Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вкарване на повече въздух до въздушния филтър ???


z3f1r40

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам едно запитване. \:D/

Направи ми впечатление как при TDI-тата (на отктавия 2) има някаква мода да се реже част от въздуховода, който е преди филтърната кутия за да влиза повече въздух към филтъра... Има ли ефект тази процедура ? И какъв е резултатът ?

Просто ми стана интересно, защото вече на 2-3 места го забелязвам че го правят. Явно идеята тръгва от бегачката, доколкото можах да разбера... :smt017

Ето точно за какво говоря, снимките са от форума(дано колегата не се сърди че съм ги постнал)! Въпросът ми е от чисто любопитство, защото никъде не видях отзив от тази процедура smile021

post-5798-138453325071_thumb.jpg

post-5798-138453325077_thumb.jpg

post-5798-13845332508_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това върви с махане и на решетката под въздушния филтър,която на 50% намалява дебита на въздуха.Решетката само се издърпва нагоре-нищо не се реже или чупи.При Ауди с този мотор примерно я няма тази решетка.В Етката се води-решетка за студен климат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3C0 129 668 grille for vehicle use in cold countries

Предполагам затова говориш. Видях я в етката, под самия филтър е.

И какви ще са последиците от тези 2 операции ??? В смисъл ефект ще има ли и има ли смисъл да се прави на чипосана кола примерно (без да са сменяни някакви допълнителни карантии, просто ремапната) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.