Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia Combi I 1.9 TDI (74 KW(100 PS)) монтаж на подлакътник?


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

 

от седмица и половина съм горд собственик на Fabia Combi 1.9 TDI/100 к.с..

Колата е нов внос от Italy и е по пътищата от началото на 2008 година и е изминала 100 к км (по километраж). Тъй като съм лайк в сверата на автомобилите, приемам съвети от всякакво естество. До сега съм сменил ремък, филтрите и маслото. Доволен съм от разход (5-5.5/100), комфорт и мощност. Колата разполага с парктроник отзад, шибедах, климатик, темпомат, спортен волан и луксозен рикардо салон. За малкото време до сега имам едно единствено допълнително желание: подлакътник отпред.

Въпросът ми е възможно ли е да се монтира допълнително и ако да към кого да се обърна?

Бих помолил и за съвет, какво друго е желателно да съобразя в момента и да съблюдавам за в бъдеще. Трябва ли да знам нещо допълнително за двигателя и' (например модификация или ....?). Масло възнамерявам да сменям секи 10 K км.

Btw ми направи впечатление, че и D-то и I-то са в червен цвят. Какво означава това?

 

За всички последващи мнения и коментари,

Благодаря предварително!

 

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че D-то и I-то са в черен цвят значи че не е най-мощният дизелов вариант, при по-мощните и трите букви са червени, поне така е при фабия 1 , ти с коя си 2ка или 1ца ? Що се отнася до подлакътника такъв няма заводски за никоя от разновидностите на Фабия 1, а ако си с Фабия 2 има заводски подлакътник който е с каталожен номер (DAO 700 001). Цената да си го закупиш от Еуратек, представителите на шкода за България предварително ти казвам че ще е доста солена но ти си знаеш :)

Поздрави за хубавата кола, да си я караш със здраве, качи и някоя снимка да я видим s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1 e. Значи няма начин за подлакътник? поне не заводски. А некъв друг? или не ми препоръчаш?

аз съм по практичните неща, но държа на естетиката. :) тоест ако ше е pimp да е с хубав finish и да е културно направено, а не да ме питат: тва от golf ли е? smile045

 

:)

 

P.S.

ше трее да зема да и направя снимки ^^

 

simply clever s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1 e. Значи няма начин за подлакътник? поне не заводски. А некъв друг? или не ми препоръчаш?

аз съм по практичните неща, но държа на естетиката. :) тоест ако ше е pimp да е с хубав finish и да е културно направено, а не да ме питат: тва от golf ли е?

 

:)

 

P.S.

ше трее да зема да и направя снимки ^^

 

simply clever s_flag

С "тва от голф ли е " сам си отговори :lol: иначе другия вариант е от тея по пазара, които по мое мнение са гола вода, карай си така свиква се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да си взема калъф за волана също така. Да препоръчаш нещо? или който на мен ми хареса? то май има много и сякакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Ще останеш доволен! smile027

Като питаш за двигателя и маслото - да, трябва да знаеш кода, който представлява първите три букви от номера на двигателя в големия талон. Мисля, че твоя двигател е помпа-дюза (ATD) и това има огромно значение за маслото, тъй като то трябва да е с индекс 505.01. Когато сменя твоето масло, ти съобрази ли се с това изискване? smile056

За подлакътник прочети тук:

viewtopic.php?f=8&t=15294&p=165834&hilit=%D1%84%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA#p165834

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да си взема калъф за волана също така. Да препоръчаш нещо? или който на мен ми хареса? то май има много и сякакви?

Ами да има много и всякакви, аз вече 2 години карам с калъф на волана-пази го-10 лева е, . качих и снимка

post-2586-138453305923_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това би трябвало да стане?

 

http://www.agauto.sk/detail/laktova-opi ... 11598.html

 

или няма да е работа. На снимки не изглежда зле.

 

greets GR smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Ще останеш доволен! smile027

Като питаш за двигателя и маслото - да, трябва да знаеш кода, който представлява първите три букви от номера на двигателя в големия талон. Мисля, че твоя двигател е помпа-дюза (ATD) и това има огромно значение за маслото, тъй като то трябва да е с индекс 505.1. Когато сменя твоето масло, ти съобрази ли се с това изискване? smile056

За подлакътник прочети тук:

viewtopic.php?f=8&t=15294&p=165834&hilit=%D1%84%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA#p165834

 

Ами нямах никаква идея, сега като казваш гледам- номерът на двигателя e AXR. Mаслото, което са ми сипали е 5W40. индекс не виждам никъде.

Кво праим сеа? :)

 

GR

 

simply clever

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е индекс на вискозитет или нещо бъркам?

и къде трее да го пише?

 

greets GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го ....TOTAL90005W40-208L е малото. Сеа да видим кво пише за него....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXR също е помпа-дюза и маслото е 505.01.

Питай ги какво точно са ти сипали?

 

Ти какво масло ми препоръчаш?

 

гледам, че totalът отговаря на тоя критерии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXR също е помпа-дюза и маслото е 505.01.

Питай ги какво точно са ти сипали?

 

Ти какво масло ми препоръчаш?

 

гледам, че totalът отговаря на тоя критерии...

Не бързай да го сменяш. [-X Първо провери дали това масло, което са ти сложили отговаря на изискванията на VAG за 505.01. Ако не отговаря на 505.01, трябва да го смениш. В Еуратек слагат Shell и Castrol. Моята сега е с Shell, но е била и с Castrol. Моят мотор не губи масло и се чувства добре и с двете марки. Всяко масло, което отговаря на 505.01 е произведено за ПД моторите. Останалото е въпрос на лични предпочитания. Гледай датата на производство - да не е старо. smile027

:smt034 viewtopic.php?f=46&t=22773&hilit=505.01

(този двигател е същият)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е маслото:

http://www.finalube.com/Product_Data_Fi ... 40_pdf.pdf

http://www.motorni-masla.net/index.php? ... cts_id=534

То не отговаря на 505.01? И трябва да се смени. Където пише ОЕМ Approvals пише че е за VW 505.00 . Така, че това не е за този двигател. Провери съвсем точно какво са ти сложили, ако няма 505.01 е за смяна. Ама ги питай тия дето са ти го сложили защо не са внимавали, не знаят ли кое масло е за помпа-дюза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.performanceoilstore.com/info ... 0Chart.pdf

 

това, което са ми сипали е 90005w40-208L. В tech profil пише VW 502.00/505.00. За 5W30 на следващия табличен ред пише VW 502.00/505.00/505.01.

 

Предполагам не е фатална разликата или ме съветваш да го сменям?

 

greets GR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че между 505.00 и 505.01 има голяма разлика. Едното е за дизел общо, другото е за ПД. Ако са ти го сипали в сервиз е тяхна грешка ,това масло не е за ПД(тоест 505.01). В книжката ти трябва да го пише. Да го сменят. Аз сега ползвам UNIL OPALJET 505.01 5W40 , Synthetic motor oil for TDI motors with pump vaporizers. ACEA A3/B3 - API CF/SJ - MB 229.1 - VW 505.00/505.01 .

http://www.unil.be/DesktopDefault.aspx?tabid=223

Вземи всяко масло със 505.01. На Унил цената беше около 85 лева за 5 литра ,ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че между 505.00 и 505.01 има голяма разлика. Едното е за дизел общо, другото е за ПД. Ако са ти го сипали в сервиз е тяхна грешка ,това масло не е за ПД(тоест 505.01). В книжката ти трябва да го пише. Да го сменят. Аз сега ползвам UNIL OPALJET 505.01 5W40 , Synthetic motor oil for TDI motors with pump vaporizers. ACEA A3/B3 - API CF/SJ - MB 229.1 - VW 505.00/505.01 .

http://www.unil.be/DesktopDefault.aspx?tabid=223

Вземи всяко масло със 505.01. На Унил цената беше около 85 лева за 5 литра ,ако не се лъжа.

 

 

филтърът също е сменен. Него предполагам не е необходимо да го сменям? само маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра няма нужда от смяна. Мисля и другите тук ще ти кажат, че трябва да смениш маслото. Може да попиташ и в ЕТ или друг сервиз на VAG групата(VW или Сеат). ПД са взискателни към маслото, не трябва да се рискува. Но за мен сервиза ,който е извършил смяната има вина и ако се опитват да ти казват че няма проблем ,не им вярвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.