Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на декоративна кора на тавана - как?


PRR

Recommended Posts

Здравейте,

 

Въпрос към разглобявалите интериора (по-точно тавана) на О1. Поради глупост демонтирах пластмасовата кора на тавана която е точно пред стъклото на задния капак и между двете колонки (довечера ще пробвам да пусна снимки). Сега проблема е че не виждам начин да я монтирам обратно. В краен случай ще се ходи до ЕТ, но ми се ще да я свърша сам тази работа.

 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не е ли на щипки, Пепи? В момента не съм с моята кола, за да погледна, но по спомени, тази кора е на щипки при мен. Беше ми провиснала един ден от пишман майстори и с притискане си заспа. Лошото е, че явно са счупили нещо, понеже понякога пак леко увисва, та се налага да я пляскам лекичко :) Ако за една и съща кора говорим де... Аз принципно съм леко кьорав по отношение на детайлите в колата, та не е изключено да съм пропуснал нещо. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимките.

 

@Велко, не са точно щипки. Някакви метални скоби са, които не могат да се извадят (или поне аз не успях) от покрива, а самата кора се сваля с приплъзване настрани. Странното е че лявата част се вади наляво, дясната надясно. Да не говорим, че веднъж извадена не виждам начин щипките да останат навън - направени са така, че да дърпат гората.

post-203-138453325029_thumb.jpg

post-203-138453325032_thumb.jpg

post-203-138453325035_thumb.jpg

post-203-138453325037_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, при всеки демонтаж на тази пластмаса щипките остават на тавана. Просто е много мека и ги изплюва винаги. Този тип щипки аз лично ги вадя с две отвертки (на всяко краче по 1) и напъваш настрани металната щипка. После си ги плъзваш обратно на пластмасата и с шут набиваш всичко обратно на тавана.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко,

 

Пробвах да извадя щипката с клещи и бая се опъна. Ще пробвам пак и ще пиша.

 

Благодарности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез са същите като на праговете ... ваденето става и с една малка отверка краче по краче и после ги пъхаш в жлебовете на кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се късно, но сигурно ще съм в помощ за други затруднени :roll:

Тези скоби се вадят най-лесно с клещи керпеден smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една и съща кора говорим :) Ма при мен някак си всички щипки бяха на линия. Само една липсваше и явно заради нея провисва понякога... Ще я видя като я взема! Полезна темичка smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се късно, но сигурно ще съм в помощ за други затруднени :roll:

Тези скоби се вадят най-лесно с клещи керпеден smile159

и аз чак сега влизам във форума....така че да кажа ,че аз ползвам клещи за зегери-отсрани ги подхващам

преди да пусне снимки Пепи дълго се чудих какво ще е туй дето не може да се справи с него ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината бая ги напъвах тия щипки, но не посмях чак толкова да дръпна колкото трябвало. А те се оказаха и бая големи - към 2см! След изваждането на първата нещата станаха бързо. След това монтажа беше за секунди smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.