Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TDI или SDI


uzunov

Recommended Posts

Абе Младенчо,ти да не си сънувал нещо??Да не говориш за твоята Октавия.Какви 160,какви 200 ще вдигне сди-то.То максималната му скорост е около 150 май някъде.

Над 140 си е издевателство над колицата

До 180 ги вдига при около 4000 оборота проблема е че почва да гори в повечко. На магистрала 130 - 150 си ги поддържа прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    25

  • felicialx

    22

  • nov potrebitel

    17

  • bega4kata

    16

Най-много писали в темата

Абе Младенчо,ти да не си сънувал нещо??Да не говориш за твоята Октавия.Какви 160,какви 200 ще вдигне сди-то.То максималната му скорост е около 150 май някъде.

Над 140 си е издевателство над колицата

 

Другият път като съм командировка към Варна, ще ти направя едно кръгче ;) Нали знаеш, че моето SDI е по-бързо от твоето :lol:

 

п.п. Може да направим един он-борд клип с Bobeca smile091

п.п. Ивчо IDA може да ти каже как го подминаха колегите на магистралата с другата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, като се им впредвид, че между 30-50% шофирането ми ще е извъградско, то се виджа къде. Очевидно не е точния автомобил.

Благодаря за мнениято, особенно за това за автобуса с 90, в което за мен се крие истината.

Благодаря на всички за мненията и най-вече на откровенните.

Като гледам май ще е Г4, ако изобщо предприема смяна, вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Може да направим един он-борд клип с Bobeca smile091

 

Не знам дали мога да качвам толкова дълги клипове в YouTube! :D

smile091 :smt017

Маджо,като и пусна някой друг милиграм гориво и няма да можеш да ме минеш с твойто сди.Питай Пепи печатаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
  • 10 месеци по-късно...

Това са абсолютни глупости! Имам 2 Шкоди които са на минимум 200к километри и турбото и на двете не дава никакви признаци да е в лоша кондиция (да чукам на дърво). Всичко е въпрос на това в каква кондиция ще я купиш и как ще я подържаш след това.

 

Също така е глупост, че SDI било по икономично от TDI при едни и същи други условия. По скоро е обратното или според мен са равни. Заблудата идва от това, че SDI колкото и да го настъпваш - то те гледа умно и си върви как си знае. Докато TDI изпълнява нарежданията с газта. От там повечето хора натискат TDI-то яко и после що харчело... Еми като върви - харчи. Като караш леко - не харчи.

 

Мога да се хвана на бас, че с 1.9TDI ще докарам същия или по нисък разход от 1.9SDI.

 

 Трето SDI колите обикновенно са лишени от всякакви екстри. От друга страна са много трудно продаваеми, така, че може много да се натисне цената надолу за сделка. Но пък си остава во веки веков - твоя :)

 

 

Между другото - включи в търсенето и Octavia. Фабиа 1.9 нафта е сравнително рядък автомобил и често цената му е по висока или равна с Октавия със същия мотор.

Да разкопаем архивите малко. Тук съм съгласен, че извънградско при спазване на ограниченията разхода може да е сходен, дори еднакъв, обаче когато е нужна тяга е под "ръка".

А тези непродаваеми Фабии 1,9 СДИ днес вече са скъпи като Оставия ТДИ(дори и повече). Не знам защо така, при условие, че никой не ги купува. Няма пазарна логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......................

А тези непродаваеми Фабии 1,9 СДИ днес вече са скъпи като Оставия ТДИ(дори и повече). Не знам защо така, при условие, че никой не ги купува. Няма пазарна логика.

Предполагам, че въпросът ти е риторичен, защото много хора ги купуват, здрави са, имат нискобюджетна поддръжка и за този сегмент от пазара са едни от най-предпочитаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, 100% е истина.Мога и аз да ти направя клипче. :D

Е, моята е чипосана и върви доста повече. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе казвам ви аз, че мотора е перфектен ама не вярвате, ще ви направя клипове, като си взема Go-pro камерката, да видите как си ускорява и как държи 160-170 през цялата магистрала до Бургас и обратно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SDI?

 

Колко коня става чипирано СДИ - 90, 100, 120?

 

Мастър ти ще скочиш от 150 коня на 64 ли?

Май ако продам моята трябва да си наема една такава за един-два ден тест, че още не мога да ги осмисля тия клипове още?

Редактирано от velinsl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speed Diesel Increase  - Това е абревиатурата, в превод:  дизел, който скоростно увеличава.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Мастър ти ще скочиш от 150 коня на 64 ли?

 

 

Аз отдавна съм скочил и на 64 и на малко повече от 150  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, хора! Пред дилема съм ... 1.9 СДИ или 1.9 ТДИ ? По-скоро клоня към СДИ(понеже ще я карам повече в Сф и евентуално 7-8 пъти в годината извън),но се притеснявам с вкл. климатик ще мога ли да си карам спокойно 130-140 през целия път на магистралата? Благодаря предвалително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаах, абе вие вЕрно го изкарахте тоя СДИ много умрял, че един климатик да го убие! И всичките тези измислици дето хората се страхуват от тях са написани някъде от хора дето не са карали СДИ.

 

Колега, и 160 км/ч., ще можеш да си държиш на климатик! Даже няма да усетиш разлика, когато караш със и без климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно от много четене се обърках тотално :)) А как е шума в купето при 140?  Благодаря за бързия отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е шума, вече при 160-170 усилвам малко музиката  ;)

 

п.п.

Обещавам при следващото пътуване да ви направя малко клипчета, да затворя устите на скептиците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето сди си го карам със 150 на магистралата.Без проблем поддържа тази скорост.Само на много голям баир може да падне на 130.Главата ми се надува леко обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко горят вашите Фабии-комби TDI(1.9.101) на дълъг път.....примерно с пуснат климатик по магистралата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко горят вашите Фабии-комби TDI(1.9.101) на дълъг път.....примерно с пуснат климатик по магистралата?

 

При последното ми пътуване извън града по борд ми даде 4,9 с климатик и спокойно каране (на магистралата не повече от 110). Рекордът ми е 4,2л/100 с пенсионерско каране (но без климатик).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.