Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

G12 или FRIDEX на Форман?


khonza

Recommended Posts

Преди по-малко от месец си купих Форман 93-та. Изключително запазен и очевидно добре поддържан. Не знам с какви охладителни течности е каран в миналото, но в момента е с G12.

 

Имам намерение в близко бъдеще да подменя цялата охлаждаща течност, но се чудя каква да използвам. Не ми се иска да сипя какво да е и за момента съм се спрял на два варианта отново да налея розово-червения G12 на VAG или да заложа на чешкия FRIDEX STABIL, който също отговаря на изискванията на стандарта VW TL 774 B, който дават по книгите като необходим за този автомобил smile049 .

 

Друг въпрос е, че не можах да открия представителство на Velvana (фирмата произвеждаща FRIDEX) в България или пък някъде, където да се продават техни продукти. Потърсих и тук във форума, но без резултат. :(

 

Ще съм изключително благодарен ако дадете съвет какво да направя.

Благодаря предварително!

 

Поздрви, Ясен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,адаш!Добре дошъл във форума на Шкода клуб България!

Едно въпросче - ти ли си щастливия притежател на червения Форман,дето се продаваше неотдана и имаще пусната обява тук във форума?

Относно антифриза - дали ще е G12 или FRIDEX - няма голяма разлика,все пак това са охлаждащи течности,които отговарят на изискванията на производителите за двигатели с алминиеви глави.Според мен ще е добре ако сложиш FRIDEX - поне според мен трудно може да намериш менте.Ще ти кажа къде да потърсиш - виждал съм да се продава в магазините на Булдим ООД - вносител на части за Шкода директно от Чехия и Словакия.Имат и магазин в Пловдив - ул.Найчо Цанов 10.,тел. 032/518 212.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих заложил на оригиналния G12 (щом си се насочил към розовия антифриз) , макар че до сега никога не съм карал с такова чудо.

 

Честито за придобивката и да я пазиш , че малко останаха smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди по-малко от месец си купих Форман 93-та. Изключително запазен и очевидно добре поддържан. Не знам с какви охладителни течности е каран в миналото, но в момента е с G12.....

 

Поздрави, Ясен!

Здравей Ясене,

Първо да ти честитя - Чудесен автомобил! Със здраве да си го караш! :smt017

За антифриза нямам мнение, но ще ти кажа, че тази неделя имаме клубна среща в Пв.

Вземай Митко/патолога/ и елате да се видим. И Формана, естествено. s_flag

 

п.п. виж линка

viewtopic.php?f=19&t=22823&start=90

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко - Патолога лично ми се обади да ме зарадва с новината, че тоз уникат е отишъл в ръцете на запален Шкодаджия. Със здраве да го караш и много да го пазиш.

 

По темата - един от гурувците на VAG в София препоръчва G12 или G12+ на FEBI. Това било най-доброто за Ауди. Т.е. ако не намериш това, което търсиш, пробвай с FEBI. Ако ли не, по форумите препоръчват HEPU, Valeo, AcDelco че даже и червените антифризи на Шел, OMV и Приста. Аз лично съм с жълт, Австрийски и да ти кажа съм много доволен. Колата определено загрява по-малко и по-рядко ми се включва перката. Никъде за този двигател не пише, че трябва да се кара с G12, но пък е препоръчително. Другият момент е по-важен - с какво ще го разредиш. НИКОГА, ама наистина НИКОГА не слагай в двигателя Пловдивска вода от чешмата. Варовикът прави големите поразии. Ползвай само дейонизирана или дестилирана вода.

 

Със здраве да се возите и много да го слушаш тоз Форман. И някой ден да го върнеш пак в София да го разгледаме по-обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за топлото посрещане и бързите отговори.

 

Да, аз съм щастливия протежател на този уникат! За жалост за момента нямам възможност да му осигуря колибка, но поне може да сте сигурни, че не е попаднал в ръцете на някой джалдетин. Много й се радвам на колицата и ще направя всичко възможно да я гледам подобаващо.

 

До колкото разбирам от отговорите ви е по-добре да продължа да я карам с розовия, независимо дали го купя от Еуратек като G11 или с марката FRIDEX. В сайта на Velvana http://www.velvana.cz/fridex-en/vyrobky/?detail=78 чета, че FRIDEX G PLUS е лилав и може да се смесва с оригиналния Шкодов G12+, т. е. би трябвало дори да не се притеснявам от смесване със сегашния G12.

 

Другото, което не ми е съвсем ясно е дали ако се спра на зелена или жълта охладителна течност е достатъчно просто да източа сегашната розова, или е добре да напълня и да покарам някой друг километър само с дестилирана вода, преди да сипя другия вид?!

 

Относно събирането в неделя много ще се радвам ако мога да дойда. Като гледам синмките от последните ви срещи са пред главния вход на стадион "Пловдив". Тази неделя пак ли е така?

 

П.П.: С Митака ще редим паркет в неделя, та може да пробвам да го довлеча и него. Чета, че от бая време му се точите smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. На някой да му трябва нещо за задномотрна? smile159

Квот донесеш, все е кяр :)

....П.П.: С Митака ще редим паркет в неделя, та може да пробвам да го довлеча и него. Чета, че от бая време му се точите smile096

Отдавна обещава, че ще присъства, но все не намира време ;)

Ако ти успееш да го домъкнеш, имаш едно Пепси от мен! :smt030

....Относно събирането в неделя много ще се радвам ако мога да дойда. Като гледам синмките от последните ви срещи са пред главния вход на стадион "Пловдив". Тази неделя пак ли е така?.....

Да, там се събираме винаги.

 

п.п. Може и към 18ч. да дойдете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се намери ли място за още една майничка? smile021 Ако има, да взема и аз да се домъкна... я с Трътла, я със скутера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, има "такса .....присъединяване" ....ама все ще я понесеш :)

 

ПП. чакай, че мойта още не съм я "платил" ...хихи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се намери ли място за още една майничка? smile021 Ако има, да взема и аз да се домъкна... я с Трътла, я със скутера...

Ами, идвай де! Ще се сместим малко. Теб пък те чакаме от 2008г. smile027

 

п.п. Колеги, както знаете имаме темичка в раздел "Срещи".

Моля, коментарите около срещата да се насочат там, щото тук просто не им е мястото.

 

Благодаря :)

 

п.п.1 Наско, ти пък кога се появи тук, докато писах мнението.... :lol:

Обещал си бабек и червено вино! Помня аз, помня! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, Жоро - по темата...

обещал съм червен "антифриз" и червен ...бабек ! :D

То, това ми е таксата...включване smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оспамихме на колегата темата бе хора! Айде дружно да помолим мода да запали метлата и да измете тук-там... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди по-малко от месец си купих Форман 93-та. Изключително запазен и очевидно добре поддържан. Не знам с какви охладителни течности е каран в миналото, но в момента е с G12.

 

Имам намерение в близко бъдеще да подменя цялата охлаждаща течност, но се чудя каква да използвам. Не ми се иска да сипя какво да е и за момента съм се спрял на два варианта отново да налея розово-червения G12 на VAG или да заложа на чешкия FRIDEX STABIL, който също отговаря на изискванията на стандарта VW TL 774 B, който дават по книгите като необходим за този автомобил smile049 .

 

Друг въпрос е, че не можах да открия представителство на Velvana (фирмата произвеждаща FRIDEX) в България или пък някъде, където да се продават техни продукти. Потърсих и тук във форума, но без резултат. :(

 

Ще съм изключително благодарен ако дадете съвет какво да направя.

Благодаря предварително!

 

Поздрви, Ясен!

На Л.С съм ти дал адрес в Пловдив , където може да намериш такъв антифриз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.