Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лошо ли е Н92 октаново гориво налято по погрешка?


35mm

Recommended Posts

Май че са ми наляли цял резервоар последния път с Н92 по погрешка...засега колата работи, не чух детонации...

Може ли нещо да е станало по двигателя?

 

(По упътване, и указано на капака на резервоара, мининалното октаново число е 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един резервоар не вярвам да й стане нещо. Аз имам същия двигател на сеата... достатъчно здрав е... пък и като сипваме и плащаме за 95, дали найстина е 95? Може постепенно да му доливаш 98 и да не го чакаш да го изгориш докрай... така за около 200 км би трябвало всичко да е ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма, карай спокойно.

 

Те нашите коли са свикнали на такива боклуци, че 3 единици в октана повече или по малко им е все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко отклонение: преди няколко месеца спирам на една бензиностанция да сипя малко бензин (по принцип карам на газ и по-рядко сипвам бензин). Момчето ме пита какъв бензин да ми налее, а аз нещо се бях заплеснал и му викам "Сипвай 92". Той започва да се смее и ми казва "Ама такъв не сме продавали от доста години" и аз се усетих и се посмяхме заедно.

Та такива ми ти работи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

При първа възможност долей 10-15 литра 100 октанов. Преди това избягвай да караш под 1500 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега кьде го наля тоэи 92 той е само за износ в БГ нямат право да го продават

 

В Украйна. Возих семейство натам и насам и се разбрахме да си делиме горивото - аз тука пълня резервоара, те там за навръщане (там е по-евтино, но аз бях съгласен с този факт).

На бензиностанцията там почват да ме убеждават че 92 техния е супер. Аз им казвам че настоявам за 95 и това е. Казвам на бензинаджията да слага 95 и отивам за кафе. Връщам се, всички гледат гузно, на въпроса ми колко е излязло като пари горивото - не казват. Искам да видя касовата бележка - почват да се дразнят и "случайно" не я намират....

 

Ужасно е да получиш такова отношение от българи сънародници точно в чужбина.(семейството са българи, но живеят там).

Такива елементарни "хитринки" за да спестят 10 лв например от разликата в 95 и 92... аз им правих услуга, а те от своя страна пълна експлоатация на колата че и нахално "дай да сложиме 92, пък той няма да разбере, нали ще ни закара, какво ни е грижа че може да му счупиме колата..."

 

Разочаровах се, и се чувствам обиден от цялата случка. Учуден съм от тези еФтини номера, и убеждението на такива хора че това което правят е хитро и правилно според тях. Но не знам дали знаят думата "коректност". Благодарост, съм убеден, че не я знаят.

 

(Веднага сложих тук 98). Засега, да чукна на дърво, всичко е О.К.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се плаши бе човек, от един резервоар няма какво да и стане на колата. На старите поне аванса чукаше. Съвременните коли имат датчик за детонационно горене т.е. ECU то ще го обере. Просто няма да върви добре в ниските. Както каза RRR - карай в малко по високи обороти и няма да усетиш нищо различно.

 

Иначе, от българи в чужбина знам едно - "избягвай българи в чужбина" :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[В Украйна.

 

(Веднага сложих тук 98). Засега, да чукна на дърво, всичко е О.К.).

От цялата история става ясно, че горивото е налято не "погрешка"!

Проблема не е в октановото число. Датчика за детонациите ще коригира предварението и ще осигури нормална работа на двигателя.

 

Тук неетилираните бензини се означават с А. В Украйна не знам как е, но по бледи спомени Н 92 е етилиран /т.е. съдържа тетраетил олово или още толуол/ бензин. Има опасност да си задръстиш катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се загледаш

 

Явно наистина са ми бледи спомените.

Е, ако е така, нищо не може да му се случи на автомобила и в частност на ДВГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай спокойно :smt017 Бензина е безоловен, доколкото знам, и там са забранени 'оловните' горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.