Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение относно 1 Оctavia


Kirilk

Recommended Posts

Здравейте,

 

В процес на избиране на кола съм.Гледах гледах и после намерих една доста симпатична шкодичка (според мойто скромно мнение). Искам да ви попитам какво мислите за това.Гледах я колата цената ми се струва малко ниска.Може би се дължи на издрасканите брони.Но като я запалих ми се струваше добре ( и на газ и на бензин).Та какво мислите за тази конкретна октавийка и за модела като цяло.За един студент разумна покупка ли е (като я сравним с орел г и сивик, пак от тея години) ? Има ли много фрапантни ремонти по нея. И кои са и болежките и за какво да видя по специално при нея? Мерси. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 си е един доста сполучлив автомобил според мен!Тази модификация 1.8 20V 92kW като че ли е малко лакома откъм разход на гориво.Като гледам има и климатик.Дано работи нормално - задължително тествай преди да купуваш!Иначе стандартните неща се оглеждат и пробват като при купуването на автомобил 2-ра ръка.

Тези 92kW показват,че влизаш в графата със скъпия данък.Все пак това е най-малката грижа,по-трудно е да намериш читав автомобил.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесват много шкодите.До сега съм карал пасат 1.8 112хп (без газ :lol: ) . И мисля, че това ще е по леко ( като се има впревид газовата) Климатика го пробвах бая студено духаше.За тестването по път дано ми намерят номера.Наистина това с данъка да ми е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред е бита и се разминава доста, поогледай кошовете дали са криви или е правено нещо по тях. Иначе за тия пари с газова става. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш мнение - за мен това е абсолютен кенеф

По снимки обаче не може да се даде обективно мнение, но според мен за тези пари може да си вземеш нещо доста по-читаво от друга марка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те май всички тия курници за под 5000 лв. са за в Надин ... последните две седмици гледах сигурно десет и нямаше нито една да отговаря на снимките в нета ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие отказахте човека бе! Пускай и една диагностика и ако всичко е ОК-вземай. Външен вид кола не кара! Не всички сме толкова богати,че да си позволим Октавия за по 15к.;20к.;30к. и т.н. лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност точно външния вид според мен трябва да е определящ , защото като вземеш някой очукан кофтор за малко пари и почнеш да го стягаш и пребоядисваш ще ти излезе в пъти повече от колкото основен ремонт на мотора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

В процес на избиране на кола съм.Гледах гледах и после намерих една доста симпатична шкодичка (според мойто скромно мнение). Искам да ви попитам какво мислите за това.Гледах я колата цената ми се струва малко ниска.Може би се дължи на издрасканите брони.Но като я запалих ми се струваше добре ( и на газ и на бензин).Та какво мислите за тази конкретна октавийка и за модела като цяло.За един студент разумна покупка ли е (като я сравним с орел г и сивик, пак от тея години) ? Има ли много фрапантни ремонти по нея. И кои са и болежките и за какво да видя по специално при нея? Мерси. s_flag

 

Не я купувай. Тази кола, за да дойде на тази цена в България означава,че или е на половин милион километра / макар,че не е дизел, което предполага, че не е била служебна и е на по-малко километри /, или е правена след някой здрав удар, или пък е в изключително лошо състояние, което ти трудно можеш да хванеш от един оглед. Само се опитай да си представиш колко би трябало да струва тази кола в село в Южна Италия / защото идва точно от там /, за да може в България да се продава на цена от 3000лв., като се предполага, че продавача вероятно е готов и на отстъпка от цената. Разходите по докарването на колата до България + обичайния хонорар / около 80-100 евро / на този, който живее постоянно в страната / Италия / и намира автомобили за търговеца в България е със сигурност 700-900лв. Плюс горница за търговеца поне 500 кинта и ...... тая кола е струвала не повече от 700-800 евро, което на практика означава, че не струва нищо.

 

Когато имаш бюджет от 3000 лева, автомобил от класа на Октавия не е твоя избор. За тези пари се купува друга марка / Fiat, например / - Punto, Bravo. Тези коли /1998,1999/ са евтини, често се чупят различни неща, но един носач на Bravo струва 60 кинта и колите лесно се поддържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази октавия е много зле външно и е с удар. Фугите между капака и фаровете не са както трябва. Десния мигач, някакси стърчи, фара е помътнял. И ако е с газ слагана в Италия, със сигурност няма да е на 177 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак момчето е студент и ако можеше да изкара 10к.нямаше да пита за конкретния автомобил.

Аз карам този двигател,но без климатик!

Много корав и не претенциозен двигател ,а във високите обороти направо излиташ.

На газ в града ми гори 15-16,но съм с 16/55/205(с оригиналните гуми гореше 14/100)

Извън града 9-10,но аз карам доста динамично и бързо.

Газовото ми е обикновено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но, ако я вземе му трябват поне 1000-1500лв за да влезе в пътя. Мойто Шкоде обслужването на двигателя излезна малко под 700лв., като се има впредвид че не съм плащал на майстори. Лично на мен 1.8 125кс ми допада повече от 1.6 101кс.. Гори една идея повече от стария ми голф 3 - 1.6 75кс. Момчето сам си решава къде да си даде парите. Въпроса е да вземе нещо, което ще кара, а неда лежи постонно под него. Може под външния вид да се крие здар автомобил. Кола и жена са на късмет.

 

А и в границите на 3000 - 4000лв. винаги ще има забележки по колата. Перфектна кола за малко пари няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си студент и разполагаш с такъв бюджет си вземи малка кола с малък двигател.Има по-голяма вероятност да попаднеш на нещо що годе читаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разнообразните мнения.Утре колата ще се погледне още 1 път по сериозно.И все пак за тези пари не съм и очаквал да бъде перфектна.Не ми е за външният вид стига да не е сериозно.Важното е да се постегне в приличен вид за не голяма цифра пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно двигатела,той е надежден.Проблем може да създаде,клапата,дебитомера,веригата между двата вала,но аз се притеснявам от цялостното състояние.То не е само двигател една кола.Като са разбити втулките на носачите,няма амортисьори,шоковете на задните аморт.ще са разбити,не ти работят стъклата и/или центр.заключване,някой лагер може да се обади.....или каре,или нещо друго....като си е кенеф като цяло една кола...си е кенеф и няма оправяне,особено от хора които не разполагат все още с нужните пари.Но ако ти е на сърце ....взимай я.

 

оф-На мен примерно ми е чудно,как някои хора дават по 20 000+ за кола на старо.Кола на старо ,аз разбирам за 10 000НАЙ-МНОГО.

Ще дам 40 000+ за нова,но никога 20 000 за стара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че БЯЛ автомобил купен от Италия обикновенно значи едно - служебна кола РАЗПОРЕНА от каране. Гледай внимателно и мисли. Коли по пазара има и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че БЯЛ автомобил купен от Италия обикновенно значи едно - служебна кола РАЗПОРЕНА от каране. Гледай внимателно и мисли. Коли по пазара има и други.

 

Бял автомобил в Италия = и на такси. . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колата все пак струва 3000 лв. Няма как да няма проблеми... При днешните цени на горивата, 3000 лв са равняват на около 1200 литра бензин. А това ще рече към 15 000 км при среден разход от 8 на 100. Няма какво толкова да му мисли, ако бюджета е 3000 лв, то избора винаги е между коли с проблеми. Да попаднеш на читава кола на такава цена е просто невъзможно. Успех в покупката и лично аз ти желая по-скоро да я смениш с нещо по-ново и по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.