Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Слаби места на Октавия?


gogo_79

Recommended Posts

Здравейте на всички горди собственици на Октавия!Нов съм във форума и започвам с въпросите.

Предстои ми (надявам се) да си купя Октавия 1 ,може би.Може и О2.Все още не знам.Както се очертава ще търся автосалон някъде из или около Пловдив.

Та въпросите ми са следните:

За какво да внимавам при избора?

Какви евентуални дефекти да търся?

Какви са най-често срещаните проблеми на Октавия?

В най-общи линии,как да не се прекарам при покупката и да избегна сериозни проблеми след това?

Предварително благодаря на всички отзомали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее много благодаря на всички,които си отзоваха на зова ми за помощ.Знам и виждам,че всички сте специалисти в автомобилостроенето и най-вече в устройството на Октавия.Благодаря и на всички,споделили мнението си относно надеждността и и проблематиката на гореспоменатия автомобил.Приятно шофиране на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно Октавия 1 или октавия 2 ще си купуваш?

С какъв двигател?

1.4

1.6

1.8

1.8т

или дизел

1.9-90

1.9-110

за ок 2

1.4

1.6-105

1.6-115

2.0-150

1.8-160

2.0-200

или дизел

1.9

2.0...............................ако се разтършуваш из форума ще намериш отговор на всичките си въпроси

пробвай с търсачката

Не може просто така:Здравейте и отговаряйте щото ме мързи да мисля.НИЕ ТРЯБВА ДА ИЗПИШЕМ 10 СТРАНИЦИ ЗА ДА ТИ ОТГОВОРИМ.КОНКРЕТИЗИРАЙ-ВРЕМЕТО Е ЦЕННО-за семейството,приятели,разходки.....сега е лято....не да пишем отговори на всеки който пита нещо общо във форума

не се сърди,обади ми се на тел 0896670196 след 10часа и ще ти отговарям на дълго и на широко

Самуил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се взима зимата. Шанса да попаднеш на нещо читаво тогава е по-голям.

Иначе форума е слабопосещаем по мои наблюдения, въпреки това не е никак лош. Нормално е да се забави отговора, това нети е скайп все пак.

Има една статия "Какво се гледа при покупка на автомобил" на 150 меса в нета и във всеки автомобилен форум, каквото пише там се отнася за Шкода. ЗА нещо поспецифично да кажат колегите.

Аз все още нямам Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее много благодаря на всички,които си отзоваха на зова ми за помощ.Знам и виждам,че всички сте специалисти в автомобилостроенето и най-вече в устройството на Октавия.Благодаря и на всички,споделили мнението си относно надеждността и и проблематиката на гореспоменатия автомобил.Приятно шофиране на всички.

 

Колега,

На много хора се помага, ама те обикалят, гледат, карат колите и се спират на нещо! После показват снимки дават инфо за колата която са харесали и колегите се "изказват" който каквото знае.

Няма автомобил който да е без проблеми или забележки! както знаеш всичко зависи от предишният собственик и лоялноста на прадавача към теб!

Всичко е до късмет и зависи от ТЕБ. Иначе Октавия е най-добрият избор цена-качество-комфорт.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се взима зимата. Шанса да попаднеш на нещо читаво тогава е по-голям.

Иначе форума е слабопосещаем по мои наблюдения, въпреки това не е никак лош. Нормално е да се забави отговора, това нети е скайп все пак.

Има една статия "Какво се гледа при покупка на автомобил" на 150 меса в нета и във всеки автомобилен форум, каквото пише там се отнася за Шкода. ЗА нещо поспецифично да кажат колегите.

Аз все още нямам Октавия.

 

Като за начало ожеше да прочетеш това viewtopic.php?f=46&t=24157. Няколко реда по-надолу беше.

Както бях видял написано във ФВ форума - "Чукча писател, чукча не читател!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се взима зимата.

Въпреки че тази максима повечето от нас я знаем, фактически само през м.Юни бяха закупени от членове на форума толкова автомобили, колкото през цялата изминала зима. =D> Явно обаче хората не се съобразяват с тази зависимост дизел-зима. smile021

 

Иначе форума е слабопосещаем по мои наблюдения

Леко "ироничното" ти отношение към този форум се е запазило с времето и изглежда няма изгледи за промяна. Да не говорим какви мнения пък си писал в друг форум срещу дизела .... [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си задал конкретен въпрос... нито дори модела. Иначе поздравления за правилния избор на форум и марка автомобил =D> s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се взима зимата.

Въпреки че тази максима повечето от нас я знаем, фактически само през м.Юни бяха закупени от членове на форума толкова автомобили, колкото през цялата изминала зима. =D> Явно обаче хората не се съобразяват с тази зависимост дизел-зима. smile021

 

Иначе форума е слабопосещаем по мои наблюдения

Леко "ироничното" ти отношение към този форум се е запазило с времето и изглежда няма изгледи за промяна. Да не говорим какви мнения пък си писал в друг форум срещу дизела .... [-X

 

Относно първия цитат, това е така. Когато нямаш късмет и всеки болт да огледаш пак ще има изненади. Ако имаш късмет обаче може и по-снимка да го вземеш и пак да излезе стока. Жени и коли... на късмет. Като я вземеш виждаш за какво става дума.

Иначе уважавам форума, просто посещението е слабо спрямо форума на ФВ(което ми е и база за сравнение).

Иначе има и къде къде по-слабопосещавани форуми, това не значи, че са скапани. Има и скапани форуми, но този не е един от тях. Поне за мен има един много много смотан подфорум(някъв форум за кучета беше с подфорум "Немски овчарки". Еи няма толкова малоумници на едно място. Направо съжалявам, че се регистрирах там, но и отдавна не съм влизал).

Към автора наистина добър избор на автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... просто посещението е слабо спрямо форума на ФВ(което ми е и база за сравнение)......
:smt017 Досещам се, че е така ........... Предлагам ти да не ги сравняваме двата форума. Хубаво е че ги има и двата форума, хубаво е да има много форуми и всеки да чете, каквото му харесва. И аз чета VW-форума и някои теми са страхотни, а понякога темите просто не се развиват. Много колеги от Шкода-форума четат други форуми на английски, немски, руски и др. езици и пренасят наученото към този форум. Нали това е смисъла на форума - виртуална среща за дебат и обмяна на информация и мисля, че точно това тук се получава много добре. \:D/

 

П.п. Благодаря за думите ти за добрия избор. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел се взима зимата. Шанса да попаднеш на нещо читаво тогава е по-голям.

 

Бе и аз съм я чувал тая максима, ама не виждам никакъв смисъл в нея.

 

Една сдухана TDI, с малко хитрости за които не се иска много акъл - ще запали като за показ без проблем и при -10 -15 градуса. Но ще си остане същия сдуханяк след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полека лека ще започна да конкретизирам.Спрял съм се на О1( по-скоро от финансова гледна точка).Ще разполагам с ограничен бюджет.Двигател -1.9 -дизел,90к.с.

Да за някои от вас въпросите ми може да са доста глупави,за което ще посоча 2 причини.

1.Познанията ми за автомобили са колкото на средностатистическа блондинка.

2.За първи път(надявам се) ще купувам автомобил.

Доколкото видях,прочетох повечето от покупките на автомобил втора ръка си е въпрос на късмет,а на мен ми се иска да минимизирам риска от възможни грешки.

На този етап не съм гледал и обикалял за конкретни коли,защото искам да събера малко теоретични познания и след това да стрелям.

Относно забележката на "мързи ме да мисля" ми прилича на "мързи ме да пиша",затова недей пита!

Не се заяждам!

Следващата седмица ще имам повече време за по-конкретни въпроси.

Пак благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия е 1999г. модел и я ползвам от 4,5 години. Двигателят е 1,9 TDI, като и до ден днешен не знам колко конски сили е. За този период от време съм и навъртял 120.000 километра, като държа да отбележа, че нямам ни най-малка представа на колко километра е била, когато я взех. Когато я купих, цялата предница плачеше за смяна и ..... я подмених изцяло с части от Еуратек. За друго в сервиз не съм влизал / освен смяна на ремъци, масла, филтри /. На който съм казал, че не влизам в сервиз с 12г. кола на неизвестно колко километри винаги ме е гледал с насмешка. Но ...... това е истината. Октавия с този двигател, произведена в периода 1998-2000г. е едно от най-големите достижения на концерна VW. Явно чехите много са искали да впечатлят немците и са създали един наистина прекрасен автомобил - страхотна визия, изключителен баланс между двигател и купе. И всичко това го казвам като човек, който е карал Ауди А6, Пасат, Ауди А8, БМВ 530 Д, Форд Мустанг,Мерцедес Е класа, Мерцедес S класа. Да, доста по-семпла кола е от гореизброените, но за сметка на това върви като пушка / 170-180 километра по магистралата не са никакъв проблем / и покрай нея майсторите не могат да си построят къща / за разлика от А6, А8 и S класа след 1998г. /.

 

Колата е страхотна и дори да е на 300-350.000 километра не е проблем. Това е най-добрия мотор на VW, правен някога и един от най-добрите изобщо в историята на автомобилостроенето. Купето е чудесно балансирано, просторно / най-доброто в класа си /, а шофирането е много леко. И поне за мен е много по-удобна от всякакви корейски, японски и френски автомобили.

 

Единственият проблем на този автомобил е липсата на имидж. Просто е много обикновен и не хваща окото. Иначе всичко друго е ОК. Както казва един мой приятел - ползваш Октавия като втори автомобил през времето, когато луксозната ти кола /някоя от гореизброените / е в сервиз. Тоест, почти ежедневно.

 

P.S. Забравих да кажа, че експлоатирам колата напълно безотговорно и неразумно, т.е. карам я доста душмански. Въпреки това, тя никога не ме е оставила на пътя. Скъсах ремък на алтернатора в движение / със 140 километра в час/ и без хидравлика и без зареждане на акумулатора преминах почти 35 километра, добирайки се до сервиза. А ремъка скъсах, защото при едно от неразумните ми шофирания счупих кората под двигателя и дълго време карах без нея, повреждайки по този начин и ремъка, т.е. вината е била в мен. Карал съм я без антифриз / температурата не мръдна / и .............. много други подобни безотговорни постъпки.

 

А бе, велика кола е тая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, ако кажеш и кода на двигателя, ще помогнеш много на колегата да се ориентира към избор. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно забележката на "мързи ме да мисля" ми прилича на "мързи ме да пиша"

 

Да ти кажа, че Господ дава, ама в кошара не вкарва, така че наистина първо мисли, а после стреляй! smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.