Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтри


ezwetan

Recommended Posts

Здравейте!

На колко хиляди км. се сменяват въздушния и нафтовия филтри на Октавия ТДИ 2000г.?

Аз го знам така: Въздушен 10-12 хил., нафтов 20-25хил. км. Ако греша поправете ме. :roll:

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш за това, какво пише в книжката или как е добре да се сменя според обстановката/въздуха и нафтата/? По предписание - на смяна на масло - въздушния /15К/, на две смени на маслото и нафтовия /30К/. Ако прецениш, че караш с по-мизерна нафта и на по-замърсен въздух - спокойно може да сменяш на 8-10К въздушен и на 15-20К горивен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш за това, какво пише в книжката или как е добре да се сменя според обстановката/въздуха и нафтата/? По предписание - на смяна на масло - въздушния /15К/, на две смени на маслото и нафтовия /30К/. Ако прецениш, че караш с по-мизерна нафта и на по-замърсен въздух - спокойно може да сменяш на 8-10К въздушен и на 15-20К горивен.

 

Ами въздуха и нафтата са хубави тук... :) Маслото ми е за 30 хил. Е, аз го сменявам по-рано.

Така че мога да сменя въздушния на 15 хил. и нафтовия на 30 хил. Мисля че правилно съм те разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Точно! Дай Боже всеки му хубава нафта и чист въздух!

Само не знам, защо маслото ти е на 30К. Лично за мен - не е правилно. Аз го сменям на 10К, максимум - 15К smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото така го сменят там в белите държави. На 30К. Така препоръчва пройзводителя. Имаше друга тема по въпроса. :)

 

То на 30К ако го сменят е добре. Че по някой южни места го сменят като се смени собственика :) Лично съм виждал италианец който ми се "похвали", че за 150К долял 3 кила масло на колата. Точно така, не го е сменял, доливал е. И го приемаше за нормално, там така правели smile048 . Същата кола (опелче) си има собственик нейде из България.... И наистина човечеца я е купил на реални 150К.... ама без смяна на маслото. Иначе колата си беше ОК, поне на звук мотора го докарваше прилично. Е все пак беше бензинова атмосферка, та може и да няма последствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия "наши условия"! В Малайзия на рент-а-кара сменяха маслото на 7500км (аз сменях 4 пъти smile048 ). Не защото горивата и маслата са им лоши (Петронас все пак е Малайзиска компания), а защото хорицата са решили, че от това проблем няма да имат, а не знаят какво магаре ще кара колата.

 

Накратко - производителя дава максимален интервал за смяна. Който иска да сменя по-рано. От това гаранцията не се губи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.