Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна изгоряла крушка H7


JIJOMAMA

Recommended Posts

Колгеги малко помощ:

изгоря ми предна дясна крушка H7 (къси) - смених я с нова от комплекта с която взех колата. Но греда - пак не свети.

та и въпроси:

- да търся друга крушка?

- да търся бушонче? (макар, че гледах в книжката и не видях)

- в бокса?

 

а това се случи днес паля и гледам "слънцето" на таблото не гасне... а вчера бях в София и нямаше проблем.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като,крушките ти се сменят сравнително лесно... за да локалзираш проблема..., можеш да свалиш лявата си крушка (която свети) и да я сложиш вдясно... респективно резервната в левия фар... така ще знаеш светят ли самите крушки или не... Ако светят само в левия фар ... тогава ще търсиш бушонче...

П.С. Надявам се, че знаеш, че не трябва да пипаш крушките с пръсти по стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема решен - крушката от комплекта макар видимо здрава се оказа неработеща :evil:

Нова крушка Hella 2 лв и всичко е ОК.

П.С. оказа се че бушоните са един за леви и един за десни светлини по 40ампера. Това е доста странно при условие, че до сега всички други коли, които съм имал са били отделни за видовете светлини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този резервен комплект в колата с който си я взел ? Аз защо не съм я взел с такъв ?! :-k

Така ти я дадоха от магазина ли - с резервни лампи ??? На мен ми дадоха само крик и ключ, както и една резервна гума !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този резервен комплект в колата с който си я взел ? Аз защо не съм я взел с такъв ?! :-k

Така ти я дадоха от магазина ли - с резервни лампи ??? На мен ми дадоха само крик и ключ, както и една резервна гума !!! :D

 

Така я докараха - имаше няколко крушки, една за къси и за стоповете май две. Но сега се замислям, че може да не са работили и да са сменили крушките а неработещите да са ги оставили и аз да мисля, че са резервен комплект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплекта се поръчва отделно и съдържа основните крушки и някой друг предпазител. Има го на резервните части, цена около 20-30 лева преди 5 години. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова крушка Hella 2 лв.

?! За тия пари едва ли е ориг.

 

:D 12лв .... моя грешка де да беше 2 лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За още някое левче(3) щеше да се родиш с един найт брейкър плюс :smt030

Ей тука е стината - Найт брейкър + smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някой друг лев със сигурност ще си взема коплект нещо читаво и светещо.

Просто и ясно взех най-евтината крушка за да проверя дали имам проблем с токовете или уж здравата крушка не е здрава. Колата от както е купена не съм и сменял предни крушки.

Проблем с токове съм имал на две коли. - вече спестяват от всичко - скапани жици, кофти запоявания и т.н. Така, че си набих филм за пореден случай.

А предния ден се връщах от София и имаше здрава ръчка в жегата... много бяга пущината само дето минуса на зимните гуми лятото е че над 180-200 не са стабилни smile021

 

Благодаря за инфото и помощта smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплекта се поръчва отделно и съдържа основните крушки и някой друг предпазител. Има го на резервните части, цена около 20-30 лева преди 5 години. ;)

За Ф1 комплекта е smile048 45 лева! Наскоро ходих до Македония, а там е задължително носенето на резервни крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, зависи за какъв цокъл е комплекта. От там идва разликата в цената. За Н4 струваше двайсетина лева 2007 година в ЕТ. ;)

 

П.П. То и тук е задължително носенето на крушки. Ако те спрат за изгоряла крушка и я смениш пред полицаите - няма санкция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога можеш ли да посочиш къде е записано в закона изискването за носене на резервен комплект крушки?

 

А комплекта не включваше D2S ксенонова крушка. А дори и да е с H3 и H7, цената пак е солена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, знам колко обичаш да спориш. smile001

 

Не ми се рови в ЗДвП, даже не знам дали въпросното изискване за резервни крушки в България не е някаква мъгляво оформена заповед. Самият факт обаче, че няма санкция ако те спрат за изгоряла крушка и я смениш на място, не те ли навежда на еретичната мисъл, че би следвало да имаш резервни крушки в колата? :-k Лично на мен ми се вижда доста безотговорно да тръгнеш на път без да си подготвен за елементарни неща - крушки, бушони и тн. Ами ако ти изгори крушка нощем на междуградско, кво прайм? Караш "едноок" до близката бензиностанция, която е на ХХ километра? Ами ако ти изгорят и двете крушки, както става понякога? Така че, дори и без законова формулировка, понякога трябва да се проявява малко логична мисъл. Учудваш ме, че стимулът ти да си купиш резервни крушки е бил ходенето до Македония. smile049 Не засягам темата за автомобилите, които им се налага да влизат в сервиз за смяна на крушки. Със здраве!

 

П.П. Няма да коментирам повече по темата. Така или иначе последните ни постове нямат нищо общо със заглавието. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че редовно си пишем на скайпа можеше да ми драснеш там, но реши да ме поучаваш във форума.

 

..... Почнах да ти пиша един ферман, но няма смисъл!

 

http://www.kat.mvr.bg/

Чл. 139. (1) Движещите се по пътя пътни превозни средства трябва да бъдат:

 

1. технически изправни;

 

2. с размери, маса и натоварване на ос, които не надвишават нормите, установени от министъра на регионалното развитие и благоустройството, и с товари, които не представляват опасност за участниците в движението;

 

3. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) обозначени със съответните опознавателни знаци.

 

(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства се оборудват и със:

 

1. обезопасителен триъгълник;

 

2. аптечка;

 

3. пожарогасител;

 

4. светлоотразителна жилетка.

 

(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., предишна ал. 2, бр. 51 от 2007 г.) Движението на пътни превозни средства с размери, маса и натоварване на ос, надвишаващи нормите, определени по реда на ал. 1, т. 2, както и движението на пътни превозни средства, превозващи опасни товари се извършват по ред, определен от министъра на регионалното развитие и благоустройството съгласувано с министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията, с министъра на околната среда и водите и с министъра на вътрешните работи.

 

@JIJOMAMA: Извинявай, че ти оспамих темата.

@gogata: Когато го прочетеш, драсни едно ЛС на мода с молба и от мен да ни затрие постовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gogata: Когато го прочетеш, драсни едно ЛС на мода с молба и от мен да ни затрие постовете.

Аааааааа-а-а-а-аа... Не!!! Мод-ът да не е кьорав... И на всичкото отгоре от кога почнахте да си говорите с "МОД-А" само от форума??? Само, че МОД-А нищо няма да трие. Да ви гледа сеира народа smile004 Освен това да не би да ви е изчезнал бутона "Х" от страницата smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мода като знае толкова, да си види личното съобщение на съвсем друга тема, ако още не го е видял. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile004 Освен това да не би да ви е изчезнал бутона "Х" от страницата smile150

Да, изчезнал е. Другото на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера попаднах в една от веригите и за 10лв се сдобих със следното:

post-6124-138453321703_thumb.jpg

post-6124-138453321706_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.