Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми със сервото при различни външни температури


peterка

Recommended Posts

Колеги , установих, че когато е хладно времето, спирачките ми работят( предните ) , ако се вдигне външната температура, предните спирачки блокират , а когато се понижи температурата ( надвечер ) спирачките се деблокират .Мислех , че е от някой от елементите по системата. Смених всичко ,но без ефект .Тогава установих и гореописаното. Затова предполагам , че е е от сервото , защото когато освободя спир. помпа от сервоапарата и колелетата се освобождават . Какво мислите? Някой имал ли е подобен случай ? И в този случай има ли някой да продава сервоапарат ? Петьо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо в раздел Продавам си пуснахте темата? Има раздел за Шкода 120, там имате най-голям шанс да получите отговор на въпросите си и съвет как да процедирате, за да отстраните проблема си. А ако искте да си купите серво, раздел Продавам отново няма да ви свърши работа, пуснете тема в раздел Купувам. ;)

 

Добре дошъл във Форума на Шкода клуб България. smile027

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... когато освободя спир. помпа от сервоапарата и колелетата се освобождават . Какво мислите? Някой имал ли е подобен случай ? И в този случай има ли някой да продава сервоапарат ? Петьо

При освобождаването на помпата от сервото, разхлабваш ли спирачните тръби?/металните/

Сменял ли си спирачната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за погрешно поставения текст , не там , където е трябвало да бъде.А иначе като откача металните тръбопроводи от спир. помпа , накладките също се освобождават .Явно се създава налягане, което се поддържа или от помпата или от клапана , който е вътре в сервото .Помпата е със сменени гумички .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не разхлабвам спирачните тръби , защото при развиване на сервото от помпата и повдигането му нагоре налягането спада и спирачните дискове отпред се освобождават .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещаш ли някаква промяна в хода на спирачния педал, каквато и да е? Нормален ли е, както преди?

Има ли свободен ход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една особеност,не знам дали проблема е точно от нея,но да кажа,пък знае ли се.....Щом спирачната помпа е разглобявана и са сменяни гумичките,трябвада се обърне внимание как се поставят буталцата,сглобени с пружините,а именно,че едната пружина стои по-свита от другата,защото има две малки така да ги нарека :джвъчки" дето са с различен размер.Това е така само на помпите,които са предвидени за сервоапарат.На другите помпи споменатите "джвъчки" са еднакви.Това го твърдя със сигурност,защото си си бях слагал на 120-ката серво(нали все пак 136 мотор сложих - голяма сила smile091 ) и бях разглобил всичко,та даже загубих тая джвъчка и заради нея купих цял к-т буталца сглобени и т.н. щото голям дефицит бе...Малко се отплеснах,та мисълта ми беше да не са монтирани пружините наобратно и поради това при поставяне на сервото предния кръг да сработва почти моментално.

Другото което ми дойде на акъла - тласкача на сервоапарата - с колегата си писахме на ЛС и съм го насочил да погледне и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясене, не така за 136 мотора. Как може да го подиграваш [-X

 

Е,това беше в рамките на шегата.Естествено че 136 мотора е един от най-мощните серийно произвеждани двигатели на Шкода!Неслучайно сега двигателя на колата ми е 781.136! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой е пипал винта с който се регулира хлабината между тласкача на сервото и буталото, последното не може нормално да се върне, щом с разхлабване на сервото се отпускат спирачките...Отделно не е лошо да се смени спирачната течност, защото поема влага и свойствата и се променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.