Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TDI или SDI


uzunov

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

да ви се похваля вече съм собственик на skoda fabia 1.9 sdi. Ако имам някакви въпроси ще пиша във форума.

 

Честита да ти е. Много безаварийни километри с удоволствие да изминеш, а разхода да е само гуми и нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    25

  • felicialx

    22

  • nov potrebitel

    17

  • bega4kata

    16

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...

до пампорово и до село гела се качхвах в началото на август с фабия 1,9 сди и каравана 1000 кг. с караваната имам над 12000 км не е пъргава но не ме е оставила на пътя. 

Редактирано от kdushev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да ви се похваля и аз  си взех  шкода фабиа комби 1.9 TDI 101кс, те първа ще започвам с въпросите  :D  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл колега. Дано въпросите да не са свързани с ремонти и колата да те слуша много. Избора ти е добър, фабията е много смислен и приятен за управление автомобил. С този двигател е и доста пъргава. Дай малко подробности за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елеганс модел е, 2001 ноември, подгрев на седалки на огледала,климатик, 4 ел. стъкла, ASR. Модела си го казва с името Elegance.Цвят черна перла.Скоро ще кача снимки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли незнаех.Фейслифта е с кръглите фарове на халогените?  http://bestsellingcarsblog.com/wp-content/uploads/2011/02/skoda-fabia-czech-republic-2006.jpg Това ли е фейслифт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е била предназначена за България, въпросните екстри може и да са серийни ;). Честито от мен! 

 

П.П. Да, точно това е фейслифта :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, пиша тук за да не отварям нова тема. Предстои ми покупка на втора кола (за приятелката). Трябва ми нещо икономично и що-годе здравичко. Изчетох доста за фабията и октавията, но от мненията, които изчетох, мисля че Фабия 1.9 SDI, комби, 2001-2 година ще ми е най полезна и практична. При положение, че в момента карам доста бързооборотна кола, сигурно това SDI ще ми е доста спънато, но кротко казах ще го кара приятелката и от време на време аз.

Както и да е, въпроса ми е страдат ли тези фабии от болеста на фолцвагените и сеатите  със счупените скорости? И другото, което искам да попитам е: някой има ли наблюдения за тази фабия - http://www.cars.bg/c944611или ако е от този регион ще му бъда благодарен поне да ми даде бегла представа за тази кола.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сди е най-здравия възможен двигател. Не върви като тди но няма как. Харчи достатъчно малко, като например 6.2 в София.На фабията от обявата на пръв поглед личи, че стоповете не са от нея а от фейслифтова. Не е ясно защо точно. Второто което виждам е тапицирания с кожа волан, което също е допълнително правено защото ако е заводско правен кожата е черна а не сива,и заедно с волана са кожени и лоста за скорости и ръчната спирачка. Иначе изглежда прилично.

 

PS. Сега видях, че антифриза в разширителния съд е син на цвят. Това не говори никак добре и показва, че или е поддържана некомпетентно, или е сменявано нещо тук и е налят не подходящ антифриз. Общо взето има доста мътни неща по колата.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, момчета това за кожата по волана, скоростите и антифриза и аз го видях, повечето коли са с тези "екстри" :) Лошото е, че бюджета ми е до към 4 хил. лева и ще е чист късмет да попадна за тези пари на добър екземпляр :( . На мен на снимките ми се вижда добре, но на колко огледа съм ходил, на които снимките изглеждат перфектно, но всъщност за нищо не стават. Все ще излезе нещо, а пък може и някоя Октавийка да ми изпадне.. хаха

А за скоростите на фабиите, как са? Имат ли проблема който имат и фолцвагените с  износването на някакви болтове на скоростите? Говоря за SDI мотора и евентуално SR мотора при октавия, че не видях нищо да пише за тази болешка.

 

Благодаря за бързото включване от Ваша страна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c885485 Да се включа и аз,тази я пробвах хареса как върви за 64 кончета климатика бачкаше нямаше тропане някъде и тоя дето я дава ше смъкне поне 3700 бях готов да я зема ама исках голф 4 бях си наумил и не я взех,после пак се върнах във варна и тая мойта тамн бе сложена изложена ми хвана окото и ме изкефи, че така кажа тая ми хареса има тук таме пръснато но е добре купето, малко съмнение имахме с моя прител че има малко кит на капака но това е моторчето добре работеше ти си преценяваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c885485 Да се включа и аз,тази я пробвах хареса как върви за 64 кончета климатика бачкаше нямаше тропане някъде и тоя дето я дава ше смъкне поне 3700 бях готов да я зема ама исках голф 4 бях си наумил и не я взех,после пак се върнах във варна и тая мойта тамн бе сложена изложена ми хвана окото и ме изкефи, че така кажа тая ми хареса има тук таме пръснато но е добре купето, малко съмнение имахме с моя прител че има малко кит на капака но това е моторчето добре работеше ти си преценяваш

ок, благодаря! Сега нямам път на там, но при по-удобна възможност ще ходя да я погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нези коли внос от Италия както знаете километрити са поне двойни от изписаните на таблото. Този двигател има голям ресурс при правилна експлоатация, но при италианците и това е слаба страна. По-добре е да се ориентираш към купувана от тук по възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно скоростната кутия . Всичко по - принцип е божа работа , искам само да кажа имаме 3 служебни фабий на по 220 000 км нямат проблем със скоростната кутия (да подчертая служебни :) ), но не дай си боже да имаш проблем просто мн. трудно се намират такива скорости 2-ра ръка , но автомобила е перфектен ,върви си прилично . Най-големият минус според мене е ,че е много шумен ..... но с хубава музика няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За jorkata8109 и останалите колеги в сайте - НИКОГА НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ коли внос от италия 2 имах и с двете патих

 

Иначе за 1.9 SDI и аз имам същата, вземай смело колега и тва е. Като е при теб ще осъзнаеш предимствата й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За jorkata8109 и останалите колеги в сайте - НИКОГА НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ коли внос от италия 2 имах и с двете патих

Колега , то други на пазара има ли ?

Със сигурност знам , че има доста не добросъвестни търговци , които прекарват документите на "италианките" и стават я австрийки , я германки , но всичко опира до това търговеца дали е взел колата от автоморга в Италия или от автодилър ... моита е италианка и за една година нямам забележки към колата (върви си) , но дойде с валидна застраховка до края на 2013г. т.е. не е спирана от движение и не е вадена от отчет :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение от къде  е колата. Кочини има навсякъде. Просто човек трябва да си отваря очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мисля че има много недобросъвестни търговци, които така са се изхитрили, че не можеш да познаеш дали е имало някаква по-сериозна интервенция по колата. Дали от Италия или от Германия няма значение,  ще търся, ще оглеждам и всичко е на късмет :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.