Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Octavia 2 1.6MPI 2006 - вибрации на двигателя


Stefan83

Recommended Posts

Здравейте,

горд собственик съм на ОК 2 1.6MPI 2006 и съм много доволен от колата, не бих я сменил за друга. От известно време имам следния проблем : когато колата е в покой и на свободна, без значение дали е карана преди това или не, се получават странни вибрации в купето. Когато се погледне двигателя си личи, че на моменти прескача и работи неравномерно. Колата е съвсем скоро напълно обслужена, но и това не помага. Тампоните на двигателя са ОК, нови свещи и кабели, постоянни обороти на свободна / около 750 /, няма грешки при диагностика, също така и дроселовата клапа е почистена. Ако някой е имал подобен проблем и има идея от какво може да е, ще съм му благодарен да сподели мнение. Колата си върви добре, но тези вибрации са доста дразнещи и с времето сякаш стават по-чести.

 

:) :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо думаш. Измерете компресията. Прегорял клапан/блокирал повдигач. :(

Отвий свещите и виж дали има някоя по-черна от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на дроселова клапа ! :D - за прескачането ..., а за вибрациите на задния тампон , който се е сплескал. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип 1.6 не е добре балансиран (по рождение). Говоря за коляновия вал. Има си го това прескачане. Карай и свиквай да не му обръщаш внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори ! smile159

 

Свещите са нови и преди тях правеше същите потрепервания. Не са супер досадни, но се усещат на моменти и дразнят. Днес махнах въздуховода и погледнах дроселовата клапа - доста чиста ми се видя. При запален двигател като се наведа над мястото където е тя се чува едно постоянно свистене, но може би е нормално заради въздуха, който преминава. Поне за сега няма загуба на мощност, не гасне и т.н.. Ще карам така и ако започнат да се усилват прескачанията ще я водя на доктор.

 

Успешен ден на всички ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.