Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TDI или SDI


uzunov

Recommended Posts

За мен лично винаги ще предпочитам TDI / може би защото 12 години само такива съм имал /  -  карал съм SDI , но няма никаква радост за мен лично - разум да / откъм поддръжка и разход / но за градска кола както вече беше казано , изпреварванията  с SDI са въпрос на малко повече нерви  и  вкарване във обороти

Относно разхода нямам реални впечатления - градско с 1,4 TDI ми е  от  5,4 до 7,0  / пенсионерско или първи по светофарите /

Но пък е уникално здрав мотор SDI - имам познат във Варна , който си настъпва Фабията така , както аз не си юркам TDI - то :o  - вече е навъртял 600 000 - абсолютно глупакоустойчив двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    25

  • felicialx

    22

  • nov potrebitel

    17

  • bega4kata

    16

Най-много писали в темата

Здравейте колеги,

 

имам питане за 1.9 СДИ двигателя на фабия - някой може ли да каже как се държи колата при изкчване на планински пътища (баири) изобщо може ли да ги изкчва без проблем. (За пример пътя до курорт Пампорово).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахааа, не бе колега чух че СДИ няма мощност, ама аз не съм по високите скорости (100км/ч на магистралата) и СДИ ми пасва иделано и ще си взимам такъв двигател. Ама наскоро с една бензинка 90к.с. едвам на 3-та качвах към пампорово и затова тва 64 коня СДИ се чудех дали ще качва баири, затова пуснах пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за такива неща, по-важното е да намериш читава и запазена кола! Караш и преценяваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

имам питане за 1.9 СДИ двигателя на фабия - някой може ли да каже как се държи колата при изкчване на планински пътища (баири) изобщо може ли да ги изкчва без проблем. (За пример пътя до курорт Пампорово).

 

хахахааа, не бе колега чух че СДИ няма мощност, ама аз не съм по високите скорости (100км/ч на магистралата) и СДИ ми пасва иделано и ще си взимам такъв двигател. Ама наскоро с една бензинка 90к.с. едвам на 3-та качвах към пампорово и затова тва 64 коня СДИ се чудех дали ще качва баири, затова пуснах пост

 

Точно по този път съм пътувал с Фабия 1,9 SDI (и много други коли в диапазона 64-140 кс). Въобще не ми се е опъвала да я юркам на изкачването, чак на последния по-стръмен участък преди Чепеларе се наложи да издрапвам на трета на късите стръмни прави (там бензиновите с които съм пътувал умират безславно), на които няма място да се развърти - този участък е по-тегав за колата от Проглед-Пампорово.

И както е написал Младен - запазена кола, другото са предрасъдаци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да затворя устите на тези дето пишат че СДИ му трябва попътен вятър на вдигне 150 км/ч и се надявам, че въпроси от сорта на "ще мога ли да карам на климатик със 130 и ще мога ли да се кача до Пампорово" вече да няма!

 

Ето как ускорява 0-160 

 https://www.youtube.com/watch?v=C4Zw-cfB0_I

 

А тука се заиграхме с едно Порше /или по-скоро той с мен/ ;)  след 5-та, 7-ма минута се вижда добре!

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sa3DS5l9EVs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, а да споделиш коя година е колата, колко хил. км, предполагама е 1,9 СДИ 64 коня,

Също така да кажеш колко гори на дълъг път при каква скорост де, и колко ти гори градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега понеже гледам че си много в час, (а и други колеги от сайта да кажат ако знаят)

в какви граници трябва да е компресията на един двигател 1,9 СДИ 64к.с. , четох че компресия под 19 и двигателя отива на основен ремонт или е за боклука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.5 съм правил аз на магистралата,но не с пълна газ.Със 150.

Бензиновата ми РС-ка гори по-малко при тази скорост. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота от Обзор до София - Овча купел, на всякъде по ограничения, а на магистралата между 140 и 160 с фабия 1,9 TDI, разход 6,5l/100km.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя от Годеч до София-Младост, през центъра, с Фабия 1.9SDI, разход 3.6 л./100км. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя от Годеч до София-Младост, през центъра, с Фабия 1.9SDI, разход 3.6 л./100км. :sorry:

Евала. Аз TDI-то както и да го карам под 4,9l/100km не съм го виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте колеги, 

да ви се похваля вече съм собственик на skoda fabia 1.9 sdi. Ако имам някакви въпроси ще пиша във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.