Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за застрахователна оценка и данък придобиване


Recommended Posts

Здравейте, съжалявам ако е имало такава тема преди, но потърсих и не намерих.

Проблема е следният: трябва да прехвърлям лизингов автомобил на мое име, за което ми е нужна застрахователна оценка. Ходих при Алианц и ми направиха такава - оцениха колата на 5000 евро (фабия от 2008-ма, 1.4 tdi). Днес звъннах в Шкода и ме попитаха колко ми е застрахователната оценка, като им казах 5000 евро човекът от другата страна на телефона се изненада и ми каза по-добре да поразпитам - ако може да ми направят някъде оценка на по-ниска сума. Та това е въпросът - някой дали знае някъде в Пловдив или София дали може да ми направят по-ниска оценка, все пак в крайна сметка отново ще се дават сума ти пари, добре би било да спестя от където може.

 

И още един въпрос, на който засега никой не може да ми отговори но все пак ще попитам - ако не ще ходя в КАТ тези дни. По лична карта живея в Пловдив, имам временно жителство в София - мога ли да запазя номера на автомобила си - в момента е със Софийска регистрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтносно първия въпрос за оценката: отиваш в някоя застрахователна компания (неАлианц) и питаш дали могат да ти дадат оценка да речем за 1000 лв . Обикновено могат и струва 10-15 лв. Така се прави . Най-лесно с приятел застраховател. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте тази тема, знаех си, че не трябва да я затривам. Дано колегата е от помощ и на Вас.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съжалявам ако е имало такава тема преди, но потърсих и не намерих.

Проблема е следният: трябва да прехвърлям лизингов автомобил на мое име, за което ми е нужна застрахователна оценка. Ходих при Алианц и ми направиха такава - оцениха колата на 5000 евро (фабия от 2008-ма, 1.4 tdi). Днес звъннах в Шкода и ме попитаха колко ми е застрахователната оценка, като им казах 5000 евро човекът от другата страна на телефона се изненада и ми каза по-добре да поразпитам - ако може да ми направят някъде оценка на по-ниска сума. Та това е въпросът - някой дали знае някъде в Пловдив или София дали може да ми направят по-ниска оценка, все пак в крайна сметка отново ще се дават сума ти пари, добре би било да спестя от където може.

 

И още един въпрос, на който засега никой не може да ми отговори но все пак ще попитам - ако не ще ходя в КАТ тези дни. По лична карта живея в Пловдив, имам временно жителство в София - мога ли да запазя номера на автомобила си - в момента е със Софийска регистрация.

колегата е прав за оценката но за регистрацията нестава само по лична карта прехварлят
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.