Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцат ми предните спирачки!


markim

Recommended Posts

Скърцат при спиране и то накрая, когато почти съм спрял.

Иначе спират добре.

Буталата са проверени-не са клеясали-връщат се.

Накладките са нови, но и със старите пак скърцаха.

Диска определено не е идеално гладък, и вероятно това е проблема.

Но ако някой има други предположения нека пише, че не ми се сваля и шлайфа диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи на всичките накладки по един напречен прорез на феродото с обикновена ножовка и ще запрат да скърцат. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да е дълбок прореза? А някой може ли да сподели опит дали накладките на Френокар скърцат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да е дълбок прореза? А някой може ли да сподели опит дали накладките на Френокар скърцат?

 

Ползвах Френокар и не скърцаха.Обаче въпреки това не ги препоръчвам - по-твърди са от нормалното а и от друга страна много бързо губят свойствата си при загряване - проверено при спускането от Каваклийка до Горно ново село smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прореза не помага. Ползвах Lucas с фабричен прорез, който след някакво време (3-4 месеца ползване + 2 години седене) почнаха да скърцат.

 

Дисковете не се шлайфат при никакви обстоятелства, някой ще вземе да прочете и да си ги изшлайфа, да се пребие като куче. Дисковете са 35лв бройката в магазина !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко трябва да е дълбок прореза? А някой може ли да сподели опит дали накладките на Френокар скърцат?

 

Ползвах Френокар и не скърцаха.Обаче въпреки това не ги препоръчвам - по-твърди са от нормалното а и от друга страна много бързо губят свойствата си при загряване - проверено при спускането от Каваклийка до Горно ново село smile001

 

](*,) Сега ме е яд, ама така е, на някои хора като им се свиди да дадат 4 лв. отгоре за накладки на Феродо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) Сега ме е яд, ама така е, на някои хора като им се свиди да дадат 4 лв. отгоре за накладки на Феродо

Тошко, не се притеснявай! Карай и си свиркай... Да не ти пука smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете не се шлайфат при никакви обстоятелства, някой ще вземе да прочете и да си ги изшлайфа, да се пребие като куче. !!!

Аз съм пробвал със струговане на единия диск, понеже при едно раздвижване на буталцата го повредих; резултата беше мноооого незадоволителен, педала на спирачката риташе яко, смениха ми диска и няма ядове.

Та по темата, накладки с по- "меко" феродо предполагам ще са по- безшумни, за съжаление не мога да посоча марка :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналото лято карам с TWR - уж чешки и не скърцат. Дисковете пък изобщо не са първа младост и хубост. Оригиналните на около 98 000 км. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TRW е марка ! Lucas и Delphi също. Ако наистина е TWR е може би сносно китайче.

Ако държите на евтини накладки с прилично качество пробвайте Woking.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете могат спокойно да се струговат няма проблем ако е в рамките на нормалното и ако са центоровани добре на струга...Ако не са центровани добре на струга тогава може да ти рита на педала инече не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи върти ми се нещо един смътен спомен, че диска нов е 11 мм дебел и до 9 мм може да се стругова макс. но трябва да е при кадърен майстор, понеже иначе колата става все едно е с АБС...и много нестабилна при спиране. Оригиналните дискове при едно нормално каране са почти вечни, много по- издържливи са от тези на новите автомобили, където са като консуматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е TRW марката. Освен това на кутийката пише и Lucas.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Повечето нови модели накладки скърцат поради липсата на азбест в тях. По-важното е да спират добре и да не износват дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.