Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нестабилни обороти при настискане на спирачния педал


skodafen

Recommended Posts

здравейте от известно време на студен двг като натисна спирачката оборотите падат до 800 и двигателя заработва нервно като спра или пусна спирачката се качват карах малко така но започва да ме дразни едно момче ми каза че се лекува като се вдигнат милиграмите сега са 2.8 трябвало да се покачват докато претрисането не изчезне но някъде четох че колкото повече се вдигат милиграмите вървежа намалява моля споделете някой правил ли го е и на колко трябва да се настроят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.8 са извьн норма

3 до 9 тр. да са

вьрвенето няма как да се промени

само чувствителноста в ниските

пьрво провери тди-тайминга

виж стойностите на темп.дат4ик и на темп. на нафтата докато е студена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях показанията на температурите на студен двг бяха коректни сравнени с термометър но забравих да направя скрийншоти направих на загрял двигател милиграмите играеха между 2.8 и 3.2

post-2774-138453327713_thumb.jpg

post-2774-138453327716_thumb.jpg

post-2774-138453327717_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с натискането на спирачката в движение когато намаляваш на светофара изключена от скорост ли се получава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с натискането на спирачката в движение когато намаляваш на светофара изключена от скорост ли се получава?
да
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако е студена и намясто натискаш спирачката-няма проблем??
студена на място няма проблем днес спирах с натиснат съединител проблемът го няма
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маховик или датчика на ск.сутия не подава към компа коректно

но аз залагам на първото

съединителя отделя нормално но ми впечатление че на изгасен двигател като го натискам и пускам скърца
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

колеги от маховици ми писна на празен ход дрънчи и трябва да го държа натиснат пък и гаси много твърдо което са все симптоми на скапан маховик ще се сменя ама съм решил че няма да е демпферен и 20 хил км можа да изкара проверих за твърд маховик мисля че с номер OEM 028105269B SACHS 3000332001 цената е към 300 лв но се чудя дали LUK не е по-добър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги от маховици ми писна на празен ход дрънчи и трябва да го държа натиснат пък и гаси много твърдо което са все симптоми на скапан маховик ще се сменя ама съм решил че няма да е демпферен и 20 хил км можа да изкара проверих за твърд маховик мисля че с номер OEM 028105269B SACHS 3000332001 цената е към 300 лв но се чудя дали LUK не е по-добър ?

нещо си в грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги от маховици ми писна на празен ход дрънчи и трябва да го държа натиснат пък и гаси много твърдо което са все симптоми на скапан маховик ще се сменя ама съм решил че няма да е демпферен и 20 хил км можа да изкара проверих за твърд маховик мисля че с номер OEM 028105269B SACHS 3000332001 цената е към 300 лв но се чудя дали LUK не е по-добър ?

 

Сакс и Люк мисля, че нямат директен реплейсмънт към едномасов маховик. При тях варианта е с "подобни" части - 1Z/VR6. Единствения от големите производители, който предлага официален кит към едномасов е Valeo и номера е 826317 (не съм 100% сигурен в номера).

 

http://www.valeoservice.com/data/master/webfile/16129070104C655F313FCC9.pdf?rnd=471

 

И цената е много далеч от 300лв. При това в неприятна посока. По скоро 800-1200 според зависи от къде и кой ще ти го продаде и кой ще го слага.

 

Варианта с подобни части на Сакс/Люк излиза по-евтин, още повече, че можеш да вземеш употребяван маховик. Но пак отиваш много над 300 лв. по мои проучвания. С две думи евтин вариант нямаш, примири се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ами за цената и за това ,че нямаш вариант заводски на закс или лук едноделен

Цецо 75 нали ти е отговорил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.