Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставка за телефон О1?


nopain

Recommended Posts

И така относно "безсмислената" оригинална стойка за телефон фабрично поставена в шкода.

Поставяш си телефона в оригиналната поставка и се качваш в колата. Пуснал си си радио или сд, някой ти звъни по телефона, натискаш бутон на оригиналното си радио и зпочваш да говориш, като звука на радиото спира и в клоните чуваш човека който те търси, говориш спокойно, понеже си има фабрични микрофони в колата и не е необходимо да се навеждаш и да шепнеш на точно определено място, като през това време си следиш пътната обстановка и си адвекатен с двете си свободни ръце, без да се претесняваш да не те спре катаджия за разговор по телефона докато шофираш.

И така предимства:

-удобно и много практично.

-можеш да регулираш силата на звука от колоните, при лоша чуваемост.

-телефона се зарежда по време на шофирането.

- няма го обиването от досадното хенс фри на ухото ти, и не си пържиш мозъка с него, е то било безопасно [-X се казава, ама ако се каже истината , дали някой би си купил хенс фри??

-при свършване на разговора, автоматично си продължава музиката от колоните на избраната преди това радиостанция.

недостатък:

-лично при мен: Трябва по-стар модел телефон да се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз съм с афтърмаркет радио, с афтърмаркет блутуут модул към него. И с нов модел смартфон. Имам оригинална стойка за този модел на таблото, която се и върти, а захранването става през основата. Когато вляза в колата, при поставяне в стойката телефона сам си вкл. блутуута и се сдвоява с радиото. При позвънявене, има допълнителен бутон или опционно екраче за ровене из контактите или за по-новите CD плеъри направо от бутоните на самото радио, е достатъчно да се натисне бутона за приемане/отхвърляне на обаждането, звука вече е спрял, като ако е CD или USB песента минава на пауза. Пак не се напрягам като говоря, защото микрофона е на оригиналното си място в плафона, благодерение на vasilisa smile126. Звукът пак е през фабричните колони и се регулира от копчето за регулиране на звука. При изваждане от стойката, блутуута на телефона сам се изкл.

Допълнително, благодарение на 4.3" екран използвам телефона и като навигация. Като при обаждане пак е валидно описаното по-горе. Звукът от навигацията също мога да го прекарам през радиото, но ми накъсва песните из градовете и предпочитам да е през говорителя на телефона.

Сега, за оригиналните стойки. Като избирах Фабията мислих за оригинален телефон и се отказах. 2005г. Шкода предлагаха радио CD за 900 лв., като то не разпознаваше мп3. Другото за 540 лв. беше радио касетофон с авторивърс. Двата кабела за антената и захранването, мирофон и основа за стойката бяха още стотина лева. Стойката за самия телефон отделно. Но проблемът бяха старите модели телефони. Тогава още не предлагаха две сим карти с общ номер, а дори и сега това ми се струва безмислено. Има смисъл за коли при които само се иска сим карта в колата, където телефонът е част от колата, като Волво например. При добро покрите на GSM оператора, не виждам някакво особено предимство.

А и стойката (моя афтърмалкет) е така закрепена на таблото, че независимо дали е вертикална или хоризонтална, не надвишава ръба на предния капак, гледано от шофьорското или пътническото място. Тоест не пречи на видимостта през стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.