Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за стойности на дебитомер


oxs

Recommended Posts

Здравейте на всички, днес ходих да си сменям маслото а също ми направиха компютърна диагностика. Оказа се, че почти всичко ми е ОК, освен завишените стойности на дебитомера. Доколкото разбрах стойностите би трябвало да са в интервал от 250 до 340 единици (не знам точно какви), моите при празен ход са 330-340, при подаване на газ спадат с 30-40 единици. Та ..... въпроса ми е дали трябва да взимам някакви превантивни мерки от сега? Беше ми обяснено, че дебитомера ми започва да си заминава но още не е толкова страшно, както и че е по-добре от това стойностите да са ми по-ниски...? :(

Колата ми е Октавиа 1, 1,9 TDI, SLX 2000 г.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

агр-а да си затапвал?

или да е много мръсен?

или да му е повредена мембраната?

или клапана N18 да не работи добре?

или някой софтуерно да е уверичил стойностите на дебитомера чрез управлението на агр-а?

щото дебитомера като си заминава не дава по-големи стойности! smile091 Не могат да се правят заключения за заминаващ дебитомер по стойностите му на празен ход само!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ви предложи "компютърна диагностика" на TDI докато колата е на място - просто си търсете друг сервиз :)

 

Баси сервизите, под "компютърна диагностика" вече май се разбира просто чистене на грешки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да отговоря на нито един въпрос от горните поради некомпетентност :) Опитах се да обясня възможно най-точно какво се случи. В интерес на истината диагностиката беше промоция към смяната на маслото, така че едва ли е било много сериозно. Иначе колата си върви страхотно и нямам никакви оплаквания. Исках да разбера просто дали трябва да имам някакви опасения заради тия резултати, но явно данните не са взети коректно. Всъщност как се усеща когато дебитомера започне да се прецаква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В движение на колата с пълна газ.И пак не е критерий.Както вече

bega4kata написа и тези работи трябва да се проверят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.