Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение на индикатора за температура, Октавия 1


valerio

Recommended Posts

Здравейте,

 

от няколко дни индикатора за температура спада до минималните градуси като след известно време се покачва отново на работните 90 градуса.

Прави го когато си поиска и при спряло състояние на светофар и в джижение със 100 км./ч.

Някой имал ли е същия проблем?

 

Благодаря предварително на колегите, които ще ме посъветват и ще споделят опит!

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
от няколко дни индикатора за температура спада до минималните градуси като след известно време се покачва отново на работните 90 градуса.

Преди няколко години във фирмата имахме 3 автомобила Октавия 1 и при два от тях се появи същият проблем. Индикаторът рязко падаше на минимума, а след известно време рязко се връщаше на 90 градуса и т.н. Става въпрос за често случващ се проблем с колите от този модел. Реално проблем с температурата на двигателя няма, а проблемът е с някакъв температурен датчик. Тъй като това не е важният датчик, който се ползва от компютъра при определяне на режима на работа на двигателя, а е някакъв друг маловажен датчик, използван само от температурния индикатор на таблото, тогава аз не го смених и не съм имал някакви други странични проблеми.

 

Имайте предвид също, че температурният индикатор на таблото не показва много точни стойности. Така, например, след като загрее двигателят индикаторът почти постоянно е центриран на (т.е. показва) 90 градуса, а реално температурата варира от 75 до 95. Това съм го констатирал при текущата ми кола (Октавия 2), при която климатроникът може да се включи в сервизен режим и чрез един от сервизните канали може да се визуализира реалната температура на двигателя. Така, например, след тръгване и постепенно загряване на двигателя температурният индикатор на таблото може вече да е центриран на 90 градуса, а сервизният канал показва, че температурата на двигателя все още е само 78 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.