Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колеги, май имам бъг в огледалата


hybaveca

Recommended Posts

Качвам се сутрин, настройвам си огледалата и тръгвам. Мога да карам 4-5 часа без проблем, но спра ли за повече от 15 минути, огледалата се връщат сами в изходна позиция и трябва пак да ги настройвам. Това упражнение се повтаря всеки ден и започна да ми писва. Забравих да спомена Октавия 1 2002г е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееееееееееееее не smile091

Това не мога да го повярвам чесно! Просто ще падна от смях ....

колата ти отмащава нещо!!!!

smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееееееееееееее не smile091

Това не мога да го повярвам чесно! Просто ще падна от смях ....

колата ти отмащава нещо!!!!

smile009

:-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убавец, след като нагласиш нужното положение - запаметяваш ли с "memory" или просто оставяш така ? ;)

 

И как става това на Октавиа 1, щото аз моите никога не съм ги запаметявал и не са се връщали. То има само едно копче за настройка и това е. smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде окъсява. най вероятно около лявото е проблема, щом и двете се разпъват едновременно..... Оправи го, щото накрая ще изгорят.

 

О1 няма толкова мозък в тая област, че да го прави нарочно (памети и прочие). Някъде окъсява, ако не можеш сам, върви на електричар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам се сутрин, настройвам си огледалата и тръгвам. Мога да карам 4-5 часа без проблем, но спра ли за повече от 15 минути, огледалата се връщат сами в изходна позиция и трябва пак да ги настройвам. Това упражнение се повтаря всеки ден и започна да ми писва. Забравих да спомена Октавия 1 2002г е колата.

 

Като ги нагласиш пак, извади буксата от панела за управление и виж дали ще се местят пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, моите също почнаха ми правят номера, като нагласям дясното с него се движи и лявото, а копчето е на позиция за дясно, а когато си настройвам лявото си се мести само лявото :-k колата е ок2...как се лекува това някои знае ли... Благодаря предварително, и сори, че се намесих в темата на колегата smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, моите също почнаха ми правят номера, като нагласям дясното с него се движи и лявото, а копчето е на позиция за дясно, а когато си настройвам лявото си се мести само лявото :-k колата е ок2...как се лекува това някои знае ли... Благодаря предварително, и сори, че се намесих в темата на колегата smile159

 

Аз забелязах точно обратното при мен, та мисля, че е някакъв фийчър по-скоро, отколкото бъг... Да не би да е свързано с дирекциите нещо :) Нагласено е за ляво от копчето и дясното се движи спрямо движението на лявото. Нагласям го на дясно - лявото не се движи. Т.е. явно идеята е да си нагласиш дясното както трябва спрямо лявото, после като променяш лявото - дясното се променя пропорционално спрямо лявото...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О2 е така. Движат се и двете : за по-голяма гъзария. Може да се изключи тази екстра с помощта на VAG-COM, ама не виждам смисъл. Аз моите огледала ги настройвах за последно преди 3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като нагласям дясното с него се движи и лявото, а копчето е на позиция за дясно, а когато си настройвам лявото си се мести само лявото...

 

И при мен е така. С дясното се движи и лявото. Когато избера позиция за лявото, само то се мести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ako имате моксидоти от там може да си изключите движението на второто огледало,ако пък нямате става с вагкома.

...

 

Аз имам максидот, но поради класик+ оборудването не са ми отключени много функции, явно... А пък имам голяма част от нещата, които уж нямах - например вкл./изкл. на DRL... Стават с комбинации доста от нещата - нулиране на сервизен интервал, вкл./изкл. на дневните и т.н. (сега не се сещам за други). В момента на максидота мога да следя колко км и време остават от сервизен интервал, да променям дали да се показва електронен километраж (обаче е в мили/час) или само изминати километри (odometer) и да променям часовника - друго нямам. С комбинации си нулирах интервала, не съм закачал VCDS, като сменях маслото, но явно тази комбинация го сетва на статичен/непроменлив интервал (15 000км по дефолт), която намерих... И така, просто го нямам като графично меню, а със сигурност има комбинация да се откачат, едно от друго, огледалата.

 

Поздрави

 

ПП: За да е обратното при вас, да не би да е сетнато с ваг ком, че е с дясна дирекция колата или нещо такова, някъде из опциите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, моите също почнаха ми правят номера, като нагласям дясното с него се движи и лявото, а копчето е на позиция за дясно, а когато си настройвам лявото си се мести само лявото :-k колата е ок2...как се лекува това някои знае ли... Благодаря предварително, и сори, че се намесих в темата на колегата smile159

 

Т.е. искаш да си лекуваш екстрите по колата, а? smile091

 

Друг е въпроса, защо водещо е дясното. Или колата е с обръщан волан или някъде някой е оплел ел. инсталацията. Или някъде, някой я е сетнал за десен волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде окъсява. най вероятно около лявото е проблема, щом и двете се разпъват едновременно..... Оправи го, щото накрая ще изгорят.

 

О1 няма толкова мозък в тая област, че да го прави нарочно (памети и прочие). Някъде окъсява, ако не можеш сам, върви на електричар.

и аз залагам на подобен проблем, на твое място бих опитал с контактен спрей в буксата, ако не се оправи - колегата преди мен е написал къде да отидеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано, това наистина изглежда най-логично. Макар, че като я закачихме на ваг, не се оплака, че я боли нещо :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Макси Дот, но не се сещам да имам някаква подобна опция, имаше нещо за комфорт, от което единствената разлика която ми направи, веднага, впечатление е, че мигача с едно бутване мига 3 пъти. А що се отнася до тези комбинации от къде може да се разгледат, че явно съм имал контрол на повече от екстрите с които разполага колата... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За О2 - Като настройваш шофьорското се мести и пасажерското, т.е. качваш се в колата и да кажем някой друг я е карал преди, пускаш си да си настроиш шофьорското и заедно с него тръгва и пасажерското, и така настройваш и двете едновремнно. Функцията се пуска и спира с ВАГ-КОМ . Аз имам максидот и съм с елеганс обаче през максидота нищо не може да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам се сутрин, настройвам си огледалата и тръгвам. Мога да карам 4-5 часа без проблем, но спра ли за повече от 15 минути, огледалата се връщат сами в изходна позиция и трябва пак да ги настройвам. Това упражнение се повтаря всеки ден и започна да ми писва. Забравих да спомена Октавия 1 2002г е колата.

 

Аз също мисля, че окъсява - провери! Същата болежка, съвсем скоро я имаше един приятел с Г4 и се оказа точно това, за което те съветват двама колеги тук преди мен. А за останалите, които коментират настройването на огледалата, принципа на действие при О1/О2 - поне тези, които съм търкалял, е следния: когато врътката е на L /шофьорското/ - въртят се и двете огледала едновременно при настройване. В позиция R /пасажерското/ - се мести само дясното. На който му е различно от това - да се оправя smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, можеш ли да попиташ приятеля ти, къде са му излекували болежката? Относно настройките на огледалата и при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано, това наистина изглежда най-логично. Макар, че като я закачихме на ваг, не се оплака, че я боли нещо :-k

 

Какъв Ваг, нали ти обяснявам, че няма толкова мозък. Или ключа се е разбил и вътре щрака самосиндикално или окабеляването някъде окъсява из купето.

 

Не че е лесно за откриване де :) Може да е навсякъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.