Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Китайски шарнир


turunen

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера си купих за Фаворита сферичен шарнир на носача, който продавачката каза , че бил полски. След като се прибрах , проверих марката в нета, казва се "Vika", оказа се , че е китайска, както подозирах.Обикновенно купувам чешки части, но този път ми каза , че е с поръчка ,а нямам време да чакам. Въпроса ми е дали мога да се доверя на тази част, тъй като е много отговорна и ако се скъса по време на път става много лошо. Има ли някой опит с части от тази фирма?Просто търся мнения , преди да съм го сменил, защото колегата Bega4kata беше казал преди време , че имало и незакалени китайски боклуци,а той не говори наизуст. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и колегите да кажат, че можеш да се довериш въпроса е ти лично как ще се чувстваш всеки път сядайки зад волана с мисълта, че китайския шарнир определя съдбата ти и съдбата на околните. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това ми е колебанието, ти потвърди мисълта ми, явно ще поръчвам чешки. Благодаря за съвета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като този продавач ти е продал Китайски за Полски. Колко си сигурен, че този дето ще го поръчаш ще е Чешки!? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братлета,трудно се разпознава оригинала.аз съм с такъв амортисор вика,изкам да ви кажа как става.Идва киро и казва на китаеца поръчвам си продукти с марката бош,прави матрица и ето ти бош!да ама до като настрои машината нали са минали 1500-2000 бр. рециклират се и пише кохинохи и наполовин цена на пазара.та така стоят нещата.та за вика сложих го и пак чука като изпуснат. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се занимавате с Киро и Спиро, има магазини работещи с утвърдени и доказани марки.

 

http://www.vdauto.com/bg/products.php?id=19

http://www.vdauto.com/bg/products.php?id=4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и тез немските DAS или GAS не помня точната марка , дето се водят оригинални за Шкода Фаворит/Фелиция всъщност са полски и са пълна скръб или по - точно маншоните , които са кроени много плътно и на третото сгъване е цъфнал и от там колкото и да е читав шарнира отива в кофата след точно един дъжд smile049

Аз лично на китаец вяра нямам , но и тез много оригиналните като ги взема им слагам ментарливи маншони и така карат доста по - дълго .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полша е най-голямото депо за китайска стока влизаща в Европа.Относно споменатата марка мога да кажа от личен опит,че е пълен боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полша е най-голямото депо за китайска стока влизаща в Европа.Относно споменатата марка мога да кажа от личен опит,че е пълен боклук.

... чак пък пълен боклук smile175 продал съм няяяколко стотин шарнири и накрайници от тази марка и не мисля така. Даже сложихме такава рейка на фелацията на бащата и повече от година няма проблеми,а той кара юнашки през дупките ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полша е най-голямото депо за китайска стока влизаща в Европа.Относно споменатата марка мога да кажа от личен опит,че е пълен боклук.

... чак пък пълен боклук smile175 продал съм няяяколко стотин шарнири и накрайници от тази марка и не мисля така. Даже сложихме такава рейка на фелацията на бащата и повече от година няма проблеми,а той кара юнашки през дупките ;)

Ти лично ще се ангажираш ли да дадеш някаква гаранция - и каква!?

Р.С. За колко време си ги продал тези "няяяколко стотин" шарнири и накрайници?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "марка" предлага ниско качество на сравнително висока цена.Учуден съм от това , че се предлага в специализирани за Шкода части магазини.Моделите Фаворит и Фелиция не са екзотични автомобили.Качествени части, от доказани марки и производители, на разумни цени, могат да бъдат намерени при почти всички основни вносители на авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделите Фаворит и Фелиция не са екзотични автомобили.Качествени части, от доказани марки и производители, на разумни цени, могат да бъдат намерени при почти всички основни вносители на авточасти.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за отговорите, информацията беше полезна. Лошото е , че купих частта от специализиран магазин, от който съм пазарувал нееднократно и мислех, че те държат на качеството на частите, които продават. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята фела съм си купувал предимно части от въпросната марка VIKA и да ти кажа съм си доволен от съотношението цена-качество... А то къде не продават ментета... само ще платиш като за оригинал но получаваш VIKA с друга щампа... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята фела съм си купувал предимно части от въпросната марка VIKA и да ти кажа съм си доволен от съотношението цена-качество... А то къде не продават ментета... само ще платиш като за оригинал но получаваш VIKA с друга щампа... smile175

 

Ментета не е точна дума. Видове производители. Някои от нещата Vica си струват парите, други не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък шернирите ги правя вечни. smile001

Може, но като им сложиш и по една гресьорка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовното смазване само забавя процеса на разбиване на шарнирния болт, тук е България тука няма "вечни" шарнири. :lol:Може да има нещо вярно в твърдението ти :-k , защото може би предницата на притежаваната от теб 120-ка е по лека от тази на Шкодите с име на модела а не с цифри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовното смазване само забавя процеса на разбиване на шарнирния болт, тук е България тука няма "вечни" шарнири. :lol:Може да има нещо вярно в твърдението ти :-k , защото може би предницата на притежаваната от теб 120-ка е по лека от тази на Шкодите с име на модела а не с цифри. :)

И кое е това "нещо, вярно в твърдението ми"? :lol:

А какво ще кажеш за предница на ЗиЛ? Нещо не мога да ти схвана мисълта. И какво общо има 120ката с шарнирите в случая.

Едно време шарнирите имаха гресьорки. Сега положението е ясно. За редовното смазване - също

 

п.п. Всъщност мнението ми беше за шарнирите, показани от Бисер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз си карам реното с турски шарнири Ас метал.Супер съм доволен от тях,чук са.Като цена са нещо средно,но няколко коли съм карал с такива части по окачването и смея да твърдя,че се държат доста добре. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ас Метал са супер, не само като шарнири. Предлагат доста неща по окачването на автомобила и съм чувал доста добри отзиви за тях. Скоро ми предстои ремонт на предницата и смятам всичко да е от там. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е,че последно време нещо трудно се намират.Миналата година едни приятели от Пловдив ми купуваха и ги пращаха по Еконт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.