Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лети джанти за О2 - размери?


Recommended Posts

Джантите, същия модел са :)

 

Иначе сега мернах в един братовчедски клуб това:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=105581

 

Що ги е пуснал там, незнам, ама мисля, че цената е много добра като за нови 17ки. Добре, че ги видях късно, че пак щях да си надхвърля бюджета.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво.

 

Този Dezent е с много готин дизайн.

 

Много полезни снимки и с Мишелина - аз също си търся 16" 7J и мислех да ги комбинирам точно с Мишелинки.

 

Но не ми харесва, че джантата толкова изпъва гумата - протектора на този модел идва тесничък за 7J.

 

Поне се ориентирах - при 7J ще е по-добре гума 225/50

 

При 6,5J този Мишелин на 205 ще стои по-добре.

 

Пък може и да се свържа с колегата Воислав и да се видим за малко някъде... че много хубави тез Dezent ей...

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да направи, ще са ми полезни и на мен, при избора на гуми! Да се вижда ако може ръба на джантата и гумата.

 

Също щракни и една снимка в профил на цялата кола, да добия представа как седят на седан :) После ще ви покажа как лягат на вагона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец си купих дезент 16- ки с гуми Мишелин 205/16/55

 

Лично моето мнение е, че вози по-добре.

А, ако говорим за комфорт, почти не намирам разлика...

 

Привет Воислав,

 

ти от 15" на 16" ли си минал?

 

Под возене по-добре предполагам, че е по-устойчива и стабилна...

 

А за комфорта се учудвам - с Мишелина би трябвало да е доста добре... ако се повозиш при мен да видиш как е с Дънлоп...

 

Какво е ЕТ-то на Дезента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от 15-ки преминах на 16-ки.

 

Колата стана по-стабилна по пътя, в завои... много съм доволен.

Относно комфорта, чувах много коментари от приятели, че ще почне да трополясва повече, ще вози по-твърдо и т.н. Също така ме предупреждаваха, че трябва да внимавам много да не изкривя джантите, заради по малкия размер на гумата R55.

 

За мен лично комфорта не се промени, дори понякога я усещам, че вози по-добре, като се има в предвид, че преди да мина на 16-ки с Мишелинките бях със зимни гуми.

 

ЕТ-то ми го казаха от магазина, но го забравих.. Ще се поровя и ще го напиша.

 

Колкото до повече снимки, в най-скоро време ще направя още.

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воислав,

 

модела е RE, нали? Определено е най-готиния =D>

 

Кажи обаче колко точно е ширината и ЕТ-то - има ги от вътрешната страна на спиците.

 

Защото този модел може да е 6,5J ET50, 7J ET35, 7J ET40, 7J ET45.

 

И ако можеш снимай като застанеш над гумата - т.е. да се види в каква линия са ръба на джантата спрямо горния ръб на калника.

 

Както и отпред и отзад на около 50 см от бронята точно срещу гумата (предна респ. задна) за да се види странично как стои спрямо извивката на бронята/калника.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стита сте се занимавали с тези 16-ки

ето тези джанти са при мене и се продават с гумите-ДЖАНТИТЕ СА БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКА!!!ГАРАНТИРАМ ЛИЧНО СЪМ ГИ МИЛ-нямат драскотина

post-2454-138453325168_thumb.jpg

post-2454-138453325173_thumb.jpg

post-2454-138453325179_thumb.jpg

post-2454-13845332519_thumb.jpg

post-2454-138453325194_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4ka, сигурен съм, че не са за мен, ама все пак дай някакъв ориентир за цената? Не съм видял да си ги пуснал в обявите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер цена ! А към джантите и гумите върви ли и колата?

smile091

 

Цената си е добра. Това е с два комплекта гуми, видимо в добро състояние.

 

Ама на мен ми е извън бюджета, а и не мога да си се представя, всеки ден да се мятам из софийските дупки с тях :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейии,сега ще ме карате да ви обяснявам как се боядесват лакирани джанти.Бояджиите предпочитат да направят едно калниче и да вземат 100лв.Не им се играе да свалят лака,мажат ги с терминатор,после ги търкат с шпатула,следва зашкурване,после шприц за алуминий,след това се шкурят на вода,после боята и накрая лака.Доста трудоемко е да се боядисват джанти,особено такива които са отворени и се вижда и навътре борда!!!ПРАВЯТ СЕ ЦЕЛИТЕ И ОТВЪТРЕ, НЕ САМО ЛИЦЕТО КАКТО ПОВЕЧЕТО БОЯДЖИИ БИХА ГИ ПРЪСНАЛИ.Освен това джантите са боядисани за човек който е маниак и естет,не става да се претупат да имат забележки.А ТОВА СИ ИМА ЦЕНА ПРИЯТЕЛЮ.Освен това лака е КЕРАМИЧЕН,а боята е ПЕРЛА ХАМЕЛИОН! /на снимката не се вижда,но на живо си променя цвета преливащо кафяво-сивото в синкаво-златисто.Цвета е просто УНИКАЛЕН,специално сме го избирали с Митака.Боята да споменавам ли колко струва и тя.ЗАМИСЛЯЙТЕ СЕ МАЛКО ПРЕДИ ДА ПУСКАТЕ ПОСТОВЕ,че може и да са глуповати :)

Всички тези неща си имат цена,но както казва същия този бояджия:-Кеф цена няма!

Сега направи ли разлика между пръснати със спрея джанти и тези :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по темата-най добре стоят джанти с офсет 35-36.Независимо колко са широки и с какъв цолаж.Примерно 7х16 с ет 35 стоят най добре. 6.5х16 с ет35 също. 6.5Х15 с ет 35 също и т.н. към 17-ка.Но 18-ката не трябва да е по-широка от 8J,както и 17-ката де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам още снимки, дано да са от полза - гумата леко излиза от калника. Сами преценете колко..

С офсета ще се забавя, че още не са ми отговорили..

 

Поздрави.

post-6856-138453325704_thumb.jpg

post-6856-138453325713_thumb.jpg

post-6856-138453325721_thumb.jpg

post-6856-13845332597_thumb.jpg

post-6856-138453325979_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен стойката е перфектна с тия джанти. Е с 17ки е още по натокана, ама трябва да се съобразяваме с реалностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,16-ките ги кара с фланци 20мм Спарко.16-ките са май с ет45 и като им сложиш 20ммфланци става 25.Но мисля че предните му фланци са по-малки.А и джнтите са 6.5 широки-тоест тесни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам още снимки, дано да са от полза - гумата леко излиза от калника. Сами преценете колко..

С офсета ще се забавя, че още не са ми отговорили..

 

Поздрави.

 

Воислав, визията е страшна smile035

 

Кажи обаче ширината J и ЕТ-то.

 

Докато ги чакаш да ти отговорят - наснимай с апарата от вътрешната страна на джантите - все на някоя снимка ще хванеш тези параметри.

 

Залагам на 7J ET35 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се късният отговор.

 

ЕТ-то на моите джанти е 45, поне така ми казаха от магазина, от който ги купих.

А колкото до вътрешната страна на джантата - нищо не мога да видя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.