Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачки Октавия АЕЕ '97 г.


yakimovauto

Recommended Posts

Здравейте пичове,

Смених дискове, накладки, задни челюсти, спирачна течност, обезвъздуших системата

и пак педала е твърд и няма достатъчно ефективност. Карах един facelift - 2002, там нещата

седят по друг начин мек педал и спира много по-добре. Моята Октавия е АЕЕ '97 година.

Ако някой има идея да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, той педала не става мек от спирачна течност (т.е. става, ама това е друга тема) и накладки. Втвърдява се като не работи сервото. Провери за изпускане. Методиката е:

1) Палиш и след 30 сек гасиш (колкото да създаде вакуум)

2) Чакаш 30-40 сек

3) Натискаш спирачката 2-3 пъти. Ако педала постепенно се втвърдява всичко е ОК. Ако от първото натискане е твърд значи имаш пропуск в системата и почваш да го търсиш.

 

Успех.

 

PS: АЕЕ означава дизел или бензин? Че не ми се рови smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуск в системата. Провери маркуча за вакуум от двигателя до сервото. Ако е спукан няма да прави вакуум и няма да имаш серво. Най-добре го откачи откъм сервото и запали двигателя. Като сложиш пръст трябва да усетиш вакуума .При паленето най-добре някой да държи че иначе влиза много въздух където не трябва и двигателя става нестабилен. Ако там вакуума си е ОК то проблема е най-вероятно с самото серво. Примерно спукана мембрана.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

за да не пускам нова тема при мен педалът е мек и не се втвърдява спира добре но много ниско като го натискам и пускам на място се чува звук които определям като пи-пи-пи наподобяващо на скърцане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не пускам нова тема при мен педалът е мек и не се втвърдява спира добре но много ниско като го натискам и пускам на място се чува звук които определям като пи-пи-пи наподобяващо на скърцане

 

Като "помпаш" качва ли се педала или стои на едно място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "помпаш" качва ли се педала или стои на едно място?
седи си на едно място въобще не се втвърдява
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въздух в системата. Кога за последно сменя спирачна течност? Колата спира ли равномерно при максимално натискане на спирачката или се опитва да се "осуче" ? С какви накладки си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "помпаш" качва ли се педала или стои на едно място?
седи си на едно място въобще не се втвърдява

Гумички на спирачна помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година е сменяна с pentosin dot 4 накладките са textar на около 5000 км иначе спира много плавно но ме страх в един момент да не вземе да потъне педала и да остана без спирачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика или направо смяна на помпата. Казвам смяна, защото често не са виновни гумичките, а по самата вътрешна стена на помпата се получават язви.

 

Често срещан проблем при коли внесени от Италия (не сменят спирачна течност), които се престояли дълго време някъде на парикинг (година-две).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика или направо смяна на помпата. Казвам смяна, защото често не са виновни гумичките, а по самата вътрешна стена на помпата се получават язви....

Да, но

Нека колегата първо смени гумички, щото е по- евтиния вариант. Според мен, още и е рано на помпата за язви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика или направо смяна на помпата. Казвам смяна, защото често не са виновни гумичките, а по самата вътрешна стена на помпата се получават язви....

Да, но

Нека колегата първо смени гумички, щото е по- евтиния вариант. Според мен, още и е рано на помпата за язви.

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека колегата първо смени гумички, щото е по- евтиния вариант. Според мен, още и е рано на помпата за язви.

[-X

Това не за първото или за второто изречение е ?

Ако е за второто, Това означава, че помпите на новите коли са пълен боклук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,да не се занимава със смяна на гумички

нова помпа

ОК. Разбрахме се :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.