея как отпред малко пуши s_flag Тези зад мен са ясни - видиш ли стикер на Skoda Club Bulgaria, и колата кара с пуснати аварийки, първата мисъл - това не е случайна кола, те са разбрали от къде идва пушека smile001

То и в правилника си го пише - "кола която представлява опасност за движението следва да се движи с пуснати аварийни светлини"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-известен е като Zigi. Няколко пъти съм се виждал с него и го слушах с интерес, когато ми разправяше,че го гледат странно като ги изпреварва съм 180-200 със Шкодата с Cosworth мотора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го на:

http://vbox7.com/play:cbac35a5

 

Още повече на НИМ на среща :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,наистина впечатляваща беше тази Шкода. Помня, че накрая си счупи диференциала пред НИМ. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

=D> И дори не е клекнала!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> И дори не е клекнала!

 

Поздрави

 

Ми, ако е вълна к'во се учудваш smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко ще и памук да е, това не е товарна кола. Това е за 2 ма приятели и колело отзад. Направено е за да си возиш частите за хечбека. То е сервизна кола на спортната кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли нещо за тази 120-ка? Чия е, някакви технически детайли? Че днес я гледахме с колегата Alexandar в Дървеница и ни останаха очите по нея. Въртяхме се сигурно 20ина минути покрай нея с надеждата да ни види собственикът й и да се появи да го разпитаме, но уви. Колата ми изглежда много позната и имам чувството, че съм я виждал някъде тука из темите на форума, но не съм сигурен. Липсват всякакви разпознавателни знаци на Шкода Клуб България.

post-7136-138453471838_thumb.jpg

 

Иначе ето и един новичък Рапид:

 

post-7136-138453471972_thumb.jpg

post-7136-138453471976_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата 120-ка я видях привечер по Васил Левски,пред СУ. Определено не звучеше(и не вървеше) като да е с Шкодов двигател. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.