Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем" климатроник - духа студено чак когато мотора загрее


krasko_g

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

карам Октавия II - 1,9 2007-ма с климатроник. Първо лято ми е с нея - забелязвам, че за съжаление климатроника започва да духа студено едва когато мотора загрее (отнема едно 10 мин). За градско това си е много куцо, защото все едно си си без климатик - тамън започне да изстудява и си пристигнал. Преди това карах различни Шкоди но с климатик - при тях този проблем го няма, като запалиш двигателя и минеш 200 м започва да духа студено.

 

Дайте съвет - има ли някаква настройка, така че проклетията да духа студ веднага след палене, така не се живее. Има ли го някой същия проблем!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се струва нормално, при мен започва секунди след запалването. Дори се самозасилва рязко, ако съм задал по-ниска температура. Да не би да опитваш в режим ECON?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има същото явление, незнам дали това е проблем и моята Октавия 2 е 2007. Студеният въздух осезаемо започва да духа след 3-4 минути като наистина позагрее колата, не са определено 10мин. Аз не съм обслужвал климатроника, но според мен има достатъчно фреон защото си духа доста студено, а пък и ще сменям клапата за рециркулация на въздуха и тогава ще допълвам с фреон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не съм на ECON. Изчетох книжката на колата и там наистина пише че е възможно да започне да изстудява едва когато загрее мотора - при мен това си отнема някъде около 10 мин или 6-7 км, да ама на графдско вече съм стигнал за където съм тръгнал а през цялото време все едно съм включил парното на max. Загрее ли мотора започва да охлажда. Сигурно има начин да включи охлаждането преди да загрее!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да духа осезаемо студено още като запалиш . Чуй дали се върти и яката перка ! Я пробвай да сложиш на най-ниски градуси ( LO) и виж няма ли да почне веднага да студее ! Ако пак е така трябва да си направиш диагностика на климатроника . Има доста датчици дето мерят разни неща - трябва диагностика. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цял ден я е пекло слънце, е нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

карам Октавия II - 1,9 2007-ма с климатроник. Първо лято ми е с нея - забелязвам, че за съжаление климатроника започва да духа студено едва когато мотора загрее (отнема едно 10 мин). За градско това си е много куцо, защото все едно си си без климатик - тамън започне да изстудява и си пристигнал. Преди това карах различни Шкоди но с климатик - при тях този проблем го няма, като запалиш двигателя и минеш 200 м започва да духа студено.

 

Дайте съвет - има ли някаква настройка, така че проклетията да духа студ веднага след палене, така не се живее. Има ли го някой същия проблем!!!

 

 

направи една диагностика най-напред .

 

п.п. за съжаление ,по описанието ти има голяма вероятност проблема да е в компресора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за шума от шайбата на компресора ... съединителя ли е заминал или трябва да се ползва по - често ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за шума от шайбата на компресора ... съединителя ли е заминал или трябва да се ползва по - често ?

 

 

лагера на компресора /шайбата/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.