Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Темпомат за Octavia II


Voyslav Filipov

Recommended Posts

Привет колеги smile056 ,

Първо да се извиня, ако тази тема е коментирана и я има някъде другаде... не можах да я открия.

Моята шкодичка е 1,6 MPI Ambiente /2007 година/ и няма темпомат. Много съм се зарибил да си сложа и за целта днес хукнах към Магазина / сервиза на Шкода да видя как стоят нещатаааа.

Искаха номер на рамата и ми казаха, че срещу 300 лв ще се сдобия с въпросната екстра.

Сменя се лостчето на мигачите, добавят се 1-2-3 жички, отключва се функцията в компютъра и хоп - готовооо smile152 .

 

Въпроса ми е следният:

Някой правил ли е тази операция на своя автомобил. Питам, защото все съм песимист за пластмасите /тъй като около волана всичко щяло да се сваля/, песимист съм да не се працака нещо по компютъра.

Да ще кажете, че защото съм песимист и нещата няма да се случат, но ще бъда благодарен на колегите, които изкажат мнение, та дори и впечатление извършване на тази дейност било то в сервиз на Шкода или някъде другаде.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей с тоя песимизъм!

Екстрата е суперска и си заслужава и цена и търпението за монтажа.

Днес сл.обяд ходих на 70 км. да си пребера децата и после обратно - на темпомат.

Не беше по магистрала, но го ползвах почти през цялото време. Кеф....голям!

smile168

Не се чуди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги smile056 ,

Първо да се извиня, ако тази тема е коментирана и я има някъде другаде... не можах да я открия.

Моята шкодичка е 1,6 MPI Ambiente /2007 година/ и няма темпомат. Много съм се зарибил да си сложа и за целта днес хукнах към Магазина / сервиза на Шкода да видя как стоят нещатаааа.

Искаха номер на рамата и ми казаха, че срещу 300 лв ще се сдобия с въпросната екстра.

Сменя се лостчето на мигачите, добавят се 1-2-3 жички, отключва се функцията в компютъра и хоп - готовооо smile152 .

 

Въпроса ми е следният:

Някой правил ли е тази операция на своя автомобил. Питам, защото все съм песимист за пластмасите /тъй като около волана всичко щяло да се сваля/, песимист съм да не се працака нещо по компютъра.

Да ще кажете, че защото съм песимист и нещата няма да се случат, но ще бъда благодарен на колегите, които изкажат мнение, та дори и впечатление извършване на тази дейност било то в сервиз на Шкода или някъде другаде.

 

Поздрави.

погледни линка:

viewtopic.php?f=2&t=24255&start=75

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че екстрата си е супер, но върпоса ми беше да не почнат след това мъките по тракане на пластамисите около волана и т.н.

Благодаря на Бат Сами за снимките, към които ме насочи. Сега поне знам, какво точно я очаква - всичко с пълна упойка :)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявай смело, при сглобяването всичко си идва на мястото... и нищо няма да скърца.

Има малка вероятност, ако си връзкар кат' мен 8) да не трябва да ти се свалят дори чистачките. Ама дори и да се свалят... нещо 150 кинта ми се виждат много за монтаж smile048

Ама дори и да скърца нещо... отиваш при феновете в сервиза и казваш... "Алооооу, к'во стааа тука?!" и те най-вероятно ще ти отговорят: "... Ами счупихме 2 щипки ама решихме да не ги подменяме."

Успех, и да пишеш до къде си я докарал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не му казвай смело да разглобява ;) ...защото модула под волана си има специфика на сваляне.Ти свалял ли си го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,

До колкото разбирам има два варианта:

1. Да не се налага да стигам до чистачките, като свържа кабела някъде под или покрай волана /така предполагам/;

2. Въпросният кабел се тегли до чистачките и там се свързва в накоя букса /конектор/.

 

Ако правилно съм разбрал, как мога да разбера кой от двата варианта ще ми се случи?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не му казвай смело да разглобява ;) ...защото модула под волана си има специфика на сваляне.Ти свалял ли си го?

 

Под "разглобявай смело" имах предвид не да хваща теслата и да почва да сече наред, а чисто и просто, ако знае какво прави да не се притеснява, че нещо ще скърца след това при сглобяването.

Сами, ти много добре знаеш, че независимо от това, дали става за модул под волана или каквото и да е друго, ако не знае човек как да действа... резултатите могат да са плачевни. smile021

Освен това исках да подскажа на колегата Voyslav Filipov, че ако нещо не му е ясно или го притеснява... може спокойно да пита, все пак за това сме тук.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.