Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на задни говорители на Октавия комби


Recommended Posts

Здравейте. Искам да си сменя задните говорители на Октавия 1 Комби. За мое съжаление не можах да сваля кората в багажното, която ги скрива. Има ли някой идея как се сваля това чудо, за да имам достъп до говорителите? Отпред ги смених и саунда е доста добър дори и без усилвател. Обаче отзад "маже" при усливане на волумето. Смятах да сложа субуфър на съществуващите коворители (+ на единия с - на другия, без усилвател), но реших първо да ги сменя преди да правя подобрения. Благодарности предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Темата е доста старичка ама за да не цапам другаде искам да попитам тук. Могат ли да се сменят оригиналните говорители на предните врати на О1 с по-добри.Под по-добри имам предвид по басови или по точно с по-голям ход на мембраната.Това означава обаче по дълбоки говорители и не знам дали няма да опира стъклото в този случай.Имали някаква възможност да стане това?И вторият ми въпрос т.к нямам говорители отзад на О1 комби какви точно трябва да са говорителите та да могат да паснат на оригиналните си места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Никой не е ли сменял говорителите във вратите?! Има ли някой представа какви по мощни могат да се сложат там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е ли сменял говорителите във вратите?! Има ли някой представа какви по мощни могат да се сложат там?

 

Да, имам идея, по дълбоки от 65мм не можеш да сложиш на оригиналните места, което те ограничава доста. Задължително сложи хубава изолация на вратите ако искаш нещо като звук да се получи. Много са отворени, големи и неподходящи за мидбас тези врати за съжаление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Ще проверя на пазара какво има с дълбочина 65мм но според мен няма да е кой знае какво т.к. при такъв размер няма голям ход на мембраната и няма да се получи нищо.

Искам да попитам нещо друго.Нямам говорители в багажника.Как се стига до местата където се монтират и как става точно монтажа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С много разглабяне :)

Можеш да сложиш макс 4"x6" елипси отзад на корите, но незнам дали има такива дето да издържат дори на нормална мощност на CD-то. Колегите да кажат дали при фейслифта има мнясто на задните врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Ще проверя на пазара какво има с дълбочина 65мм но според мен няма да е кой знае какво т.к. при такъв размер няма голям ход на мембраната и няма да се получи нищо.

Искам да попитам нещо друго.Нямам говорители в багажника.Как се стига до местата където се монтират и как става точно монтажа?

 

Хода на мембраната изобщо не е на първо място ако искаш да свири хубаво - преди това са хубава изолация на вратата, усилвател, качествен говорител и чак тогава параметрите му...Предишния ми суб за пример да ти кажа имаше ход "напред-назад" 8мм, колкото мидбас, струва нов 500 евро и е един от най добрите. Така че не винаги хода е определящ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.